Tak jsme lajkovali

Tak jsme lajkovali

Pryč jsou časy, kdy šly všechny ty internety a počítače zakázat. Teď se s nimi musí žít! První český bedekr dobou představuje Dominik Feri, který osobitým způsobem provede soudobým životem a zákoutími sociálních sítí. Na pomoc si k tomuto zásadnímu úkolu přizval i několik desítek osobností internetu jako například Michala Horáčka, Vladimíra518 či Jiřího Ovčáčka. Tak jsme lajkovali obsahuje vše, co potřebujete znát, abyste v našem věku obstáli! méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313489/tak-jsme-lajkovali-UG2-313489.jpg 2.638
Humor, Sociologie
Vydáno:, BizBooks

Gooverka

Dominika sleduju na Facebooku a proto pro mě bylo skvělé, že se celou knihou táhly jeho statusy, které mě stále moc baví. Mnoho z rozhovorů bylo zajímavých a hlavně ve většině případů oslovoval takové lidi, které sleduji znám nebo se s jejich názory ztotožňuji.

Chika

Za mě zajímavá kniha. Dobře se četla a bavila. Díky ní jsem začala sledovat další osobnosti českého internetu, jejichž příspěvky jsou zajímavé, přínosné a nebo prostě jen baví.

Pistácie

Nečetla jsem všechny rozhovory, což jsem ani neměla v plánu. Pouze jsem si "vyzobala" pro mě ty nejzajímavější osoby, které mě nějakým způsobem zaujaly. Celkově jsem mohla přečíst třeba maximálně deset rozhovorů, víc mě opravdu neoslovilo. Opravdu mě ale překvapilo, že některým lidem bylo věnováno x stran, a jiným třeba jen jedna, či dvě. A zrovna od některých bych čekala delší povídání, nebo i odpovědi, zkrátka, že se sami více rozmluví. Asi jsem si sama nastavila nějakou laťku a čekala od toho daleko více. Není to špatné čtení, protože jsem se o někom dozvěděla další celkem zajímavé věcí, o kterých jsem netušila, ale jako celek mě to spíše zklamalo.

Andrys

Na žánry moc nehraji. Kniha se mi líbila, je zajímavá a pestrá (krom pohledu na youtubery, ti nemají šanci). Jasně že se tam neřeší problémy nějakého Joudy z Horní dolní, ten sotva bude význačnou osobností internetu a něco dokázal, když se rýpal jen ve svých problémech (i když i to je možné v dnešní době). Krom pár výjimek jsou otázky mířeny na využití sociálních sítí a na to, jak propojují zajímavé osobnosti z různých oborů. Navíc, jaký je Dominik na internetu tak takový bude i v knize, komu se líbí jeho komentáře, bude se mu zřejmě líbit i kniha.

JEDUS1A6

Jedna věc je na týhle knížce zajímavá. Mluví tam lidi plus mínus mýho věku, maj ale úplně jiný starosti a problémy než já.

Miliarda

Bohužel kvantita převyšuje kvalitu. Řada rozhovorů je více než zajímavá, avšak značná část je již poněkud nudnějšího ražení. Knize by prospělo značné zkrácení tak na polovinu, čímž by tolik nevynikla hluchá místa. Na druhou stranu se jedná o autorovu prvotinu a je třeba k ní tak přistupovat. Pevně věřím, že případné další literární dílo autora se vytýkaným nedostatkům vyhne a budu moci udělit více než průměrné 3 hvězdy.

Koudy

Pár rozhovorů je zajímavých; ty lidi jsem třeba i pak začal sledovat. Ale jinak...

mamadli1922

Docela by mě zajímalo, jaký je záměr pana Feriho v politice. Zatím na mě působí jako pseudokomik, který si hraje na novodobého myslitele. Kniha je trochu nešťastně zařazená do kategorie politologie, ačkoli konstruktivní politické názory autora zde najdete jen těžko (pokud vůbec existují). Pokud šlo o snahu vytvořit dílo, které si budeme jednou nostalgicky číst a vzpomínat na dnešní dobu, já si tedy raději pustím nějaký díl Ulice (nikdy jsem žádný nedokoukal). Jedna hvězda za občasné výroky, které smrdí humorem a originalitou.

foxienicky
30.12.2016

Glosy vtipné, ale při čtení rozhovorů jsem si připadala jako při pročítání rozhovorů z MF Dnes za posledních 12 let.. na knihu jsem se těšila, ale je mi líto :/

anna8636
19.12.2016

Knihu jsem koupila s domnenim, ze podporim nadejneho, celkem vtipneho, politicky aktivniho mladika. Po procteni jsem trochu predeslou vetu prehodnotila. Jsem trochu znechucena a malicko nastvana ze jsem za to vubec nejake penize dala. (Trochu a malicko chapej jako tezky sarkasmus). Skoda.

Armin1984
06.12.2016odpad!

Politologie? To je vtip? Obecně jsem proti pálení knih, ale s touto snad ani nic jiného udělat nelze...

Autor knihy

Dominik Feri