Anavi8912 Anavi8912 komentáře u knih

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Napínavý příběh od začátku až do konce. Žádná kniha od autorky B.A.Paris mě zatím nezklamala. Ikdyž za mě byla top knížka Za zavřenými dveřmi. Už se těším na její poslední počin Terapii.

16.04.2022 5 z 5

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

To byl masakr. Super detektivka, napínavá od začátku až do konce.

05.03.2022 4 z 5

Dilema Dilema B. A. Paris (p)

Za mě krásný a emotivní příběh. Další velmi čtivá knížka z pera úžasné autorky B.A.Paris.

05.01.2022 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Emotivní příběh malého chlapce, týraného vlastni matkou. Nechce se ani věřit, kolik utrpení musí některé děti snášet, kolik lhostejnosti je kolem nás.

07.05.2021 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Poslechnuto jako audiokniha v podání Jany Štěpánkové. Zajímavý popis obyvatelek vězeňské cely na Ruzyni. Vzpomínám na excelentní výkon našich předních hereček ve stejnojmenném seriálu, Ivany Chýlkové v roli paní Kantůrkové, Heleny Růžičkové, Zdeny Hadrbolcové, Simony Stašové, Ljuby Krbové a dalších.

09.12.2023 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Romantický, trochu nerealný příběh dvou mladých lidí, které svede osud dohromady. Kniha mě chytla od první stránky až do konce, který mě dostal. I slzička ukapla. Autorka mě zatím nikdy nezklamala.

28.09.2023 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

Wau, za mě super knížka, od které se nedalo odtrhnout. Krásný, emotivní příběh dvou mladých lidí, plný lásky, romantiky, ale i smutku, porozumění a vášní. Bavil mi námět a styl psaní autorek, dokonce i slzičky ukáply. Určitě doporučuji.

28.04.2023 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Knihu jsem přečetla před 40 lety a nyní se k ní vrátila díky Čtenářské výzvě. V dnešní době už není tak zajímavá. Líčí život mladé ženy, která se s manželem přestěhovala na venkov, zřidili slepičí farmu a žili pro nás už v nepředstavitelně primitivních a drsných podmínmách. Místo zábavy na mě padla šílená únava ze všech těch prací, které musela hlavní hrdinka zvládnou každý den. Uf, jsem ráda, že už mám přečteno.

25.04.2023 2 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Knihu jsem poslouchala na Českém rozhlase v podání herce Petra Stacha. Zajímavá, napínavá, trochu drsná detektivka. Moje prvni setkaní s autorem Dominikem Dánem a určitě nebude poslední.

07.03.2023 4 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Příjemná oddechovka. Zajímavý námět, skvěle vykreslené postavy. Kniha nutí k zamyšlení. Jaké to bylo před deseti lety, co by člověk chtěl zažít znovu a co by raději vymazal z paměti. Zajímavé bylo také sledovat osud Aliciny sestry Elizabeth , v dnešní době bohužel stále častější problém mladých žen. Doporučuji přečíst.

13.11.2022 4 z 5

Lékařka Lékařka Noah Gordon

Za mě velmi zdařilá trilogie o lékařské dynastii Coleových. Asi nelze srovnávat jednotlivé díly. Každý má něco do sebe. Popisují velký časový úsek v historií medicíny od 11.století až skoro po americkou současnost. Líbí se mi styl psaní pana N.Gordona a určitě si ještě nějakou jeho knihu přečtu.

01.10.2022 5 z 5

Měli jsme štěstí Měli jsme štěstí Georgia Hunter

Krásná, velice poutavě zpracovaná kniha. Skutečný příběh jedné velké židovské rodiny, kterou rozdělila válka. Příběh velké lásky, rodinné soudržnosti, naděje a touhy po přežití všech hrůz, které válka židům přinesla. Rodina Kurcových měla opravdu ohromné štěstí, že se po válce ve zdraví shledali.

06.05.2022 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Mám ráda knihy z lékařského prostředí. Příběh studentek zdravotnické školy mě zaujal a ráda bych si přečetla jejich další osudy. Už se těším na další díly. Za mne mohu jen doporučit.

27.01.2021 5 z 5

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Krásná a dojemná kniha.

10.01.2021 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Již druhá kniha od této autorky. Stejně jako Manželovo tajemství se mi moc líbila. Ke konci mě úplně pohltila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

07.08.2020 5 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Úžasná knížka. Jodi Picoultová je paní spisovatelka, která umí a určitě patří mezi mé nejoblíbenější. Její knihy vždy zaujmou, nutí čtenáře k přemýšlení a přinesou i mnoho zajímavého z daného tématu, tady například mnoho informací o životě vlků a vlčí smečky.

18.02.2024 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Krásný pohádkový příběh s prvky hororu. Za mě super! Přečteno za dva večery.

15.01.2024 5 z 5

Druhý život Marýny G. Druhý život Marýny G. Vladimíra Klimecká

Poslechnuto jako audiokniha na Českém rozhlase v podání Drahomíry Hofmanové. Kniha líčí těžký život žen 4 generací jedné beskydské rodiny. Svým námětem trochu připomíná knihu Šikmý kostel.

29.10.2023 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Poslechnuto jako audio kniha v podání Davida Viktory. Film jsem viděla před mnoha lety. I přesto se mi při poslechu vybavovaly scény z filmu v nepřekonatelném podání Anthonyho Hopkinse a Jodie Fosterové.

02.10.2023 4 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Zajímavá historická detektivka. Skvěle napsáno.

26.02.2023 4 z 5