Američanka510 Američanka510 komentáře u knih

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

(SPOILER) Moje druhá kniha, kterou čtu od autory. Spoustu lidí se nelíbilo January a deset tisíc dveří to je autorčina první kniha a já jsem jí přečetla strašně rychle a zamilovala jsem si jí. Tohle jsem četla tedy dva měsíce, ale ne protože by to nebylo dobrý, ale protože jsem byla v čtecí krizi a tahle kniha mě z toho naprosto vytáhla. Je lepší než January.
Já nemám mínusy, tak napíšu jen plusy.
+ zajímavě vykreslené postavy
+ feminismus
+ sesterství
+ práce s novou magií
+ příběh je vyprávěn z více pohledů
+ je to jedna kniha, kde se vše vyřeší i ve správném načasování není to ani pomalé ani rychlé
SPOILER
+ nemá to tuctový konec, na který jsme všichni až moc zvyklí

Tak snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

13.04.2024 5 z 5

Divá Bára Divá Bára Božena Němcová

Není to tak dlouhé. Dá se to zvládnout za jeden den. Já mám, ale s Boženou Němcovou nějaký problém netuším jaký, ale Babička se mi nelíbila a tohle mi taky úplně nesedlo. Já vím české klasiky to musí znát každý Čech. Do povinné četby je to super, není to dlouhé ani nijak složité max nějaké těžké slova, ale to je vše.

08.12.2023 2 z 5

Malý princ / The Little Prince Malý princ / The Little Prince Antoine de Saint-Exupéry

Tady u té knihy jsou jenom dva tábory a nic mezi tím. Jeden tábor to miluje - do toho spadám já a jeden tábor to nenávidí a nepochopil to. Za mě je to srdcovka. Už jsem to četla jednou v češtině a teď v angličtině to pro mě byla výzva, kterou jsem zvládla. Je to neskutečně dobře napsaná úvaha o životě.

08.12.2023 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Další kniha z povinných knih, která se dá přečíst je celkem zajímavá a neztratíte se v tom. Neočekávala jsem mnoho. Přeci jenom je to maturitní četba, ale pokud potřebujete knihy do maturitní četby, tak je to fakt dobré

08.12.2023 4 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Dobrá kniha, když neradi čtete a potřebujete nahnat knihy do maturitní četby. Na povinnou četbu to nebylo vůbec špatné.

08.12.2023 5 z 5

Bezhvězdné moře Bezhvězdné moře Erin Morgenstern

Jak dopadla kniha, která mě zaujala pouze obálku a nikdy jsem o ní neslyšela. Neskutečně jsem se na knihu těšila. Byla zajímavě propletená příběhy. Někdy mě až udivovalo, jak to autorka zvládla. Jednou jsem se v tom ztratila, protože jsem to déle nečetla a není to úplně kniha na dlouhé odkládání.
Jdeme na plusy

+ Zajímavé propletení všech příběhů v celé knize
+ Napínavé části
+ Zajímavě vystavěný svět
+ Skvělý jazyk knihy
A teď jdeme na mínusy
- Někdy strašně dlouhé a zbytečné pasáže, které nesedli do děje.
- Konec uspěchaný, ale přesto by kniha snesla méně stránek

Snad příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

08.12.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Jak dopadla kniha, kterou jsem si chtěla přečíst a patří i do maturitní četby? Vlastně jsem se toho celkem bála, protože je to poměrně dlouhé a bála jsem se, že se budu nudit nebo že nezvládnu ten jazyk té knihy. Na povinnou četbu musím říci, že jsem si to velice užila
Udělám na to své klasické hodnocení
Začneme plusy
+ Krásně vykreslený svět
+ Skvělá práce s postavami
+ Napětí
A teď mínusy
- V nějakých částech se to táhlo

Nejoblíbenější citát
Co vlastně účast na přežití, nebylo snadné definovat.

Snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

30.09.2023 4 z 5

Dívka, kterou spolklo moře Dívka, kterou spolklo moře Axie Oh

O knížce jsem věděla, že vyšla, ale neměla jsem moc velká očekávání. Což bylo dobře knihu jsem si neskutečně užila. Bylo to fantasy, které jsem ještě nečetla a bylo zajímavé čtení. Brečela jsem během děje i na konci, ale bylo to neskutečně skvělé.
Jdeme se vrhnout na plusy
+ Zajímavé prostředí
+ Styl psaní
+ Spoustu krásných myšlenek
+ Krásná romantická linka
+ Spousty akce
Jediné mínus, které k tomu mám
- Hodně jmen, ve kterých se snadno strací

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Druhý díl "série" musela jsem to přečíst. Bylo to skvělý. Další moje oblíbená autorka. Ta žena je skvělá. Chytla mě hned od první stránky jako Kroniky prachu.
Jdeme se vrhnout na plusy, ve kterých si to hezký vše shrneme
+Feminismus
+Silná hlavní hrdinka
+Práce s postavami
+V ději se objevovala i knihovna
+Propojení s první
Užila jsem si to tak moc nemám mínusy.
Čtěte to užijete si to.

Tak snad někdy u další recenze Vaše Lucka. Ld

Zlomky nekonečna Zlomky nekonečna Adéla Rosípalová

Umí čeští autoři psát? Za mě jednoznačně. Mělo by se jim dát více prostoru a šancí a tahle kniha je tomu zářným příkladem. Nebylo to samé klišé a autorce neskutečně smekám klobouk. Dávejte více šancí českým autorům. To je moje rada pro vás.
Jdeme se vrhnout hezky na plusy
+ krátké kapitoly
+ krásný psaný text
+ žádné klišé
+ originální zpracování něčeho, co tady už bylo
+ skvělá práce s postavami
Nemám mínusy a jsem ráda, že čeští autoři tvoří takhle dobře.
Mám další knihu, co budu pořád doporučovat.
Zase mi kniha otevřela oči.
Tak snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

Po Alence Po Alence Gregory Maguire

Převyprávění Alenky v říši divů a za zrcadlem. Nikdy jsem o knize neslyšela ai jsem se na ní docela hodně těšila. To byla, ale chyba. Kniha nesplnila moje očekávání dokonce si myslím, že to ani nebylo převyprávění, že jenom z příběhu něco vzali a nechali to tam a něco přidali a hodně toho ubrali.
Jdeme se vrhnout hezky směle na plusy
+krátké kapitoly
+ilustrace
+více pohledů
(Plusy bych spíše schrnula, jako grafickou stránku knihy)
A teď jdeme na mínusy
- spousta postav (bez popisu, bez vlastností, jenom napsané jméno v knize)
- nijaký děj
- žádné drama (to se vztahuje ik tomu děje, protože v každém příběhu se musí stát nějaká katastrofa a tady prostě nic)
- název nedával smyl

Bohužel sečteno, podtrženo příběh se mi vůbec nelíbil a do čtení jsem se musela nutit. Dlouho jsem přemýšlela i nad počtem hvězdiček a nakonec jsem se rozhodla pro tu jednu.

Tak snad příště u nějaké další recenze Vaše Lucka. Ld

18.08.2023 odpad!

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se strašně těšila, protože ráda čtu knihy o tématu LGBT+. Všechny recenze na tuhle knihu byly přívětivé a já jsem si o knize zase udělala moc velké očekávání. Lepší je jít do knihy bez žádného očekávání a vlastě i je lepší, když tu knihu vůbec neznáte.
Tak se jdeme vrhnout na plusy
+Krátké kapitoly
+Zajímavě napsané postavy
A teď ty naše neoblíbené mínusy
- Hodina smrti (tak se jmenuje aplikace, v jejich světě, která oznamuje smrt)
- Mrhání životem
Nejoblíbenější citát
Políbím kluka, který mi poohl vrátit se do života den, kdy oba zemřeme.

Tak snad někdy u další recenze vaše Ld. Lucka

04.08.2023 2 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Retelling na Rumper Cimper Camper. Nevěděla jsem, co od toho očekávat docela jsem se i těšila, protože tuhle pohádku miluji od dětství, tak jsem si myslela, že to autorka dobře spracuje, ale na můj vkus se spíše snažila tam dát moc magických prvků, tvorů a míst a moc se jí to nepovedlo.
Tak jdeme se vrhnout na plusy
+Krátké kapitoly
+Zajímavý nápad (nepoved se a to bylo pro mě zklamáním)
+Práce s postavami (nebyl to jen obyčejný popis, ale autorka se zaměřila na speciálnost člověka a ještě jeho osobnost. To mě dost bavilo)
Tak a musíme i bohužel na mínusy
- Strašně malinkaté písmo, místy jsem musela i luštit (to teda není vídka úplně na autorku, ale na nakladatelství)
- Strašně moc zvířat, tvorů a bytostí, které jsem si neuměla ani představit, protože u nich chyběl popis
- Spoustu složitých názvů, jmen a všeho, že se v tom postupem častu stratíte

Nejoblíbenější citát
Potřebuješ temnotu, abys lépe oceil světlo.

Snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka. Ld

10.07.2023 2 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Další oblíbená autorka? Jak víme od autorky už jsem četla Kouzla rodu Thornů a moc jsem si je užila. Řekla bych, že to byla nejlepší kniha tohohle roku a o tomhle můžu tvrdit zas jen to nejlepší. Bála jsem se toho, protože jsem na to nečetla moc dobré recenze a myslela jsem, že jsou pravdivé, ale i jsem se na to těšila, protože s autorkou jsem měla dobrou zkušenost.
Jdeme na plusy
+ Celkově postavy (autorka umí popisovat postavy, jak emoce, vlastnosti tak i vzhled)
+ krátké kapitoly (to má rád každý knihomol)
+ téma kresby, malby (jelikož je to také můj koníček, tak ta kniha pro mě byla tím lepší)
Mínusy
- předvídatelné zvraty

Nejoblíbenější citát
Zamyslel ses někdy nad tím, že když neo můžeš, ještě to neznamená, že bys měl?
Snad příště někdy u další recenze Vaše Ld. Lucka

05.07.2023 4 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

Jak obstála hodnocení kniha, která byla všude a všem se líbila?
Tenhle způsob nemám ráda, protože jdete do knihy s obrovským očekáváním, které nemáte jistotu zda se naplní nebo nikoliv.
U téhle knihy se to hodně povedlo. Vše hezky naplnila a navíc předčila.
Tak se jdeme vrhnout na plusy.
+ Nathaniel (ano hlavní posatava je v plusu, protože byla dokonale popsána)
+ Silias (ano druhá postava, ale jestli je nějaká postava lepší než tyhle dva potřebuji jí nutně číst)
+ Příběh nebyl moc pohodlný a pořád tam byla nějaká akce
+ Skvěle zpracovaný nápad s knihami
+ Skvěle zpracovaná magie (nové prvky, nové skutečnosti)
+ Sarkasmus
Při psaní téhle recenze jsem přemýšlela nad mínusy a jeden jsem našla.
- Moc krátké (děj byl skvělý a konec by si zasloužil lépe zpracovat)

Nejoblíbenější citát
"Proč se na mě tak díváte?" podivil se
"Využil jste kouzelné zaklínadlo, abyste poskládal mé punčochy!"
Povytáhl obočí. "Máte pravdu to nezní jako něco, co by udělal správný zlý čaroděj. Příště vám je neposkládám."
Sečteno potrženo tahle kniha je Humbook typem naprosto oprávněně.
Snad někdy u další recenze Vaše Lucka. Ld

26.05.2023

Nezapomeň na mě Nezapomeň na mě Estelle Laure

(SPOILER) Jak zabít dobrý nápad? Recenze v náznacích obsahuje SPOILER
Zcela vystihující otázka na tuto knihu. Skvělý nápad i práce z budoucnosti, ale strašně blbé zpracování. Dlouho jsem i přemýšlela, kolik hvězd dám, protože v této knize není úplně, co chválit. Kniha zasahovala do budoucích prvků a to byla za mě ta největší chyba. Přišlo mi, že se autorka o ty prvky snaží přes moc a snažila se tam dát i emoce v jedné chvíli se jí to povedlo a mě rozbrečela, ale jednak jsem nad knihou neuvěřitelně kroutila očima. Nějaké knihy si hipe na bookstagramech/ booktokech a dalších sítích prostě nezaslouží.

Tak se jdeme směle vrhnout do pozitiv.
+ Dobrý nápad
+ Smírný konec

Bohužel teď jdeme i na ty negativa.
- Postavy se chovaly v mnoha případech nelogicky
- Zacházení se skoro dospělými lidmi, jako s dětmi
- Nelogicky vysvětlená a zpracovaná pointa děje

Tak to je pro vše a snad někdy u další Vaše Lucka Ld.

22.04.2023 1 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tahle kniha mě rozbila na několik kousků a zase postupně je slepila dohromady. Tahle věta je i na obálce a tuhle knihu nejlépe vystihuje. Není to napsaný jako úplně klasický tuctový příběh s nulovou zápletkou a hlavním jiskřením mezi dvěma hlavními hrdinami. Tato kniha ukrývá strašně moc příběhů a emocí.
Vrhneme se hezky na plusy
+ Kniha, která mě po dlouhé době chytla a přečetla jsem jí dříve než za měsíc
+ Komplikovaně, ale hezky napsané postavy
+ Příběh se psal v dopisech, tudíž to nekončilo kapitolami, ale dopisy osobnostem, kteří už jsou dávno mrtvý
+ O životě, možná popisuji děj, ale plusem téhle knihy bylo, že vždy vše není růžové a život je prostě strašně nespravedlivý.
+ O tom, že vždy vše nemusíme zvládnout sami
+ Kniha nabytá emocemi
Mínusy se dají v knize bohužel najít a jimi jsou
- Občasné nelogické chování postav
- Snažení se někomu podobat

Snad někdy u další recenze vaše Lucka Ld.

09.04.2023

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Krásný mrazivý příběh
Nevím úplně, jak začít. Dlouho jsem přemýšlela, i jaké dám hodnocení (hvězdičkové). Na to, že je to napsané českým autorem, tak příběh je velmi působivý. Čeští autoři by měli dostat více prostoru na trhu. Knihu jsem rozčítala několikrát za ty dva roky, co je venku a nemohla jsem se začíst. Nakonec se mi to povedlo až tenhle rok.

Plusy, které jsem vnímala já
+ Nestvůry, které mají více vlastností
+ Překvapivé zvraty
+ Hlavní hrdinka, které umí nakopávat zadky a je velice dobře napsaná.
+ Pohled z více stran (osob)

Mínusy, které vnímám já
- Naivita hlavní hrdinky, kterou jsem si neuměla vyložit
- Věčné opakování některých vět, které už byly řečeny

Nejoblíbenější citát
Je válka tvořena monstry, nebo jsou monstra stvořena válkou? (strana 121)

Snad někdy příště u další recenze Vaše Ld. Lucka

07.03.2023 4 z 5

Les Les Chelsea Bobulski

Jak moc čas a doba ovlivňuje náš život?
Tenhle příběh byl velice dobře pojat, ale boužel ho autorka zabila spoustu klišé.
Tak jdeme se vrhnout na plusy
+Překvapivý zvrat
+Zajímavě vystavěný svět
+Dobře napsané postavy
+Odehrává se v našem století, ale jsou tam prvky minulosti a budoucnosti

Mínusy
-Špatný konec
-Uspěcháný konec
-Občasné protiřečení

Nejoblíbenější citát
Některé věci se člověk z knížek prostě nenaučí.

02.02.2023 2 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Věděla jsem, že to bude skvělé, ale že to bylo až, tak moc dobrý.
Dneska ani mínusy dnes hledat nebudeme, protože tam prostě nejsou.
+Knihy od autorky vás dokážou zlomit, ztratíte společně s hrdiny
naději.
+Celou dobu co jsem četla jsem byla vtažená do děje.
+Prožila jsem dokonale všechny emoce, během čtení projdete
několika fázemi zoufalství, radosti, breku a beznaděje.
+Myslím si, že jsem to více prožila, protože naše země byla v knize
několikrát zmiňována.

Nejoblíbenější citát
Myslíte, si že někoho znáte. A když vám dojde, že se pletete, to ponížení vám něco sebere. Z vaší duše se stane hustý les temných myšlenek a vy si říkáte - co ještě nevidím?

Tak snad někdy u další recenze Vaše Lucka Ld.

06.01.2023 5 z 5