Američanka510 Američanka510 komentáře u knih

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Je správné, když u knihy brečíte?
Na tuhle otázku odpovím. Je to naprosto v pohodě a osobně si myslím, že knihy, u kterých prožíváte jakékoliv emoce, jsou velice dobře napsané.
U všech knih serie Harry Potter dostanete emocí někdy až přes příliž.
Autorka vás nenechá v jedné chvíli bez napětí.
Čte se to rychle, je tam spousty ponaučení a proto mám vlastně celou HP serii strašně ráda.
Čtení a magii zdar.

Můj nejoblíbenější citát:
Protože některé změny směřují sice k lepšímu, jiné se však postupem času ukážou být výsledkem chybného úsudku.

Tak snad někdy u další recenze vaše Lucka Ld.

31.12.2022 5 z 5

Písečníci a bludný asteroid Písečníci a bludný asteroid Václav Dvořák

Je tohle vesmírný Harry Potter? Ano, a bohužel je to nejpřesnější popis toho.
Nebylo to špatný pár plusů to mělo.
+Každá postava měla svojí minulost
+Nové technické věci
+Budoucnost
+Dobrý popis věcí, které nám jsou neznámé
+Téma dětí z dětského domova

A teď na minusy
-postavy se nevyvíjeli
-všechno bylo moc uspěchané
-děj se podobně ubíral, jak jednička Harryho Pottra.
-některé postavy měli i osobnosti podle HP.
Je mi to líto, ale tahle kniha si více než tři hvězdičky nezaslouží.

Snad někdy příště u další recenze Vaše Lucka Ld.

14.12.2022 3 z 5

Jedeme v tom spolu Jedeme v tom spolu Sarah Dessen

Letní romantická kniha bude v ní spoustu klišé a rychle to vše prokoukneš?
No ano i ne. Klišé tam jsou, ale neříkám, že je to nutně špatně, protože to bylo dobře napsané.
Ano, rychle to prokoukneš, ale nudit se u toho nebudeš, protože řeší vážná témata, zajímavé úvahy a je to neskutečně dobře vymyšlené.
Tak jdeme se vrhnout na plusy.
+Dobře napsané
+Zajímavý vývoj postav
+Těžké témata
Mínusy
-občasné nelogické chování postav
-táhlo se to
-zbytečně zdlouhavé řešení problémů

Když si chcete oddychnout a moc nepřemýšlet, tak je to výborné.

29.11.2022 3 z 5

Tady končí svět Tady končí svět Amy Zhang

Když si myslíte, že je to heavy conterporary a nakonec není. Takhle bych shrnula čtení téhle knihy. Byl tam znát pokus napsat to na ten způsob, na který se očekává, ale nepovedlo se. Tak si jdeme rozebrat nejprve plusy.
+Pohled z více stran
+Dobré téma
A teď na ty mínusy,kterých bohužel bylo o dost více, ale i to co jsem si myslela, že dám do plusu se nakonec proměnilo v tragédii.
-časy, v kterých se stratíte
-přehnané množství sprostých slov
-postavy neprašli vývojem
-do postav se mi nepodařilo vcítit a tudýž jsem s nimi neprožila jejich příběh
Příběh ve mně nezanechal žádnou emoci a takhle si já nepředstavuji dobrou knihu. Byla jsem až překvapená, že jsem nakonec příběh dočetla.

01.11.2022 1 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

Recenze

Po měsíci jsem dočetla knihu a jaké to bylo?
Kladu si stejnou otázku, ten příběh mě oslovil hodně a zároveň mě naplnil dojmů.
Hledala jsem slova a jdeme na to. Moje oblíbená část všechna pozitiva.
+ Nové fantasy prvky, které jsou neobvyklé a neotřelé
+ Ukázka rasové diskriminace
+ Krásné myšlenky, naprosto poeticky poskládané
+ Nádherná obálka
+Originální rozloučení s čtenáři
+Krásná slow born romantika
Mínusy jsem nehledala, protože kniha mě uchvátila. Co bylo mým problémem, že jsem to četla extrémě pomalu.

Myšlenek v knize bylo opravdu hodně. Bohužel jsem si vypsala pouze tři.
Nejoblíbený citát

Když se nedokážeme smát sami sobě, děláme něco špatně.

Knížka bude letos asi patřit do nejoblíbenějších knih. Letos mám hold dobrý výběr.

19.10.2022

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Komiks nebyl špatný je to roztomilý vývoj vztahu. Dalšími díly já pokračovat nebudu nezaujalo mě to natolik. Očekávala jsem více než jsem dostala. Není to špatný ale aspoň jsem nepromarnila tolik času. Četlo se to rychle za chviličku přečteno.

04.02.2022 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knihu hodnotím plným počtem hvězdiček. Protože to jak si vás spisovatelka omotá kolem prstu hned na první stránce je neuvěřitelné. Bála jsem se jí, protože to bylo všude bum a já se těšila a bála jsem se zklamání, ale nastal opak a to naprostá radost s té knihy.

21.02.2021 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Tohle byla pecka. Nejsem na klasiky tohle byla moje první. Chvílemi jsem si připadala jako v divadle, ale taky jsem se z toho neposadila na zadek.

02.02.2021 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Asi stejné jako u prvního dílu. První díl byl lepší než druhý. Bylo tady více zvratů a havárii, ale většinu jsem odtušila.

02.02.2021 2 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Nechápu, proč jsou lidi s tý knihy tak paf. Asi je to časem kdy jsem to četla, ale číst o tom stejném pořád dokola v pěti nebo šesti knihách nic moc.

02.02.2021 3 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Vím že je kniha známá. Ale to hned neznamená, že se musí líbit každýmu. Mě se kniha nelíbila ale úplně se mi nepříčila

28.10.2020 2 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Francesca Rossi

Za mě hrozná kniha. Osobně mě velice zklamala,
ale každý má vlastní názor a i vlastně jinak by to zhodnotil.

17.02.2020 1 z 5