aluskacz aluskacz komentáře u knih

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Už dlouho jsem nečetla tak krásnou knihu. V knihovničce má své čestné místo. Je prostě dokonalá.

22.03.2018 5 z 5

Krásná, opravdu překrásná kniha. Přečetla jsem ji dvakrát a je nezapomenutelná!
Film jsem vnímala jinak, už mi nepřijde tak pohádkový jako kniha..

22.10.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ze začátku jsem byla k Harrymu Potterovi nedůvěřivá, ale kamarádka mě přesvědčila, abych to zkusila přečíst. A úplně jsem si ságu o HP zamilovala. Můžu ji číst stále dokola. Vždy najdu něco, co mi předtím uniklo. Děkuji J.K.Rowlingové že tuhle kouzelnou sérii napsala. :-)

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Tak jsem dočetla Zlodějku knih... a? Nevím co říct, jsem plná dojmů a pocitů. Krásné, smutné, neskutečné...

27.02.2018 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Velmi zdařená kniha plná napětí a zvratů. Četla se perfektně. Do poslední chvilky netušíte jak to dopadne. Konec mě dostal, ikdyž jsem hlavního hrdinu chvílemi nemusela, tak na konci se objevila lítost.. Skvělá kniha. Určitě stojí za přečtení :-)

11.11.2013 5 z 5

Červená lucerna Červená lucerna Graham Masterton

Pro mě nejlepší díl. :) Doporučuji, stojí za přečtení. Je hrozné, když víte, že se to ve světě děje a těm "hajzlům" jsem to fakt přála...

26.03.2017 5 z 5

Suvenýr Suvenýr Tess Gerritsen

Mám ráda Tess G, zase jsem se nemohla odtrhnout. PERFEKTNÍ!

11.10.2016 5 z 5

A pavouk přichází A pavouk přichází James Patterson

Trvalo mi než jsem se začetla a než mě vtáhla kniha do děje. Je to dobrá kniha, pak se i dobře četla, Soneji byl hodně dobrý psychopat, dobře autorem vykreslený. Nicméně musím říct, že jsem četla už lepší, na konci knihy jsem si neřekla "WAU to bylo super" a to mi chybělo. I přesto mám doma půjčené další dvě z této série. :) Dala bych 3 a 1/2 hvězdy ale jelikož to nejde tak dávám 4.

22.07.2016 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

A zase se mi potvrdilo to, že kniha je lepší než film. Ikdyž filmové bitvy byly opravdu pecka :-) Líbil se mi konec v Kraji. Škoda že to nezakomponovali i do filmu :-)

Určitě se k celé trilogii jednou vrátím :-)

22.10.2013 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Když jsem četla poprvé tenhle díl, četl se mi asi nejhůř, nijak mě nezaujal. Když se mi pak dostala knížka do rukou podruhé, bylo to úplně jiné, jak kdyby se vše obrátilo. Přečetla jsem ho jedním dechem. Tajný spolek Brumbálova armáda byla skvělá, Lenka Láskorádová, trochu praštěná ale jinak skvělá postava Harryho Pottera znovu obohatila a přinesla něco nového :-) A profesorka Dolores Umbridgeová, ta tomu dala šťávu. Myslím a spousta z Vás se mnou bude souhlasit, že byla horší a zákeřnější jak Lord Voldemort :-) Jen je opravdu škoda S., tuhle postavu jsem měla moc ráda..

Výkupné pro krále Výkupné pro krále Graham Masterton

Tohoto autora mám ráda, nezklamal ani tentokrát. Napsal i lepší díl ale 4* si zaslouží určitě.

28.04.2018 4 z 5

Bílé kosti Bílé kosti Graham Masterton

Super, přečtená jedním dechem! Někdy jsem si říkala jestli je autor normální... :D

08.03.2017 5 z 5

Odstíny života Odstíny života Lusy Adams (p)

Prvních pár kapitol bylo pro mě mučením. Než jsem se do knihy začetla, trvalo to dlouho. Navíc mi vadilo, že jsem si první kapitoly moc nepamatovala, protože mě nezaujaly. Pak se to ale začalo rozjíždět a čím víc jsem četla a byla dál, tím se mi knížka a děj samotný víc a víc líbil. Navíc jsem se tak trochu vrátila do svých puberťáckých let a zavzpomínala na čas, kdy jsem četla L.Lanczovou a koukala na Buffy, přemožitelku upírů. Dost mi to ta knížka připomínala. Navíc obdivuji autorku, tak mladá a napíše tak dobrou knížku. Určitě se budu těšit na druhý díl, snad bude a tiše doufám, že ti DVA zůstanou spolu :-)

24.11.2013 3 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Moc pěkná hororová pohádka :-)

22.10.2013 4 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Hvězdičku neuberu, ale vadilo mě na knize rozdělení dějů Froda se Samem a zbytku společenstva Aragorna, Gimliho, Smíška, Pipina, Legolase a Gandalfa. Lépe by se mi kniha četla, kdyby se děle prolínaly.

Hrozně mě vadilo na filmech, jakým způsobem uvedly postavy Faramira a Boromira. V knihách jsou jedni z mých nejoblíbenějších postav, kdežto ve filmu jsem je měla opravdu nerada..

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Nejlepší ze všech třech dílů :-)

21.10.2013 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tenhle díl jsem přečetla třikrát. Poprvé jsem se jím prokousávala dlouho, podruhé jsem ji přečetla jedním dechem a potřetí jsem ji přímo zhltla! Neuvěřitelně napsaný poslední díl, plný napětí, relikviích smrti, viteálů, smutku, černé magie a lásky :-)
Jen mě mrzí, že Harry Potter už skončil a že další díl už není..

Ve zlomku vteřiny Ve zlomku vteřiny James Patterson

Dávám 3 hvězdy z milosti. Ale musím říct, že teda hrůza.. Velké zklamání, těšila jsem se protože první díl s Vlkem byl super, ale tohle? Samé výbuchy, pořád nic nevěděli a naráz během pár stránek věděli všechno? Na konci jsem byla ráda,že už jsem to dočetla.

11.09.2016 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Opět bomba, ale Písečný muž byl pro mě trošku lepší :) Nicméně opět 5 hvězd :)

22.07.2016 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

SUPER! Nejlepší ze série. Určitě se k ní někdy vrátím :)

22.07.2016 5 z 5