Alushka07 Online Alushka07 komentáře u knih

Nebe Nebe Mieko Kawakami

krásný až místy hrozivý příběh o tom, co všechno dokáže člověk snést a o tom, co jiní dokáží udělat / ublížit jinému jenom proto, že měli "urge" kopnout do někoho/ něčeho.

13.05.2023

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

od té autonehody jsem věděla co bude to strašně tajné odhalení.

08.03.2023

Truly Truly Ava Reed (p)

tuhle knížku jsem dostala jako dárek k nákupu a upřímně, fakt bych si ji nikdy nekoupila...byly by to vyhozené peníze. příběh nic moc, těžkopádný styl autorky. Do budoucna zůstanu u detektivek.

15.02.2023 odpad!

Tučňák a smrt Tučňák a smrt Andrej Kurkov

moc hezky se četla...upřímně jsem fandila spíš tučňákovi než hlavnímu protagonistovi, ale člověk nemůže mít všechno

23.05.2022

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

mám ráda knihy tohoto "autora" vždycky mě překvapí, protože vrahem nikdy není zahradník
doporučuji

25.11.2020

Zmrtvýchvstání Zmrtvýchvstání Michael Punke

krásná knížka...měla jsem strach, že bude sáhodlouze popisovat krajinu, ale měla spád, byla zajímavá a napínavá, jsem Glassovi fandila, aby se dočkal spravedlnosti, i když jsem viděla film a věděla dopředu jak to dopadne :-)

06.05.2020

Kočka na cestách Kočka na cestách Hiro Arikawa

Milované Japonsko a příběh, který je krásně a plynule napsaný, úplně jsem se nimi viděla u Japonského moře, na Hokkaido, u hory Fuji...Nádherná knížka se smutným koncem.

03.05.2020

Za sklem Za sklem Sajaka Murata

moje milované Japonsko s jejich podivnostmi a krásami :-)

21.06.2019

Příběh ztracené holčičky Příběh ztracené holčičky Elena Ferrante

čím víc dílů, tím větší zklamání...jakoby jí docházel dech

17.01.2019

Vetešnictví pana Nakana Vetešnictví pana Nakana Hiromi Kawakami

mám ráda Japonsko, tak se knížka moc líbila..

25.12.2018

čím víc knih v této sérii čtu, tím míň se mi líbí. První dvě knihy byly zajímavé...tahle je spíš lekcí o politice a příběh hlavní hrdinky jakoby ztrácel dech :-(

24.12.2018

Lazar Lazar Lars Kepler

jaksi nemám ráda zmrtvýchvstání padouchů. kniha je zpočátku nudná, ke konci, už je to lepší..

11.11.2018

Navrátilka Navrátilka Donatella di Pietrantonio

krásná knížka. Děj popisuje se syrovostí tak, že máte pocit, jakoby jste byli součástí příběhu.

04.11.2018

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Jsouce z Moravy jsem si užila celou knihu, je zábavná i smutná.
Veselí nad Moravou je opravdu zapadákov, líp bych to nepopsala...

8 jsem moc nepochopila, Bábovky byly hezké i smutné, tahle skvělá..četla jsem jedním dechem a málem zapomínala vysednout z vlaku :-)

24.10.2018

Hana Hana Alena Mornštajnová

krásná kniha, ale těžká na čtení (nedá se přečíst jedním dechem)..
Hrůzy války (Holocaust) popisuje s děsivou syrovostí, až člověku běhá mráz po zádech.

17.08.2018

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

jiný Nesbo...

04.08.2018

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

krásná knížka, četla se úplně sama

20.07.2018

Lovci ohně Lovci ohně Mons Kallentoft

Kallentoft jako vždy nezklamal. Kniha napínavá až dokonce.

19.05.2018

Vařila jsem pro Picassa Vařila jsem pro Picassa Camille Aubray

krásná knížka, četla se skoro sama.

18.04.2018

Letec Letec Jevgenij Vodolazkin

krásná knížka, četla se téměř sama.
Moc se mi líbilo znovu "procházet" Petrohrad, vidět ty krásné bulváry a domy...

Je škoda, že krásné knihy vždycky tak rychle skončí :-(

05.04.2018