Allysa1985 Allysa1985 komentáře u knih

Znamení run Znamení run Joanne Harris

Jako fantasy mě to moc neoslovilo, něco tomu chybí. Děj rozvláčný a předvídatelný, "padouch" nic moc, hlavní postavy jsem si taky nějak neoblíbila... Plus za využití severské mytologie. Čokoláda nebo Ostružinové víno se mi líbily mnohem víc, tam totiž to "něco" bylo.

15.08.2019 2 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Silný příběh, skvěle napsaný. Originální a stále současný námět. Většinou nemám ráda formu deníku, no tady to byla pecka. Už dlouho, moc dlouho mě žádná kniha tak nesebrala, abych na konci brečela. Pokládám pomyslné růže na hrob Algernon .

12.07.2019 5 z 5

Svatí blázni Svatí blázni Joanne Harris

V podstatě červená knihovna, která ale díky vypravěčskému talentu Joanne Harris pořád drží laťku.

10.07.2019 3 z 5

Slaná vůně přílivu Slaná vůně přílivu Joanne Harris

Opět skvěle vylíčená atmosféra a postavy, tentokrát z malého ostrova. Boj mezi uchováním tradičního způsobu života a agresivní modernizací a byznysem, ať už o to obyvatelé stojí nebo ne. Příběh o tom, že minulost nás pronásleduje a všechno se vrací, ale zároveň je tu vždy naděje na lepší budoucnost.
Mírné zklamání mi přinesl konec, byl zbytečně překombinovaný a působil na mě spíš jako z telenovely.

07.07.2019 3 z 5

Ostružinové víno Ostružinové víno Joanne Harris

Poklidný příběh vyprávěný lahví vína, francouzský venkov, který se ukazuje se vší parádou, ale není příliš romantizovaný, nepřeslazené, ale zároveň optimistické zakončení. Při čtení Čokolády jsem měla neodbytné nutkání čokoládu jíst, tady jsem měla strašnou chuť pít ovocné víno a pěstovat zeleninu.

07.07.2019 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Plus za atmosféru a popisy, které nenudí, na druhou stranu chápu, že dědicové měli výhrady, příběh působí možná až moc jako realita a ne jako fikce. Ale líbilo se mi to moc.

17.06.2019 4 z 5

Profesor Profesor Charlotte Brontë

Když chcete poklidné pomalé čtení bez dramat a dějových zvratů. Jednoduché vyprávění, krásný jazyk a atmosféra. Pobavilo mě, jak moc musela autorka Belgii a její obyvatele nesnášet :)

15.06.2019 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

No... Jak bych to ... Rozhodně se mi líbilo téma a myšlenka, lidi touží po věčném mládí, kráse a nesmrtelnosti a když to všechno dostanou, tak neví, co si s tím počít. Lidi prostě nikdy spokojení nebudou. Nebavil mě ovšem hlavní hrdina. I když jeho neschopnost a nerozhodnost mohla být taky záměr. Vlastně hodnotím kladně, za přečtení to stálo, konec mě nezklamal a Glukhovsky rozhodně patří mezi moje oblíbené autory.

29.05.2019 4 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Celé je to skvělé od začátku do konce, závěr je potom úplná pecka.

01.05.2019 5 z 5

Smršť Smršť James Clavell

Mám moc ráda dlouhé romány, oceňuju vypravěčské umění i netradiční a zajímavé prostředí, i když uplyne několik set stran, než se člověk zorientuje v množství postav, strojů, základen a lokalit.

09.04.2019 4 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Hodnotím celou sérii, protože všechny díly byly vlastně stejné. Promarněný potenciál. Ani nevím, čím to přesně je, ale nějak to vůbec nefunguje. Hlavní hrdinka by měla být asi chytřejší, s těmi doktoráty, ale působí jako strašná husa. Hlavní hrdina je sice starý a mocný upír, ale přitom nemá ani tušení, co se v jeho městě děje. Plusové body jsou za Florencii a hrdinku, která nemá žádné speciální schopnosti, příjemná změna.
Nečekala jsem žádný extra literární zážitek, ale tady jsem trilogii dočetla jenom díky svojí obsesi, která by mě donutila dočíst i telefonní seznam.

01.03.2019 1 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Skvělá kniha. Atmosféra, prostředí, jednotlivé postavy. Co znamená morálka a přátelství pro různé lidi a jak se jejich chápání mění v extrémním prostředí. Jak těžké je přežít v nelidských podmínkách tábora a zachovat si duši a není vlastně ještě těžší návrat do normálního života? Jedna z nejlepších knih s válečnou tématikou vůbec.

25.02.2019 5 z 5

Chocky Chocky John Wyndham (p)

Kratší román se sympatickým dětským hlavním hrdinou, číst cokoliv od Wyndhama je požitek.

15.02.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Opět krásně poskládaný příběh.

02.02.2019 4 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Lesk a bída londýnského dvora v 17. století, úplně cítím vůni pudru na paruce i zápach z ulice. Kdo čeká červenou knihovnu s dokonalými hrdiny, bude zklamaný. Kdo má rád historický román s atmosférou, přijde si na své.

01.02.2019 4 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Dobrý špionážní román s originální zápletkou a neoriginálním závěrem.

20.01.2019 3 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Dobrý špionážní román, čteno slovensky jako Ostrov búrok.

16.01.2019 3 z 5

Kolo štěstěny Kolo štěstěny Ken Follett

I když to nebyla žádná pecka, Follett prostě psát umí, od něj se dá číst i červená knihovna z prostředí bankovních domů v Anglii na konci 19. století.

09.01.2019 3 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Opět nezklamalo. Pokud chci dobře napsaný, klasický román, s Follettem nešlápnu vedle.

01.01.2019 4 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

I když film patří mezi moje srdcovky, ke knížce jsem se nevím proč dostala až teď. Čtení jsem si užila do posledního písmene, francouzský venkov, vykreslení jednotlivých postav, vůně čokolády a měnící se vítr...

26.12.2018 5 z 5