Svatí blázni přehled

Svatí blázni https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528/mid_svati-blazni-04o-528.jpg 4 61 61

Příběh je zasazen do Francie na počátku 17. století, do doby politických a společenských nepokojů po vraždě krále Jindřicha IV. Je to příběh Juliette, bývalé akrobatky a provazochodkyně, která žije spolu se svou dcerou Fleur jako jeptiška v malém ostrovním klášteře poblíž bretaňského pobřeží. Má za sebou řadu problémů a dobrdružný život. Vychovali ji Cikáni, pronásledování církví ji ale oddělilo od původní rodiny, donutilo k žebrání a prostituci, až našla určitý klid jako herečka a tanečnice ve skupině vedené Guyem Le Merlem nazývaným Havran; hercem, autorem her a zlodějíčkem, který mladičkou Juliette okouzlí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Knižní klub

Holy Fools , 2003

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Svatí blázni. Přihlašte se a napište ho.

Skodinka89
02.03.2024 4 z 5

Vypravěčský styl specifický pro JH. Opět zvolené netradiční téma a za mě spokojenost, ačkoliv hlavní hrdinka někdy měla dost zvláštní priority.

renefer
30.09.2019 3 z 5

Úplně nechápu vysoké hodnocení této knihy. Námět je sice zajímavý a jednotlivé psychologie postav důsledně vykreslené, ale nějak se v tom ztrácí smysl konání hlavní hrdinky. Když ji seberou dceru, tak místo jejího hledání sedí v klášteře a čeká, tak nějak jsem nepochopila, proč.

Allysa1985
10.07.2019 3 z 5

V podstatě červená knihovna, která ale díky vypravěčskému talentu Joanne Harris pořád drží laťku.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Svatí blázni v seznamech

v dalších seznamech2x