Allysa1985 Allysa1985 komentáře u knih

Slaná vůně přílivu Slaná vůně přílivu Joanne Harris

Opět skvěle vylíčená atmosféra a postavy, tentokrát z malého ostrova. Boj mezi uchováním tradičního způsobu života a agresivní modernizací a byznysem, ať už o to obyvatelé stojí nebo ne. Příběh o tom, že minulost nás pronásleduje a všechno se vrací, ale zároveň je tu vždy naděje na lepší budoucnost.
Mírné zklamání mi přinesl konec, byl zbytečně překombinovaný a působil na mě spíš jako z telenovely.

07.07.2019 3 z 5

Profesor Profesor Charlotte Brontë

Když chcete poklidné pomalé čtení bez dramat a dějových zvratů. Jednoduché vyprávění, krásný jazyk a atmosféra. Pobavilo mě, jak moc musela autorka Belgii a její obyvatele nesnášet :)

15.06.2019 3 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

Dobrý špionážní román s originální zápletkou a neoriginálním závěrem.

20.01.2019 3 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Děj pokračuje, těším se na další díl. Podivná zvířata ♥♥♥

29.10.2018 5 z 5

Prohnaný Prohnaný Kevin Hearne

Plus za postavu druida, mluvícího vlkodava a řadu zábavných narážek propojujících současnou kulturu a všechna božstva plus pár dalších navíc, velké mínus za to, že se všichni bohové chovají jako banda neschopných šašků, vůbec nevím, proč by je kdy kdo uctíval nebo se jich bál. To bude asi to hlavní, co mi vadí, celé sérii opravdu významně chybí pořádný padouch.
Na zadek si z toho nesednu, vracet se ke knihám taky nebudu, ale rozhodně nelituju, že jsem to četla.

18.09.2018 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Zklamání... Název i téma zaujaly, bohužel provedení hodně kulhá. Děj i postavy se motají bez smyslu a vývoje až k extrémně nenapínavému konci. Z příběhu lásky mezi lovcem duchů a duchem se přece dalo vytřískat mnohem víc. Promarněná šance, škoda jí.

05.09.2018 2 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

Série dočtena, celkově jsem byla spokojená, očekávání nezklamala, možná mohla být i kratší. Postavy sympatické, milá naivka, blond servírka z baru, její první upíří láska, "sexy bad viking guy" a "kamarád od vedle taky rád", vraždy, sex, víly, elfové a kouzla, dohromady to všechno pěkně funguje. Měla bych teda menší výtky k překladu, např. vážně nosil Erik nejradši kalhoty s "vestičkou"?
Seriál bych ohodnotila ještě jednou hvězdičkou navíc, za ironii a nadhled, za úvodní znělku, Pam a Erika a vlkodlaky. Zklamáním pak byl jednoznačně závěrečný díl seriálu, tam teda jedno velké PROČ?

31.08.2018 3 z 5

Upíři v Dallasu Upíři v Dallasu Charlaine Harris

I druhý díl drží laťku, je pořád stejně zábavný a na nic si nehraje. Chystám se na seriál.

15.08.2018 4 z 5

Sněhurka jablka nebaští Sněhurka jablka nebaští Petra Stehlíková

Nic moc, víc se asi napsat nedá. Jako puberťačku by mě to asi bavilo, to zase jo.

14.08.2018 1 z 5

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Dobře a přehledně popsané a vysvětlené, takto zpracovaných knih co nejvíc!

04.10.2023 5 z 5

Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Já řídím aneb Cesta životem ve svém vlastním autě Zdeňka Jordánová

Ne že by v knize nebylo pár užitečných rad do života, ale opravdu jenom pár. Motivační efekt se nedostavil a spíš mě vyděsila ještě víc. Kapitola o tom, jak autorka schválně jezdila v protisměru a jak se u toho cítila skvěle, nebo ta symbolika přejetých zvířat, wtf...

03.07.2021 odpad!

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Uf, ne že by to bylo špatné, ale bylo to tak nějak málo. Taková jednohubka. Škoda, že si s tím autorka nedala víc práce, potenciál tam byl.

19.07.2020 3 z 5

Mechanická princezna Mechanická princezna Cassandra Clare (p)

Série se mi vcelku líbila, zejména prostředí bylo dobře zvolené, Londýn 19. století a démoničtí roboti - super. Ale teda vyfasovala jsem nějaký naprosto otřesný překlad, plno faktických chyb, špatně přeložených slov, nesmyslů a hrubek. Nemám od těchto knih přehnané očekávání a poslední dobou zejména nové knihy často vypadají, jako by je přeložil strýček Google, ale tohle teda bylo ještě horší než obvykle.

25.04.2020 2 z 5

Znamení run Znamení run Joanne Harris

Jako fantasy mě to moc neoslovilo, něco tomu chybí. Děj rozvláčný a předvídatelný, "padouch" nic moc, hlavní postavy jsem si taky nějak neoblíbila... Plus za využití severské mytologie. Čokoláda nebo Ostružinové víno se mi líbily mnohem víc, tam totiž to "něco" bylo.

15.08.2019 2 z 5

Svatí blázni Svatí blázni Joanne Harris

V podstatě červená knihovna, která ale díky vypravěčskému talentu Joanne Harris pořád drží laťku.

10.07.2019 3 z 5

Budoucnost Budoucnost Dmitry Glukhovsky

No... Jak bych to ... Rozhodně se mi líbilo téma a myšlenka, lidi touží po věčném mládí, kráse a nesmrtelnosti a když to všechno dostanou, tak neví, co si s tím počít. Lidi prostě nikdy spokojení nebudou. Nebavil mě ovšem hlavní hrdina. I když jeho neschopnost a nerozhodnost mohla být taky záměr. Vlastně hodnotím kladně, za přečtení to stálo, konec mě nezklamal a Glukhovsky rozhodně patří mezi moje oblíbené autory.

29.05.2019 4 z 5

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Hodnotím celou sérii, protože všechny díly byly vlastně stejné. Promarněný potenciál. Ani nevím, čím to přesně je, ale nějak to vůbec nefunguje. Hlavní hrdinka by měla být asi chytřejší, s těmi doktoráty, ale působí jako strašná husa. Hlavní hrdina je sice starý a mocný upír, ale přitom nemá ani tušení, co se v jeho městě děje. Plusové body jsou za Florencii a hrdinku, která nemá žádné speciální schopnosti, příjemná změna.
Nečekala jsem žádný extra literární zážitek, ale tady jsem trilogii dočetla jenom díky svojí obsesi, která by mě donutila dočíst i telefonní seznam.

01.03.2019 1 z 5

Oko jehly Oko jehly Ken Follett

Dobrý špionážní román, čteno slovensky jako Ostrov búrok.

16.01.2019 3 z 5

Muž s podivnou minulostí Muž s podivnou minulostí Ken Follett

Opět nezklamalo. Pokud chci dobře napsaný, klasický román, s Follettem nešlápnu vedle.

01.01.2019 4 z 5

Gaiin štít Gaiin štít Kevin Hearne

Povídky se četly dobře, druid a jeho pes jsou sympaťáci, ostatní magická stvoření zapadnou. Na rychlé čtení fajn, vracet se k nim ale nebudu, možná je ta povrchnost záměr, ale chybí mi tam nějaká větší hloubka, temnota, deprese :) Jsem zvědavá na knihy ze série, tam bude víc prostoru než v povídkách.

15.09.2018 3 z 5