allyce allyce komentáře u knih

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Mé první setkání s autorem, o kterém jsem nevěděla zhola nic. Po první třetině knihy jsem začala mít vtíravý pocit, že mi to něco připomíná.... vzpomněla jsem si na Kingovu Christinu a říkala si, že se autor po něm trošku opičí. No bodejť, když je to jeho syn. Podle mého je opravdu nadaný, ale ještě nějakou dobu bude trvat, než se přiblíží otcově genialitě. Fantazie, děj, hororové prvky, to všechno v této knize je, ale chybělo to mrazení v zátylku, kdy cítíte plíživé zlo.... To mistr King umí bravurně a přesně tohle jsem při čtení Vánoční říše postrádala. Taková hororová pohádka.

03.01.2019 3 z 5

Tak trochu šílení Tak trochu šílení Jeffery Deaver

Plně se ztotožňuji s komentářem Eidalon, lépe bych to nenapsala. Skvělé povídky - určitě doporučuji.

03.01.2019 5 z 5

Lamentace Lamentace Christopher John Sansom

Nejvíc mi uhranula Trofej, nicméně Lamentace je také skvělé čtení. Určitě doporučuji.

19.12.2018 4 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Přiznávám, že po přečtení Volání Kukačky jsem měla větší očekávání. Takže trochu zklamání, ale určitě si ráda přečtu další díl/y.

19.12.2018 3 z 5

Christina Christina Stephen King

Po pár stránkách mé podvědomí radostně zajásalo, bylo jasné, že se na mně opět škodolibě vyřádí. U každé kingovky je to stejné. V pohodě si čtu, říkám si, že o nic nejde, ale úplně mimo mé vědomí začínám vnímat strašidelný pocit plížícího se zla. Nejde o auto, ale o famozní popis proměny Arniho. Pan King to se mnou prostě umí.

13.12.2018 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Kniha mě zaujala a těšila jsem se na každý večer, kdy ji opět vezmu do ruky. Velmi čtivě napsaný příběh, sice milostné dopisy mi vyvolávaly pupínky, Marcusova matka byla roztomile na ránu a závěr, kdy už už je jako konec, tak není, dobře, tak je teď, jejda, zase ne, tak teď? Ne, až teď. Uf!

09.12.2018 4 z 5

Obchodník Obchodník John Grisham

Zatím nejslabší kniha od pana Grishama, který je, tedy lépe řečeno byl, můj oblíbený autor, který si sám postavil laťku hodně vysoko. Vypadá to, že už nemá sílu na ni dosáhnout, ani se jí přiblížit. Zklamání.

06.12.2018 1 z 5

Série Série John Lutz

Absolutně mě nebavil tým soukromých vyšetřovatelů. Tyto postavy se panu autorovi moc nepovedly.

04.12.2018 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Kniha má několik dějových linek, překupníci drog a zbraní, vyvolávání paniky na veřejných místech, hanobení menšin a samozřejmě také milostný a rodinný život kinezioložky Kathryn. Nejméně mě bavila první zmíněná, ovšem právě u jejího rozuzlení ze mě vypadlo, nic a vše říkající slovo: waw! Tady mě pan Deaver dostal, narozdíl od ukončení milostného trojúhelníku.

28.11.2018 3 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Obě knihy, Do tmy i Ke dnu, hodnotím vysoko, protože obě mě vtáhly do své ponurosti stejnou silou. Ke dnu - zmar a beznaděj, listopadový, mlhavý a ponurý čas promítnutý do lidských duší.

28.11.2018 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tentokrát jsem pocítila mírné zklamání. Dělo se toho hodně, ale spousta z toho mi přišla přestřelená a neuvěřitelná. Dívka v pavoučí síti mě bavila více.

23.11.2018 3 z 5

V podezření V podezření Michael Robotham

V podezření je víc jak dobrá kniha, ale podle mého názoru je kniha Řekni lituji best od Robothama.

20.11.2018

Mrazivá noc Mrazivá noc John Lutz

Dobrý průměr. Ke konci už mě ty vraždy ani nebavily, čeho je moc, toho je přiliš. Sbor vyšetřovatelů mizerný a vrah - no, žádné velké překvapení.

13.11.2018 3 z 5

Dáma s hedvábnou maskou Dáma s hedvábnou maskou Diana Norman

Nebudu hodnotit hvězdami, nebylo by to objektivní. Věřím, že si kniha své čtenáře/ky najde a našla (podle pochvalných komentářů níže). Mě nezaujala, bylo to trápení.

08.11.2018

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Asi zde budu momentálně černou ovcí, knihu hodnotím mírným podprůměrem. Četla jsem v poslední době několik knih s tématikou amerického jihu a otroctví, nu a mysl je na nějakou dobu přesycena. Asi jsem tuto knihu měla číst jako první. Teď mě již ničím nepřekvapila a nic na tom nemění ani Čipera a Jem.

07.11.2018 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Děj je napsán tak sugestivně, že vám doslova omrzají všechny části těla a dech se sráží do krystalků ledu. Četla jsem s nadšením (skvělá kniha), lítostí (chudáci námořníci), odporem (krysy u zemřelých) i strachem (monstrum z ledu). Kniha je velmi emotivní a věřila jsem autorovi každé písmenko.
Doporučuji!!!

07.11.2018 5 z 5

Ochránce Ochránce Dean Koontz

Vrah je narcista i metrosexuál v jedné osobě, ochránce je vyjímečný zedník s velkou hlavou a ona je oběť, která sice nemá manžela ani přítele ani televizi, zato má štěstí, protože potká našeho zedníka. Nakonec zazvoní zvonec a pohádky je konec.

26.10.2018 3 z 5

Padněte na kolena Padněte na kolena Ann-Marie MacDonald

Také jsem padla na kolena, bylo to těžké čtení, časté popisy a vzletná dlouhá přirovnání jsem cítila jako brzdu, odvádějící mě od podstaty příběhu, který si mě vzal celou. Rodinná sága o bolesti, beznaději i naději, vnitřních démonech, touze a smíření.

25.10.2018 5 z 5

Bojím se svého syna? Bojím se svého syna? Věra Řeháčková

Jak se z malého, přítulného chlapce, který miluje svou matku, stane sobecký, lakomý, násilnický dospělý muž. Hodně smutný příběh.

22.10.2018 4 z 5

Peklo v bažinách Peklo v bažinách Stephen Hunter

Kniha mě ochudila o hodně hodin spánku, chtěla jsem číst dál a dál, ale to ranní vstávání... První dvě části jsem ani nedutala, poslední část "Sedm statečných" byla už na můj vkus trošku natažená. To ovšem neubírá na atraktivitě, doporučuji přečíst, jen slabší povahy by ji měly číst na vlastní nebezpečí.

22.10.2018 4 z 5