allyce allyce komentáře u knih

Koutkem oka Koutkem oka Dean Koontz

Vezmete do ruky knihu, o které nic nevíte, pomalu se začítáte do poklidných řádků a najednou PRÁSK, blesk z čistého nebe - první událost, postupně se vydýcháte, uklidníte a zase PRÁSK, druhý blesk.. a pak ještě jednou... Perfektní začátek a stejně tak dobrá je celá kniha. Dala bych 5 hvězd, jednu však ubírám za ukončení postavy Juniora. Mimochodem, Junior, sám zosobněné zlo, mě mockrát pobavil svým obdivem k sobě samému a měla jsem škodolibou radost z fyzických reakcí jeho těla na určité situace. Doporučuji.

27.05.2019 4 z 5

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Životní příběh, pod který by se jistě spousta žen podepsala, jen většina z nich, nebo jen málokterá, poté potkala pana Pravého.

22.05.2019 4 z 5

Noc plná lží Noc plná lží Dominik Dán

Další skvělý tah pana Dána. Jeho knížky jsou pro mne lahůdkou, která se mi nepřejídá. Chut roste s každou další knihou. Jen se bojím, že mi lahůdky brzy dojdou, protože ač je pan Dán jistě plodný autor, přeci jen nebude stíhat můj apetit.

22.05.2019 5 z 5

Dřevěné ženy Dřevěné ženy Petr Prouza

Komentář níže je vyčerpávající a já s ním zcela souhlasím.

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

S knihou Andílek, která je dle mého TOP od autorky, je tato kniha absolutně nesrovnatelná. Stane se tragédie a pak čtete a čekáte nějaké rozuzlení, něco, co děj posune dál....

17.05.2019 3 z 5

Oblíbená sestra Oblíbená sestra Jessica Knoll

Zajímavá obálka a ......... tím veškeré plusy končí. Tak slaboduchou knihu jsem již dlouho v ruce nedržela.

17.05.2019 1 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

U příspěvků ke knihám Dominika Dána jsem snad všechny superlativy již uvedla. Nevím, co dalšího bych měla dodat. Prostě jsem z každé knihy unešena a baví mě každičká natištěná řádka... Jen více takových knih.

17.05.2019 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Jako vždy super.

Psychiatr Psychiatr Petr Prouza

Náhodný výběr v knihovně bez velkých očekávání. O to víc jsem byla překvapena když jsem se ponořila do vyprávění, které bylo podáno zajímavě a čtivým stylem.

Mánie Mánie Craig Larsen

Hodnotím průměrem, zápletka ničím nepřekvapila a závěr byl notně přestřelen.

17.05.2019 3 z 5

Blondýnka Blondýnka Joyce Carol Oates

Kdyby to byl příběh fiktivní hrdinky a měl o polovinu stran méně, byl by to příjemný oddychový počin.

17.05.2019 2 z 5

Zločin I Zločin I David Hewson

Perfektní, skvělé, dokonalé... Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem zatím četla. Mám určitou představu, jak vypadá scénář pro film, proto obdivuji autora za to, jak s bravurou a citem přepsal suchou řeč scénáře do bezvadného, čtivého celku. Psychologie postav prokreslena až na dřeň, chvíli s nimi soucítíte, pak je nesnášíte, obdivujete i nenávidíte. Kniha silných emocí, které vás přinutí zaujmout jakýkoliv postoj, jen ne lhostejnost... Doporučuji s nadšením.

28.04.2019 5 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Měla jsem ze začátku problém orientovat se v postavách, zejména pak v pozicích, které v televizi zastávaly, ale pak jsem si v tom udělala pořádek a nechala se unášet skvělou spisovatelovou prací.

28.04.2019 4 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Víc než dobrý průměr, za mě 3,5* Konec je nedotažený, myslím, že si autor nechal prostor pro pokračování...

28.04.2019 3 z 5

Nikdy se nevzdám Nikdy se nevzdám David Ball

Velmi poutavě napsaný příběh čtyř amerických rodin a jedné svobodné ženy, které si přijely do "tajemné", nelidské Číny pro své adoptivní dítě.

11.04.2019 5 z 5

Sedmé dítě Sedmé dítě Erik Valeur

Jednu hvězdu dávám za námět a tuto knihu nedoporučuji.

11.04.2019 1 z 5

Kdo je bez viny Kdo je bez viny Lisa Ballantyne

Dějová linka s malým Sebastianem byla mnohem slabší, než příběh jeho právníka Daniela. Vytrpěl si v dětsví svoje, ale v dospělosti se zachoval vůči osobě, která ho bezmezně milovala, a hlavně by bez ní nebyl tím, čím se stal, nemilosrdně sobecky. Hned mi přestal být sympatický.

11.04.2019 4 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Cela číslo 17 je opradu brilantní detektivka, která mi stoprocentně sedla. Hlatala jsem každou větu, příběh mě přitahoval a zároveň odpuzoval svou vězenskou syrovostí, emoce se mnou mávaly tak, že mi až v polovině knihy došlo, že se někam ztratila má oblíbená mordparta. Nakonec se objevila a byla opět skvělá, jako vždy.

03.04.2019 5 z 5

Neplakej Neplakej Mary Kubica

Velmi, velmi zdlouhavé a chvílemi velmi, velmi nudné.

03.04.2019 2 z 5

Zmizení Samanthy Shipleyové Zmizení Samanthy Shipleyové Joy Fielding

Od autorky mám přečteny všechny její knihy, ale jak jsem již uvedla v jiném komentáři, její díla z posledních let se s těmi staršími nedají srovnat. Už to prostě není, co to bývalo.

03.04.2019 3 z 5