allyce allyce komentáře u knih

Kapitán Smrt Kapitán Smrt Dominik Dán

Dominik Dán píše lidsky, sugestivně, míchá odbornost, napětí, humor... Například úvodní scéna s kopáči, kterým nechtěně upadne rakev, je dokonalá. Nečekejte akčnost a aleje mrtvých, ale poctivé vyšetřování po česku, vlastně po slovensku :-) Vyšetřovatelé jsou normální chlapi, kteří jsou někdy k zulíbání a někdy na ránu válečkem po hlavě.

03.04.2019 5 z 5

Talisman Talisman Stephen King

Je mi líto, ale tady pana Kinga oslavovat nebudu. Talisman je pohádka, která mě nezaujala.

26.03.2019 2 z 5

Hra na pravdu Hra na pravdu Stella Blómkvist

Jednoduché a nudné. Hlavní hrdinka - advokátka je něco mezi trhlou kozou a alkoholičkou, narkomankou a nymfomankou v jednom. Nevýslovná hloupost.

26.03.2019 1 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělý příběh, ALE ! Jiný spisovatel, jiná doba, jiná země... pak bych byla spokojená. Prostředí, do kterého je příběh zasazen, mi bylo nesympatické, otravovalo mě a opravdu jsem byla ráda, když jsem dočetla poslední stránku.

11.03.2019 2 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Pan Dán psát prostě umí. Sice se v knize toho moc neděje, ovšem dialogy jsou parádní a atmosféra dokonale vystižena.

11.03.2019 5 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Smutný příběh, který by měl dojmout, soucítit s hlavní hrdinkou, věřit.... Žádnou emoci jsem však necítila. Škoda.

11.03.2019 3 z 5

Andělé strážní Andělé strážní Kristina Ohlsson

Dobré čtení, ale očekávala bych, že příběh bude gradovat, dle mého vkusu však měl sestupnou tendenci.

11.03.2019 3 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

Zima světa se mi líbila mnohem více, než první díl. Tentokrát byla politika na pozadí příběhů. Obdivuji, jak úžasně dokáže autor propojovat lidské osudy napříč světovými velmocemi.

11.03.2019 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Linda Castillo

Autorka tim, koho nechala v úvodu umřít, mě zasáhla až na emoční dno a klidně si to mohla odpustit. Ne, tuto knihu znovu číst nebudu.

27.02.2019 3 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Parádní zážitek, určitě jednou v čase přečtu znovu.

27.02.2019 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Spousta politických dialogů a jen málo prostoru pro příběhy samotné.

16.02.2019 3 z 5

Vlk v pasti Vlk v pasti John Connolly

Jsem spokojená, doporučuji.

16.02.2019 4 z 5

Město stínů Město stínů Ariana Franklin (p)

Zajímavý příběh z předválečného Berlína, bavil mě.

16.02.2019 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Opět skvělý díl, Robin s Cormoranem jsou bezva dvojka a osobní rovina zde vůbec neruší, právě naopak! Doporučuji!

16.02.2019 5 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Podle toho, co čtu níže, se mi nějak podařilo přeskočit první dva díly a začala jsem posledním. Nemyslím, že by to nějak vadilo. Pan King stále umí a byť je hlavní děj neuvěřitelný, ta atmosféra kolem mě vtahovala do pěkné depky.
Jen tak na okraj, nedávno jsem dočetla Vánoční říši od Kingova syna a při čtení Poslední hlídky jsem si na ni několikrát vzpomněla. Některé věci mi připadají hodně podobné. Že by byli pánové tak na sebe napojeni, nebo si jen některý z nich mírně vypomohl?

23.01.2019 4 z 5

Spasiteľ Spasiteľ Jo Nesbø

Nezbývá než doporučit, pan Nesbo prostě umí.... a závěr fakt překvapení. Kdo to uhádl předem, má můj obdiv :)

23.01.2019 4 z 5

Porodní bába na Syltu Porodní bába na Syltu Gisa Pauly

Jednoduché, předvídatelné, povrchní......... Bylo velmi těžké se přinutit k dočtení.

17.01.2019 2 z 5

Moje druhé já Moje druhé já Jonathan Kellerman

Autora jsem neznala a po přečtení této knihy brzy napravím. Doufám, že i ostatní knihy budou podobné. Žádné přehnané akce, padesát mrtvých, snaha šokovat za každou cenu. Tady děj pomalu, ale příjemně utíká, přirovnala bych to k sezení (nebo ležení na lehátku) u psychologa, přesně tak, jak to vidíme v amerických filmech. Prostě detektivka podle mého gusta, vražda, vyšetřování a spousta, spousta psychologie a psychiatrie. Bezvadné!

17.01.2019 4 z 5

Stále vládne mráz Stále vládne mráz Rolf Börjlind

Skvělý úvod, na jehož vysvětlení si musíme počkat až na závěr, kdy se vše pěkně propojí. Je pravda, že to byla celkem zdlouhavá cesta, chvílemi mírně nudná, ale takových chvil nebylo příliš. Dala bych tři hvězdy, ale za ten úvod jednu přidávám.

15.01.2019 4 z 5

Můj přítel Leonard Můj přítel Leonard James Frey

Nezvyklý styl vyprávění, jednoduchý, rázný, trefný a emotivní. Závěr mě dojal, slzy jako hrachy. Doporučuji.

15.01.2019 4 z 5