Allla9 Allla9 komentáře u knih

Zvířata nejsou bez citu Zvířata nejsou bez citu Per Jensen

Seznámíme se s hospodářskými zvířaty z jiného pohledu. Zjistíme jak vidí, že mají city. Poznáme, co je trápí, jak dokážou v jednotlivých situacích reagovat, jaký mají zrak a sluch, co mají raději a čemu dávají přednost. Zajímavá a poučná kniha.

17.05.2023 5 z 5

Krutá hra o tvé zdraví Krutá hra o tvé zdraví Tomáš Kašpar

Mě knížka dala mnoho zajímavých námětů k zamyšlení. A beru si z ní ponaučení, že o zdraví se každý musí starat hlavně sám. Hodně se dá ovlivnit správným složením stravy a pozitivním přístupem k životu.

17.05.2023 5 z 5

Miss těžká váha Miss těžká váha Moa Herngren

Černý humor z příběhu o Annie doslova kapal. Místy jsem se smála, ale většinou jsem si říkala, kam mě příběh ještě dovede. Kde jsou ještě meze opravdového zájmu a kde je to již za čarou. Kde je to očekávané štěstí a láska.
. Odvážit se znamená na chvíli ztratit pevnou půdu pod nohama, neodvážit se znamená ztratit sám sebe.

14.05.2023 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Knížka o ztrátě, získávání důvěry, o lásce i zradě. A také hlavně o postupném odhalování tajemství. Líbil se mi i závěr knihy. Nebyl uspěchaný a pěkně vše dovršil. Příjemné čtení.

10.05.2023 5 z 5

Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě Dalajlamova kočka Probuď v sobě kotě David Michie

Krásná něžná kniha vyprávěná z pohledu kočky. Pobaví i poučí.
- Kdo věří, ten vidí.
-Nikdo není tak hluchý jako ten, kdo nechce nic slyšet.
-Hodnota života nezávisí ani tak na jeho délce jako na tom, co s ním uděláte.
-I když jsme svobodní, omezujeme sami sebe svým myšlením. Mysl nevnímá realitu, ale vytváří si ji.
- Když dáváme, tak dostáváme.

04.05.2023 5 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Nejsem velký čtenář fantasy žánru. Ale příběh z Londýna jsem četla se zaujetím.

03.05.2023 5 z 5

Až uvidíš moře Až uvidíš moře Scarlett Wilková

Právě jsem knihu dočetla a lituji, že již skončila. Nadchla mě. Téma řeckých uprchlíků a jejich osudy v Československu v letech 1948 - 2008 mě plně pohltilo. Je zde popsána manipulace s lidmi, jejich zneužívání a ovládání. Román si určitě přečtěte. Nebudete zklamáni.

28.04.2023 5 z 5

Naše letadla Naše letadla Václav Minář

Hezky zpracovaná knížka. Je na ní zajímavé i to, že jsou to zároveň omalovánky.

25.04.2023 5 z 5

Tuto knihu jen tak lehce nedostanete z hlavy. Hodně vás zasáhne. Stojí za přečtení.

21.04.2023 5 z 5

Poslední tóny z krypty Poslední tóny z krypty Alan Bradley

Asi jsem měla začít číst od prvního dílu. Budu to muset napravit.

17.04.2023 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Dávám plný počet hvězdiček- Nezbývá mi než dodat, že to byl velice silný příběh.

17.04.2023 5 z 5

Malenčí Malenčí Hana Kavurová

Kniha je prodávaná jako thriller. Musím doplnit s nadpřirozenem a hororovými prvky. Chvílemi jsem nechápala jednání otce, ale vše postupně dostává smysl a vám nezbývá nic jiného, než se bát, jak to všechno dopadne.

16.04.2023 5 z 5

Touha po absolutnu - Svatí muži Indie Touha po absolutnu - Svatí muži Indie Viliam Poltikovič

Náhled na život v Indii.

14.04.2023 4 z 5

Diogenés v sudu Diogenés v sudu Hana Doskočilová

Knížku jsem objevila v knihobudce. Ráda jsem si zopakovala známé příběhy z minulosti.

13.04.2023 4 z 5

Roxolana Roxolana Pavlo Zahrebeľnyj

Kniha nás seznámí s Roxolanou - Ruskou, která byla unesena ze své rodné země a stala se manželkou tureckého sultána Sulejmana Nádherného. Osmanská říše byla v 16 století rozsáhlá a mocná. Ale život hlavní hrdinky nebyl jednoduchý, bylo mě jí líto. Kniha mě mile překvapila a jsem ráda, že jsem měla možnost si ji přečíst.

13.04.2023 5 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Autor nám připomíná nedávnou dobu, kterou si mnozí pamatujeme. Doporučuji mladším čtenářům knihu k přečtení.

05.04.2023 5 z 5

Najdi mě Najdi mě Anne Frasier (p)

První díl nové série mě doslova pohltil. Moc se těším na další pokračování s Reni a Danielem.

02.04.2023 5 z 5

Aristokratka pod palbou lásky Aristokratka pod palbou lásky Evžen Boček

Jak by řekla Deniska, knížka je super psycho. Souhlasím.

30.03.2023 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Krásný příběh. Od paní Chalupové mám přečtené vše, co napsala. Nikdy mě nezklamala.

26.03.2023 5 z 5

Tak trochu lesana Tak trochu lesana Veronika Hotová Roncová

Já se přidávám ke skupině, které se kniha líbila. I já autorku chválím.

22.03.2023 5 z 5