Léto s knihou
Chcete hodnotit knihy a vést si seznamy "přečtených knih" a další? Začněte zde X

Roxolana

Kniha je poutavým životopisem jedné z nejzajímavějších žen žijících v období renesance, ukrajinské zajatkyně Anastázie, která se dostane do osmanského zajetí a žije pod jmény Hürrem, Haseki a Roxolana v sultánském harému. Stala se manželkou sultána Sülejmana Nádherného a matkou jeho dětí; musí však bojovat nejen o sultánovu přízeň, ale někdy i ve víru intrik a boje o moc i o holý život. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/25_/25579/roxolana-Ndm-25579.jpg 4.731

Roksolana

Literatura světová, Romány, Historie
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1980 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
evask26.04.2016Hodnocení knihy 4 z 5

Zajímavá knížka, líčení místy trochu zdlouhavé.

lenka059516.11.2015

Kde se da koupit?

jitvav16.11.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Opravdu nádherná kniha, psaná poutavě, krásným jazykem... Když srovnám s Falconerovým Harémem, který jsem četla nedávno, zde nám autor ukázal Hürrem s jejími skutečně lidskými vlastnostmi a ne pouze jako stroj, který jde bezcitně, bezohledně a krutě za svým cílem. Při čtení této knihy jsem zase byla v Istanbulu, procházela jsem se zahradou kolem paláce Topkapi, cítila všechny vůně a slyšela šumět moře... 5 hvězdiček je pro tuto knihu skoro málo, dala bych ještě víc. Jen škoda, že knihu je těměř nemožné sehnat a ani žádné nakladatelství neuvažuje o její reedici. Doporučuji všem, kteří se zajímají o historii vlády Sülejmana Nádherného!

aktijnov09.10.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Krásná kniha!

Malinali05.05.2015Hodnocení knihy 5 z 5

Nádherně napsané, čtivé, poutavé. Příběh sultána Sulejmana a jeho Anastázie (Nastasji, Roxolany, Hurrem) :)

knihomilka07.12.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Vynikajúci román - veľmi zaujímavé dozvedieť sa, ako sa úplne obyčajné ukrajinské dievča z neznámej dediny stalo sultánkou. Veľa som sa dozvedela z histórie Turecka a všetko bolo podané s ľahkosťou a tak jasne, že je to pútavejšie učiť sa dejiny z tejto knihy ako z učebnice dejepisu. Ponorili sme sa do duše všetkých postáv, úplne od začiatku života toho-ktorého hrdinu až po jeho smrť sme sa dozvedeli, ako žili a to všetko v jednej knihe. Úžasné. K tomu tie úryvky z koránu, príslovia a krásna poézia islamských básnikov, sem-tam zamyslenia sa nad duchovnosťou... Nuž, samé perly.

aja6002.10.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Výborná kniha. Opravdu s čte moc hezky. Pokud se chcete dovědět více o životě Roxolany a intrikách v harému, přečtěte si knihu Šťastná hvězda - Mika Waltari.

dinam23.09.2014Hodnocení knihy 5 z 5

Kvalitní historický román. Doporučuji. Krásný jazyk, citlivé podání příběhu.

Venezia26.04.2014

Na youtube je osemdielny turecký seriál Хюррем Султан 2003 s ruským dabingom. Je celkom reálny (od kostýmov až po dej) - na rozdiel od seriálu Sultán / Velkolepé století.

Je tam aj ukrajinský seriál Роксолана, ale ten nevyzerá tak dobre.

mishulda29.10.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Kdo čeká nějaké příliš velké intriky a "drby" o hlavní hrdince, bude možná zklamán. Kdo se však chce dozvědět něco o historii Turecka, potažmo téměř celé Evropy, která byla za Sulejmana dobita, bude nadšen.

Pepula10.10.2013

Kde sa dá zohnať tá kniha ??? Už ju zháňam veľmi dlho a stále nič ... kde ste ju prosím Vás zohnali ?

beva03.10.2013Hodnocení knihy 5 z 5

Táto kniha sa mi veľmi páčila. Zháňala som ju skoro rok, ale oplatilo sa. Odporúčam všetkým, ktorí majú radi historické romantické romány.Škoda, že ju žiadne vydavateľstvo nevydalo znovu. Ďakujem čitateľovi, ktorý ju dal na uložto a tiež, kto mi dal echo, že tam si ju môžem stiahnuť.

Venezia26.05.2013

Výborná kniha, autor nezaprie širokú ruskú / ukrajinskú dušu ani sympatie k svojej krajanke. Prekvapilo ma, že sultána, Hürrem a ich dcéru Mihrimah maľoval sám Tizian /a dva obrazy existujú, jeden len ako kópia/, lebo si to z Tizianovho životopisu nepamätám. Smutné je, že sa nám zo života tak zaujímavej ženy zachovali takmer len legendy a klebety. Nerozumiem, prečo knihu niektoré vydavateľstvo znovu nevydá. Nejaká dobrá duša ju dala na ulozto. Boh jej žehnaj!

p.stranska20.11.2012Hodnocení knihy 5 z 5

zas můj zamilovaný Istanbul...paláce, sultáni, harém, intriky...nádhera. když si dáte tu práci a najdete si na netu portrét Roxelany ( v knize je jméno trošku změněné) a Sulejmana Nádherného, víte, o kom čtete a je to pak lahůdka

Palika28.03.2012Hodnocení knihy 5 z 5

Musím jen souhlasit z Kudrlikem ... škoda, že má jen 600 stran. Narozdíl od něj mám to štěstí a mám ji :-)

kudrlik14.02.2012

Pěkná - skoro jsem litoval, že má jen 600 stran - to jsou jen dva dny s knížkou - dva dny jsem doma nic kromě čtení neudělal. Takže na druhou stranu dobře, že měla jen 600 stran. Bohužel jsem ji četl už dávno a dal bych ji znovu, ale nemůžu ji sehnat.

Autor a jeho další knihy:

P. Zahrebeľnyj

Pavlo Zahrebeľnyj

(ukrajinská, 1924 - 2009)