Alíček83 Alíček83 komentáře u knih

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Děj se odehrává v Budapešti, což se mi líbilo. Bylo zde napětí, místy hodně drsný děj, ale i eroticky nabitý děj těsně před explozí. Vězení bylo tedy hodně drsné. Zde jsme se seznámili s různými magickými postavami a zjistili konečně, co znamená slovo fae - které se stále opakuje už od první kapitoly. A to sice že nejde jen o víly, ale všechny magické postavy (démoni, měniči, skřítci a další divná stvoření). Závěr byl hodně překvapivý, těším se na pokračování, kde se snad dozvíme, co je vlastně zač Brexley.

21.02.2023 5 z 5

Kniha noci Kniha noci Holly Black

Do tohoto příběhu jsem se nějak nemohla dostat. Všechno bylo takové divné. Spousta jmen, chaotický děj, nepochopila jsem různé názvy stínové magie. Takový sešup od Kruťáka. Na konci konečně přišlo rozuzlení, který bylo vysvětlené, mělo spád, bylo napínavé, tam už jsem byla spokojená. Uvidím, jestli si přečtu pokračování.

10.02.2023 3 z 5

Světla nad Prahou Světla nad Prahou Nicole Jarvis

Kniha se mi líbila, protože zde byla pěkně popsaná Praha a její strašidla (bubáci, bludičky, duši, kostry, pijavice, Bílá paní, vodníci). Mohlo jich být klidně i více. Toto se mi líbilo. Popisy Prahy, historie, i ty všechny postavy. Trochu nudnější pasáže byly, když hrdinové o všem dlouze přemýšleli, a pak se ukázalo, že je to vše úplně jinak. Úplně v první větě mě teda zarazilo jméno Domek Myška, jelikož to bylo na začátku věty, tak jsem si říkala, že se mluví o domečku pro myši :-) Takže za mě spokojenost.

20.09.2022 5 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Knížka se četla dobře. Napínavý děj. Moc se mi líbili zápletky s démonickými princi i jejich démony, to mělo spád. Ira byl super borec. Ale ten konec jsem nějak nepobrala. Proč na to přistoupila? A je vrah opravdu vrah (i když jsem ho podezírala, ale pořád mi tam ještě něco nesedí)? Fakt jsem zvědavá na další díl.

17.08.2022 5 z 5

Odpuštění Odpuštění Lauren Kate

Příběh tentokrát o Camovi. Z původní party se vyskytovali ještě Roland a Ariane. A samozřejmě Lucifer, který Camovi a jeho lásce zatápěl. Dobře se to četlo. Zamilovaný příběh.

19.04.2021 5 z 5

Dvě temné vládkyně Dvě temné vládkyně Kendare Blake

Příběh se mi moc líbí i všem královnám fandím. Akorát jsem myslela, že je to trilogie a na konci jsem byla zklamaná, že se nic nevyřešilo. Všechny problémy, co vyvstali na začátku této knížky zůstali. Nejvíc fandím Billimu a Arsinoe, snad se těmto dvěma nic nestane a budou spolu. Kniha se dobře čte.

09.04.2021 5 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Pěkná, čtivá, napínavá fantasy knížka. Tři královny - všechny mě byli sympatické, mají dar, proto jsou rozdělené do měst. Akorát jak ve všech románech mě štve, jak si nic nenechají vysvětlit, nemůžou spolu normálně mluvit, takže jsou zde smyšlenky. Na začátku spousta postav, kdy se to plete, kdo je kdo a kdo za koho kope. Líbí se mi, že je zde mapa, tak si to můžu hledat, kde kdo je apod. Závěr prvního dílu taky dobrý, některé královny nejsou u správného dvora. Určitě budu číst druhý díl (hned jak otevřou knihovnu). :-)

22.01.2021 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Ze začátku mě rozčilovalo, když se stejný děj opakoval ve všech pohledech. Jinak dobrá detektivka i závěr, navíc romantika.

03.12.2020 4 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Moc krásná série. Ale rozuzlení tohoto dílu na konci opět na malém kousku, předtím zbytečně zdlouhavé, i když napínavé, ale to bylo vše popsané a to hlavní rychle utlé. Jako závěr série to taky vůbec neodpovídalo. Protože se mělo vracet ještě ke 2. dílu přeci. Měla pomoct mladému Asherovi najít ztracenou přítelkyni a zničit zlo. Tam vlastně nevíme, jak to dopadlo. A s tím, jak se Shaw zastřelil v pravý čas, aby se mohla Amélie vrátit a zavřít dveře, to bylo taky nevysvětlené. Navíc našla ostatky jen dívky, která se jí zjevovala, ale co ta, kterou zavraždil Rance Duvall ještě před ní. Chtělo by to ještě pokračování :-)

12.10.2020 4 z 5

Temnota Temnota Kiersten White

Hodně politiky, válečné strategie, bojů, intrik a islámského náboženství. Čtu jiný druh fantasy, ale i tak se pustím do druhého dílu. Zajímá mě, jak se bude vyvíjet Valašsko pod Ladiným vedením.

22.07.2020 3 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Druhý díl byl víc táhlý, politikaření, málo akce. Akčnější to bylo až na konci, boj s Emejcem a šarvátka. Jinak samý pletichy, kdo je s kým a kdo proti komu. Hned jdu na další díl.

29.05.2024 4 z 5

Kluk v kopačkách Kluk v kopačkách Markéta Bolfová

Četla jsem dvojčatům před spaním, je jim jako hlavním hrdinům, takže naprosto nadšení, jak z fotbalu, tak z běžného života ve třídě. Jak se víc rozečtou, tak si ji přečtou znovu sami.

10.04.2024 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Kniha o otevření kavárny, zařazení do fantasy je podle postav, ale jinak jde opravdu spíše o tu kavárnu. Na konci knihy je recept, který si zkusím upéct, až budu mít všechny ingredience, ale škoda, že nebyl na skořicové rolky.

09.04.2024 3 z 5

Králova mlha Králova mlha Aleš Diviš

Do této knihy jsem se nemohla začít. Je to na styl Pána prstenů. Pomalé seznamování, spousta postav a jmen. Konec knihy se už rozjel, tam už se něco dělo bylo zajímavé. Ale nevím, jestli budu číst další díl.

21.02.2024 3 z 5

Ve znamení Štíra Ve znamení Štíra Maggie Stiefvater

Kniha je z venkovského prostředí, příroda, koně, co většinou nečtu. Zpestřením obyčejného venkova byly vodní koně. Napsané hezky, ale nebylo to moje fantasy. Napínavý závod, o kterém byla celá kniha v podstatě trval 5 minut, ale byl popsán napínavě do více kapitol, což bylo na celé knize nejlepší.

09.10.2023 3 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Druhý díl se mi líbil víc než první. Bylo zde napětí, romantika (i když po tom, co byly na pokraji smrti na to vlítnout, bylo přehnané, nicméně se to dobře četlo), někdy až moc dlouhé omýlání citů (hrdinka se pořád nemohla vyznat sama v sobě, pořád fňukala koho vlastně chce a koho už ne), rozplétání celého příběhu bylo také zdlouhavé, ale vše se vysvětlilo a dobře dopadlo, což mám ráda.

13.04.2023 4 z 5

Čo na svetle nevidno Čo na svetle nevidno Kerstin Gier

Tahle říše fantasy se mi moc líbila. I romantická linka. Litovala jsem Matyldu kvůli její rodině. Quinn to měl v pohodě. Smála jsem se, jak zle byla vykreslená Johanka z Arku, to dodávalo šmrnc. Těším se na pokračování dobře rozjetého příběhu.

11.03.2023 5 z 5

Tři bratři Tři bratři Zdeněk Svěrák

Četla jsem synům (dvojčata 6 let) před spaním. Snažila se i zpívat podle melodie, kterou jsem si pamatovala, když jsem si nepamtovala byla to má vlastní :-) A to se klukům právě líbilo. I to, že si to lehce pamatovali (někdy to viděli, ale slíbila jsem, že si to po přečtení zase pustíme).

10.02.2023 5 z 5

Období čarodějů Období čarodějů Rachel Griffin

Jednoduchý krátký příběh, zajímavá myšlenka čarodějů s ročními obdobími. Nicméně hlavní hrdinka Clara byla na zabití, na začátku dost neschopná, emočně nabořená, utápějící se v sebelítosti. Její pocity byly rozebírány stále dokola celou knihou. Pořád o tom, že svoji magii nesnáší, že tím zabíjí svoje lidi. Postupně se zlepšuje a závěr samozřejmě dopadl dle očekávání, z neschopné nádhery se stane zachránkyně a je vše sluncem zalité, jakož i její osobní život. Romantická linka mě taky moc nebavila, ale věřím, že mladé holky budou nadšené.

24.01.2023 3 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Třetí díl jsem do půlky četla spíše s donucením, protože se nedělo nic, ale aspon jsem si připomenula postavy (1. a 2. díl jsem četla skoro před rokem). V půlce jsem byla naprosto nadšená - jak romantická, tak dějová linka naprosto boží. Pak mě zase vše rozčilovalo, jak to šlo pomalu. Závěr trochu rychlý, čekala jsem, že bude víc ztrát, takhle je to zbytečně pohádkové. Jako by mělo být pokračování kvůli Syhlu. Ale dobře napsaná kniha.

09.11.2022 4 z 5