Ali_xy Ali_xy komentáře u knih

Krátký příběh který mne naprosto uchvátil! Nemusí to mít stovky stran a vylíčení způsobu úmrtí obětí, aby se člověk snad i trochu bál. Kniha s sebou nese tajemnou atmosféru, to pravé ořechové na dlouhé zimní podvečery (v tomto případě jeden podvečer) :-)

28.12.2017 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Neměla jsem od knihy bůh ví jaká očekávání, ale musím říci, že byla vážně super! Lze ji samozřejmě zařadit do oddechové četby (a jakou tak nějak už ne?), ale děj byl prima, nenudila jsem se v žádné části, až mi bylo smutno, že kniha končí. Určitě si s chutí přečtu i další knihy autora :)

11.10.2017 5 z 5

Občanský průkaz Občanský průkaz Petr Šabach

Pěkná knížka, začátek srovnatelný s filmem, sem tam baví, sem tam vcelku mrazí. Doporučuji, čte se jedním dechem.

29.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Jestli tohle byl bestseller roku 2015, sázím na to, že rok 2015 byl vcelku chudý na dobré knihy. Kniha nepotěší, ani neurazí. Není to špatné, ale...oproti autorům jako Ohlssonová nebo Nesbo tomu prostě něco chybí..
Ale i tak doporučuji, na nějaké odpočinkové odpoledne dobré. Asi jsem se nechala unést mánií a čekala možná trochu víc..

03.05.2017 3 z 5

Svědek na zabití Svědek na zabití Jaroslav Kmenta

Pan Kmenta opět nezklamal, řekla bych že je to naprosto TOP z jeho knih. Krásně uzavírají celou sérii jak o Krejčířovi, tak o Mrázkovi. Četla jsem to jedním dechem, vážně skvěle napsané. Ačkoli někdy jsem si říkala, že to snad musí být z části vymyšlené, že tohle se prostě nemohlo dít....naštěstí toto nebyla první (a ani poslední!) kniha, kterou jsem od pana Kmenty četla, takže iluze už si nedělám, ale stejně to vždycky překvapí..

08.04.2017 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Pokračování Aristokratky bylo naprosto výtečné jako dva předchozí díly. Vřele doporučuji, byl to příjemně strávený podvečer.

22.10.2016 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Víc jak po 10 letech jsem s jistou dávkou sentimentu sáhla po knize od autorky. Trochu jsem doufala (snad i vcelku oprávněně očekávala), že tak jako já, vyrostla postava v knize, která nebude již myšlením ve věku šestnáctiletých, ale kolem třicítky. Zápletka i vlastně celý styl, jakým je kniha napsaná, mě zklamal. Nesmyslné věty, spousta vykřičníků, chování i myšlení hlavní hrdinky bylo něco, co se před 10 lety dalo omluvit a snad to i k hrdinkám věku 14-18 patřilo, avšak tentokrát to bylo jak pěst na oko. Zápletka mi přišla jak z jednoho dílu seriálu "Soukromé pasti". Dvě hvězdičky snad jen ze sentimentu, autorka by asi měla zůstat u knih pro náctileté.

26.07.2019 2 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Skvěle zpracovaný příběh rodiny Mašínů. Kdo by se snad zalekl rozsahem knihy, vyšla i komixová verze, která je též velmi zdařilá :-)

31.03.2019 5 z 5

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Na knižní sérii Červeného trpaslíka jsou snad nejlepší právě ty drobnosti, které v seriálu nejsou, ty vtipy, které kolikrát ani tolik nevyzní a především - můj oblíbený toustovač zde dostává o dost více prostoru :-)

01.11.2018 5 z 5

Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost Vyšetřovatel: Démoni balkánské války a světská spravedlnost Vladimír Dzuro

Pokud čekáte odpočinkovou knihu, rozhodně se nedočkáte. Kniha je naprosto brilantním popisem procesů před Mezinárodním trestním tribunálem pro bývalou Jugoslávii, resp. více vyšetřování jednotlivých zločinů. Autor si jistě uvědomoval, že se čtenář může trochu zamotávat ve jménech, proto na konci je přehledná tabulka všech jmen, což je skvělý nápad.
Není to lehké čtivo, člověku je často úzko, jak moc se lidé nepoučili od 2. světové války a zvěrstva se páchala nadále i v "moderních" dějinách. Myslím, že je důležité o tom mluvit, číst a reálně se z toho poučit. Vřele doporučuji, tato kniha rozhodně není ztrátou času!

06.09.2018 5 z 5

Chobotnice Chobotnice Lubomír Černík

Na knihu jsem narazila náhodou a vůbec nelituji! Příběh je smutný, ponurý a ačkoli hrdinovi fandíte, aby se zachoval správně, podvědomě tušíte, jak to asi celé dopadne. Každopádně je to silný příběh s démonem alkohol v hlavní roli.

24.08.2018 5 z 5

Dotek Anthropoidu Dotek Anthropoidu Jiří Padevět

Tak tahle kniha je snad tou nejlepší od J. Padevěta. Krásná obálka, skvěle řazený obsah na tvrdém papíru, prostě nádhera, je vidět, že si s tím vyhráli.
K obsahu - kniha se dá přečíst velmi rychle, jde o novinové úryvky, zprávy gestapa a také minipovídky samotného autora, doprovázené krásnými fotografiemi. Jde o chronologicky řazené záznamy před a po atentátu se všemi jejími hrůzostrašnými následky. Prostě skvělá kniha!

08.06.2018 5 z 5

Vězeň z Azkabanu je pravděpodobně můj nejoblíbenější knižní titul :-) Krásný kouzelný svět, stále pohádkový, ačkoli všichni cítí, že temnota a děs odněkud vykukuje. Knihu jsem znovu četla asi po 10 letech a ačkoli díky několika TV reprízách příběh znám zpaměti, stejně jsem v knize našla mnoho detailů, na které jsem dávno zapomněla. Tohle jsou prostě knihy, ke kterým se jistě ještě několikrát vrátím :-)

22.03.2018 5 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Známý a smutný příběh odvahy mnohých (často i zapomenutých) lidí. Komix není mou oblíbenou parketou, ale musím říci, že v tomto provedení jsem si to naprosto zamilovala. Skvělý nápad, úžasné ztvárnění, prostě není co vytknout.. Protože se občas člověk může ztrácet v postavách, na konci jsou medailonky všech osob, které se v knize objevily. Čte se to vážně samo. Rozhodně se zařadila mezi knihy "must have" :-)

09.02.2018 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Má první kniha od tohoto autora a rozhodně ne poslední. Styl psaní mi naprosto nadchnul. Ironie, sarkasmus, umění zasmát se sám sobě, to je prostě moje gusto. Nejde o klasický cestopis, ale spíše vhled do místní kultury, možná i myšlení, vyprávění o památkách, či konkrétních městech nelze úplně čekat. Každopádně stálo to za to! :)

01.02.2018 5 z 5

Začátek knihy byl naprosto super, četlo se to rychle, bylo to vážně zábavné..Postupně to ale trochu upadalo, od výbuchu smíchu jsem postupně přecházela ve stav lehkého úsměvu, až útrpným tendencím "tak už to teda dočtu..".

25.01.2018 3 z 5

České smoothie - Kuchařka s duší České smoothie - Kuchařka s duší Kateřina Kuranova

Skvělá smoothie kuchařka, troufám si říci, že na našem trhu snad nejlepší. Autorka pracuje se zeleninou a ovocem, které jsou dostupné na českém trhu za rozumnou cenu, navíc moc pěkně je kniha rozdělená na jednotlivá roční období. Recepty jsou prima, od "klasik", co každého napadne, až po kombinace, kdy si člověk říká, zda to bude poživatelné a nakonec je to naprosto báječný mix chutí. Dále oceňuji, že do receptů zbytečně necpe nadměrné množství cukru a je vidět, že nad recepty vážně přemýšlela, aby to člověku něco dalo, ne jen bez rozmýšlení naházet vše co je doma do mixéru. Úvodní povídání o autorce bylo taky moc pěkně pojaté, je to kniha s příběhem, s duší :)

25.09.2017 5 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

K. Ohlsson umí psát skvělé detektivky :) Kniha byla prima, líbí se její styl psaní, strhující, napínavé, skvělé od samotného počátku. Těším se na další knihy ze série :)

25.09.2017 5 z 5

Dlouho jsem odolávala této knize, až jsem si řekla, že je potřeba se na to taky podívat a posoudit. Neměla jsem bůhví jaká očekávání, že to bude bomba...ale..musím říci, že se mi pojetí příběhu moc líbilo. Předně se mi líbil po dlouhé době pocit, že čtu a nevím, jak to dopadne (jako fanoušek sem tam nějaký ten díl vezmu do ruky a přečtu..je to krása, ale už to nikdy nebude takové, jako když jsem to hltala do noci a čekala, kdo bude Zmijozelův dědic, kdo je ten princ dvojí krve a tak..). S kvalitou předchozích 7 dílů to nelze tak úplně srovnávat, ale svým způsobem tento díl mě protáhl celou sérií různými narážkami, vzpomínkami, což mi přišlo fajn. A musím se přiznat, že jsem si tak říkala, jak ta dvojka Albus-Scorpius je fajn a že by mi ani nevadila nová série s touto dvojicí..už pro ten pocit nových příběhů :)
Hodnotím to jako velmi povedenou fan fiction.

08.06.2017 4 z 5

Jan Masaryk Jan Masaryk Pavel Kosatík

Kniha zajímavá, líbí se mi, že líčí Masarykův život bez nějakých zkrášlení a domněnek, které kolem této osoby panují. Některé pasáže se zdály sem tam moc dlouhé, trochu nudné, ale nelze čekat žádné velké senzace. Řekla bych, že kdo se chce co nejreálněji dočíst o postavě Jana Masaryka, měl by sáhnout po tomto díle. Jeho život byl zajímavý, podivný, jako jeho osobnost. Na jednu stranu ho obdivuji, na druhou ho považuji za zbabělce a trochu podivína, ale kdo může soudit, když tu dobu nezažil, nevyrůstal v jejich rodině, ba mu reálně neviděl do hlavy? Asi nikdo..každopádně je to zajímavá osobnost, né, že ne.

04.05.2017 4 z 5