AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Báje & odlesky II Báje & odlesky II Neil Gaiman

The Song of Orpheus - nádherná rodinná tragédie (ne vůbec nebrečím)
The Parliament of Rooks - zvláštní příběh. Asi jediné co ocením, jsou baby Dream a baby Death, ti jsou fakt sladcí.
Ramadan - nádherná barevná kresba

05.08.2023 5 z 5

Láska po španělsku Láska po španělsku Elena Armas

Naprosto úžasná a oddechová kniha. Linu a Aarona jsem si okamžitě zamilovala. Enemies to lovers a fake dating naprosto miluju

03.08.2023 5 z 5

Báje & odlesky I Báje & odlesky I Neil Gaiman

Fear of falling - nebylo to nejhorší
Three Septembers and a January - jak to dopadá, když se sourozenci sázejí? Úžasný příběh o muži, který měl sen
Thermidor - Naprosto super
Hunt - pěkný příběh
August - neurazí, nenachne
Soft places - pěkný příběh

02.08.2023 4 z 5

Takové to "neurazí a nenadchne"

25.07.2023 2 z 5

Co oči nevidí Co oči nevidí Betsy Reavley

Zvláštní kniha, se zvláštní atmosférou. Ale i přes svou atmosféru se to čte hodně dobře. Konec jsem úplně nečekala a překvapil.

17.07.2023 3 z 5

Hra o tebe Hra o tebe Neil Gaiman

Úžasný příběh

09.07.2023 5 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Rozhodně zajímavý nápad a četlo se mi to samo. Užila jsem si to

05.07.2023 5 z 5

Údobí mlh Údobí mlh Neil Gaiman

Skvělé, úžasné, perfektní...a mohla bych pokračovat dál. Senzace!

04.07.2023 5 z 5

Strom odvahy Strom odvahy Diane Chamberlain

Hodně čtivý příběh plný napětí až do úplného konce

01.07.2023 5 z 5

Krajina snů Krajina snů Neil Gaiman

Kalliopé - Super

Sen tisíce koček - Kočičky úžasný

Sen Noci Svatojánské - přišlo mi to trochu zvláštní a lehce šílený. (Ale nejsou takové sny? Bláznivé.)

K Fasádě úplně nevím, co říct. Neurazí a ani nenadchne

29.06.2023 4 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

Tady se mi líbilo více komiksové zpracování, než to seriálové. Možná snad až na linku Lyta/Hector to se mi líbilo více v seriálu.

26.06.2023 5 z 5

Preludia & nokturna Preludia & nokturna Neil Gaiman

Po shlédnutí seriálu byla zvědavost silnější než já a to běžně komiksy nečtu. Porovnávat nehodlám, protože v tomhle případě to nevyhrává nic. Jak komiks, tak seriál jsou naprosto úžasný (a děsivý).

21.06.2023 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Lynette Noni

Tak tohle úžasný. A na konci to nabralo pořádné grády. V prvním díle jsem se trošku plácala, ale tenhle druhý jsem si užila v plné parádě. Potřebuji další díl a to okamžitě.

17.06.2023 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tohle bylo úžasné čtení. Skvěle zpracovaná myšlenka

02.06.2023 5 z 5

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Jednoduchý a hrozně milý příběh

26.05.2023 5 z 5

Skandar a přízračný jezdec Skandar a přízračný jezdec Annabel Steadman

Pokračování série bylo velmi vydařené. Čtení jsem si užila. Tentokrát Skandarova čtyřka musí vyřešit vraždy jednorožců. Líbí se mi, že tentokrát dostala prostor i Kenna. A konec úplně vnadí na pokračování.

23.05.2023 5 z 5

Vzestup a pád agentury DODO Vzestup a pád agentury DODO Neal Stephenson

Úžasné čtení, pro milovníka sci-fi a fantasy jako stvořené. Nebudu tvrdit, že jsem některé věci nepřeskákala (přeskákala). Většinu technických věcí a některé konverzace jsem přeskočila, protože přece jenom je to 700 stránek. Ale jinak jsem si to moc užila

14.05.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Nevím, co k tomu říct. Nějak mi to nesedlo, přišlo mi to až moc zdlouhavé a zamotané. Čímž to nechci zatracovat, byla to moje první Erika. Takže snad mi jiná kniha s ní sedne víc.

07.05.2023 4 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Chtěla jsem něco oddechovějšího. A dostalo se mi toho. Četla jsem v originále a četlo se mi to samo.

30.04.2023 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Číst to před lety, asi jí odložím. Teď jsem jí zhltla ani nevím jak. Strašně krásný a milý příběh.

08.04.2023 5 z 5