AlexandraBane AlexandraBane komentáře u knih

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Velice vydařený psychothiller, konec jsem vůbec nečekala. I když jsem si po přečtení Pomocnice říkala, že nic není tak jak to vypadá.

05.06.2024 5 z 5

Kompas Kompas Mathias Énard

Zajímavé, přesto náročné čtení

01.06.2024

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Tenhle díl mi přišel slabší. Vůbec jsem se nemohla začíst.

27.05.2024 4 z 5

Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Přísně tajný spolek svérázných čarodějek Sangu Mandanna

To byla tak strašně miloučká knížka. Užila jsem si jí na sto procent. Řeší vážnější témata a vůbec to není přeslazená romanťárna. Je to od všeho akorát. Magie a sexy knihovník? Beru obojí.

Bonusové body za nádhernou obálku s ořízkou

21.05.2024 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Nebylo to špatný, ale nesedlo mi to.

09.05.2024 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

To byla síla. Hlavně z deníku se mi chvílemi řádně navalovalo.

03.05.2024 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Čekala jsem teda něco úplně jiného. Ale k tomuhle jsem si prostě nedokázala utvořit vztah. Nedozvěděli jsme se nic, co by nás nutilo si postavy oblíbit nebo naopak nenávidět. Celý to bylo napsaný tak ploše.

25.04.2024 2 z 5

Poslední stanice Poslední stanice Casey McQuiston

Nebylo to nejhorší, zápletka byla skvělá. Ale chvílemi mě to nudilo a táhlo se to. RW&RB bylo lepší

18.04.2024 3 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Ke knize jsem po velkém boomu kolem ní přistupovala s velkou opatrností. Zas takovej zázrak, jak to všichni líčili to teda nebyl. Čtivost se tomu ale upřít nedá, bylo to čtivý. A draci (na to se chytnu vždycky). Na tom konci mi teda spadla brada, ale že by to byl wau efekt a styl "to jsem teda nečekala", to říct nemůžu. Sečteno podtrženo průměrné fantasy Ale knížku si přečtěte a udělejte si vlastní názor.

11.04.2024 3 z 5

Cirkusový vlak Cirkusový vlak Amita Parikh

Moc krásný a dojemný příběh. Hrdinové to rozhodně nemají lehké poznamenala je nemoc, válka a odloučení? Dokáží se najít?

02.04.2024 5 z 5

Krásný a dojemný příběh. Obdivuji hlavní hrdinku kolik toho musela v tak náročné době zvládnout

23.03.2024 5 z 5

Tohle bylo senzační, stránky mi pod rukama ubíhaly jedna radost. "Vylomeniny" Alana a jeho kumpánů byly boží!

22.03.2024 5 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Nenáročná jednohubka. Trošku mi to připomnělo Čtvrteční klub amatérských detektivů

16.03.2024 4 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Dominik Dán

Nebylo to špatný, ale úplně mě to nenadchlo

15.03.2024 3 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Když jsem viděla, jaká je to bichle zhrozila jsem se. Ale pak mi stránky utíkaly pod rukama. Pak jsem se sice trošku zasekla v jistém momentě, ale hned jsem se zase rozečetla a najednou koukám, že jsem na konci.

12.03.2024 5 z 5

Růže pro Algernon Růže pro Algernon Daniel Keyes

Co k tomu říct? Hodně silný, hluboký a smutný příběh.

04.03.2024 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Četlo se to dobře. Ale ta omáčka kolem mě místy až odrazovala.

01.03.2024 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Kniha napsaná z dětského pohledu. Ten konec....Proboha ten KONEC!!! Myslím, že budu rozdýchávat dlouho

22.02.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura