Alexander1918 Alexander1918 komentáře u knih

Tož ... co k tomu říct, snad jen to okřídlené ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem pošesté.

12.03.2015 1 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Tož ...připadám si, jako bílá vrána, ale - vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem popáté.

12.03.2015 1 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tož ... jak to bylo? Jo, už si vzpomínám ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem počtvrté.

12.03.2015 1 z 5

Tož ... já to fakt četl, ale ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem potřetí.

12.03.2015 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Tož ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem podruhé.

12.03.2015 2 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Tož ... ehm .. asi jsem divný ... vykrádačka všemožných uměleckých děl napříč světem poprvé.

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Tož Vítězslav Nezval vytvořil opravdu krásné dílo. Verše jsou jemné, citlivé, láskyplné, smutné ... Těch adjektiv by bylo opravdu moc. :) Co se týče epické části, no ... Manon promiň, ale byla jsi opravdu až moc naivní a lehkomyslná ...

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Tož Máj je prostě pecka. Děj tu až tak důležitý není, ale kdo neholduje poezii se má alespoň čeho držet. Mácha a jeho básnické prostředky - vrchol naší literatury a našeho jazyka. Takže jenom na závěr ... Hynku, Viléme, Jarmilo ... Karle Hynku ... dobrá práce, dost dobrá práce.

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tož tohle je novela na jedno nudné odpoledne ... uvěřitelný příběh čisté a upřímné lásky na pozadí Velké války. Ona ta válečná tématika je vlastně nevyčerpatelné téma, stačí se podívat na dnešní svět a každému musí být jasné, do jaké mašinérie se opět dostáváme. A jenom takový fórek na závěr, aby ten komentář nebyl tak negativní. Po celou dobu četby mi přišlo, že pokud by se Péťa narodil jako cérka a Lucka jako ogar, bylo by to tak nějak správně ...