AlbinaBina AlbinaBina komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Musela jsem si mezi jednotlivými příběhy dávat pauzy, jelikož strávit tyto příběhy pro mne bylo velmi těžké. Každopádně velký dík a poklona autorce, nejen za sepsání knihy, ale také za oproštění se od jakýchkoli subjektivních soudů.

24.10.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Podle mého názoru nejlepší kniha od Mornštajnové. Víc asi nemám co dodat..možná jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

25.11.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za dva dny přečteno a jedno oko nezůstalo suché. Tíživé téma avšak napsané s lehkostí. Autorka má cit, výprava úžasná.

11.01.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Od Saturnina to má hodně daleko..přímo jsme se nutila knihu docist

15.09.2018 1 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Za mě nejlepší kniha. Vztah mezi Robin a Cormoranem graduje. Případ zamotaný, přitom však stále poutavý a nutící čtenáře číst dál a dál. Dva dny v karanténě a bylo přečteno.

09.05.2020

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Poslouchala jsem jako audioknihu. Úplně mne uchvátila!

27.12.2019 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mne nejhorší z knih od pana Hartla, což však zavinilo mé přehnané očekávání knihy opět sršící vtipem.

11.01.2019 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

K maturitě jsem se ke knize nedostala. Dala jsem jí šanci až za pár let díky přívětivému hodnocení zde na databázi. Bohužel, za mě ne.

09.05.2020 1 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět jsem poslouchala jako audioknihu. Přednes Jitky Ježkové je úžasný! Každopádně kniha je stejně skvělá jako první díl a já už se opravdu nemohu dočkat na díl třetí!!!

27.12.2019 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Autorem je sám Karel Čapek (dle mého názoru nadčlověk), více komentáře netřeba.

20.07.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Vtipná, chytrá, oddechovka. Smála jsem se na celou tramvaj a ne jednou :D!

25.05.2016 4 z 5

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Za mě super. Jako vzdy se nejdriv musim zorientovat v postavách a pak uz mi dej ubiha s radosti. Zapletka na me trochu drasticka.

11.02.2023 3 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Slyšela jsem jako audioknihu a příběh mne tedy dojal.

05.02.2020 3 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Skvělá, moc jsem se bavila. Ironická pragmatická Bára? Palec hore!

15.09.2018 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Chceš se zasmát, uvolnit a vypnout? Tak přesně tohle splňuje kniha na 1000001% !!!! Ze života, čtivá, plná vtipů a dokonalých slovních obratů! Má první kniha od Hartla..láska na první větu! 4HVEZDY...protože tu poslední si zaslouží hvězdní mistři jako Čapek apod.

15.09.2016 4 z 5

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Má první kniha od tohoto autora. Zajímavé pojetí vyprávění, čtivá, kratičká..skvělej společník na krátkou cestu :)

20.07.2016 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Poslouchala jsem jako audioknihu. Skvěle napsané a také kvituji, že nebyla načtená panem Ziburou, jelikož jeho hlas není zdaleka tak příjemný jako Martina Písaříka.

07.10.2020 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Mám ráda Cormorana, mám ráda Robin. Autor/ka opět velmi zdlouhavě popisuje všechny nezajímávé detaily londýnských uliček, podloubí, interíérů hospod apod.. Kniha se mi líbila hlavně kvůli vztahové linii mezi Robin a Cormoranem.

09.05.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

(SPOILER) Tolik úmrtí v jedné knize...za mě nejméně povedená kniha od Mornšajnové.

09.05.2020 2 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Skvělá kniha!

11.01.2019 4 z 5