AlbinaBina AlbinaBina komentáře u knih

Pomalu hořící oheň Pomalu hořící oheň Paula Hawkins

Za mě super. Jako vzdy se nejdriv musim zorientovat v postavách a pak uz mi dej ubiha s radosti. Zapletka na me trochu drasticka.

11.02.2023 3 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Musela jsem si mezi jednotlivými příběhy dávat pauzy, jelikož strávit tyto příběhy pro mne bylo velmi těžké. Každopádně velký dík a poklona autorce, nejen za sepsání knihy, ale také za oproštění se od jakýchkoli subjektivních soudů.

24.10.2021 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Do vody jsem četla v angličtině a autorky styl psaní se mi líbí. Prvních cca 60 stran netušíš o co jde..kdo je kdo.. a je to trochu nuda. Avšak poté, co se člověk zorientuje se příběh rozjíždí a nabírá spád. Autorka se dle mého názoru nesnaží mermomocí do poslední chvíle utajit kdo je vrahem, takže tušení jak kniha dopadne jsem měla od druhé části. Což ale nemění nic na tom, že mě kniha pohltila a velmi bavila. Co bych vytkla je pár nepřesností, s kterými si lámu hlavu-zdali já jsem věci špatně pochopila nebo je autorka nedomyslela.. např..

SPOILER- Pokud Nel zabil Sean (Patrik podle jeho křivé výpovědi náramek strhl, avšak Nel neměla modřiny, jak řekla Erin) jak se dostal náramek k Helen? A jak se vůbec dostal "do koloběhu", pokud ji ho Sean nevzal??

27.11.2020 4 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Poslouchala jsem jako audioknihu. Skvěle napsané a také kvituji, že nebyla načtená panem Ziburou, jelikož jeho hlas není zdaleka tak příjemný jako Martina Písaříka.

07.10.2020 4 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

K maturitě jsem se ke knize nedostala. Dala jsem jí šanci až za pár let díky přívětivému hodnocení zde na databázi. Bohužel, za mě ne.

09.05.2020 1 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Za mě nejlepší kniha. Vztah mezi Robin a Cormoranem graduje. Případ zamotaný, přitom však stále poutavý a nutící čtenáře číst dál a dál. Dva dny v karanténě a bylo přečteno.

09.05.2020

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Mám ráda Cormorana, mám ráda Robin. Autor/ka opět velmi zdlouhavě popisuje všechny nezajímávé detaily londýnských uliček, podloubí, interíérů hospod apod.. Kniha se mi líbila hlavně kvůli vztahové linii mezi Robin a Cormoranem.

09.05.2020 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

(SPOILER) Tolik úmrtí v jedné knize...za mě nejméně povedená kniha od Mornšajnové.

09.05.2020 2 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Slyšela jsem jako audioknihu a příběh mne tedy dojal.

05.02.2020 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět jsem poslouchala jako audioknihu. Přednes Jitky Ježkové je úžasný! Každopádně kniha je stejně skvělá jako první díl a já už se opravdu nemohu dočkat na díl třetí!!!

27.12.2019 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Poslouchala jsem jako audioknihu. Úplně mne uchvátila!

27.12.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Podle mého názoru nejlepší kniha od Mornštajnové. Víc asi nemám co dodat..možná jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

25.11.2019 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Skvělá kniha!

11.01.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Pro mne nejhorší z knih od pana Hartla, což však zavinilo mé přehnané očekávání knihy opět sršící vtipem.

11.01.2019 2 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Bavila mě Morava. Bavilo mě nářečí. Bavily mě prosté osudy. Bavila mě přirozenost. :)

11.01.2019 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Za dva dny přečteno a jedno oko nezůstalo suché. Tíživé téma avšak napsané s lehkostí. Autorka má cit, výprava úžasná.

11.01.2019 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Skvělá, moc jsem se bavila. Ironická pragmatická Bára? Palec hore!

15.09.2018 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Od Saturnina to má hodně daleko..přímo jsme se nutila knihu docist

15.09.2018 1 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Nijak mne nenadchla...přečetla jsem sotva 20stran.

24.10.2017 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Chceš se zasmát, uvolnit a vypnout? Tak přesně tohle splňuje kniha na 1000001% !!!! Ze života, čtivá, plná vtipů a dokonalých slovních obratů! Má první kniha od Hartla..láska na první větu! 4HVEZDY...protože tu poslední si zaslouží hvězdní mistři jako Čapek apod.

15.09.2016 4 z 5