Ajda300 Ajda300 komentáře u knih

Neohlížej se Neohlížej se Jennifer L. Armentrout

Napínavá kniha. Všechny knihy se ztrátou paměti jsou super, takže fajn.

08.07.2020 4 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Skvělá kniha. Musím říct, že kvůli názvu jsem měla nejdříve předsudky ( jako u Víš, že tě miluju? - varování: nečíst). Ale tohle je vážně skvělá odpočinková kniha přečtená za jedno odpoledne, která nikdy neomrzí.

29.06.2020 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Lauren Kate

Tímhle dílem to autorka úplně zm*vila. Jako věřící mě celý obsah knihy trošku urážel a když se ukázala pravda o Lucindě tak jsem měla chuť hodit knihu do krbu a opíct si nad ním marshmallow. Vůbec jsem nepochopila, kde se najednou vzali v tom nebi.
Jo a ještě ,,Velký souboj mezi nebem a peklem" - o tom melou celou sérii a nakonec je to asi jen na dvou stránkách. Tenhle díl mě upřímně zklamal.

27.11.2019 2 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Neuvěřitelně krásná kniha. Bylo úžasné jak se Samantha dokázala za ten týden změnit. Rozbrečel mě sedmý den i když byl psán s optimistickým nadhledem. Doporučuji si přečíst.

10.12.2018 4 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Zbožňuju tuhle spisovatelku. Každou knihu jsem od ní četla nejméně třikrát. Mám takový zlozvyk že si vždy nejdříve přečtu konec. To určitě nedělejte. Brečela jsem asi dvacet minut než mě to přešlo. Proto mi trvalo asi další dva roky, než jsem si knihu přečetla znova, ale určitě toho nelituji.

27.11.2018

Jak Hitler ukradl růžového králíčka Jak Hitler ukradl růžového králíčka Judith Kerr

Kniha byla senzační

17.09.2018 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Asi jsem měla jiný překlad, protože místo Magnuse Banea tu najednou byl Krasomil Pohroma. Co je to za jméno?!

16.09.2018 3 z 5

Vzhůru za slávou Vzhůru za slávou Soman Chainani

Nebylo to tak dobré jako ostatní díly. Byla jsem méně napjatá a příběh poztrácel svůj typický pohádkový nádech.

08.09.2018 4 z 5

Neviditelný host Neviditelný host Maryrose Wood

Když se vás někdo zeptá: ,,Tak o čem ten příběh byl?" Tak se mu dostane většinou odpovědi: ,,Ale... Jen o nějakých dětech které vychovali vlci."
Podle mě je to jen taková zástěrka. Skutečná zápletka je uvnitř příběhu, který je plný otázek, tajemství a napětí. Čím více čtete, tím více toužíte po dalším dílu, aby jste už konečně zjistili odpovědi.
Úžasná kniha promyšleně a geniálně napsaná.

29.08.2018 5 z 5

Seznam mrtvých Seznam mrtvých Jennifer L. Armentrout

Vzhledem k tomu že jsem si prvně přečetla o čem příběh je (a to jen tady z databáze), tak mi hned bylo jasné kdo je vrahem. Moc mi to však nevadilo. Kniha byla napínavá a velmi čtivá

19.08.2018 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Nejlepší z celé série.

09.08.2018 5 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Úžasné

09.08.2018 5 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Tahle knížka mě tak příšerně bavila! Cestování v čase-často v knihách použito, ale tentokrát velmi originálně.
PS: Film není tak dobrý jako kniha

16.01.2018 5 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Kniha byla úžasná. Nejlepší z těch třech. Už jsem jí přečetla dvakrát a určitě si ji zase někdy přečtu znova. Ale vzhledem k tomu že mě nesmrtelnost děsí tak se mi ten konec úplně nelíbil. Já vím budou celou dobu a tak, ale názor stejně nezměním. Jinak je to senzační trilogie a všem co neví co číst doporučuji.

16.01.2018 5 z 5

Takový prima věk Takový prima věk Kiley Reid

Milá a zábavná komedie s poněkud těžším tématem a otázkou, jak se jako jedinci stavíme k jiné barvě kůže a toho, co to o nás vypovídá. Hlavní hrdinka měla silný charakter a její činy nebyly neopodstatněné, i když se tu všichni v komentářích snaží zastávat Alix (mimochodem naprosto bezpáteřní postava a bezcitná nána).
S koncem navíc přibývá důležitá myšlenka, nad kterou bychom se všichni mohli zamyslet - a to jestli se sami taky občas nastavíme do pozice toho "White savior", abychom ze sebe měli lepší pocit. To jen tak na okraj.

13.10.2021 5 z 5

Úžasná knížka. Teď mám nějaké zvláštní období, kdy čtu ve většině LGBT+ knížky a tahle byla rozhodně jedna z těch nejlepších. Krásně vykreslený vztah. Dante byla jedna z těch klasických postav, která je děsně milá ale otravná. Ari na rozdíl od něj trochu víc nasíral, ale v dobrém slova smyslu. Mimochodem - můj největší životní úspěch je ten, že já a Dante máme stejnou oblíbenou písničku. A s touhle informací vás tu zanechám. Moc doporučuji.
PS: Knihu jsem četla ve slovenštině a pořád nemám nejmenší tušení, co je "čudný".

16.08.2021 5 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Čtivá a krátká knížka, která sice nebyla takovou bombou jako autorčiny novější knihy, ale i tak to bylo příjemné počtení.

14.07.2021 4 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Jednoduchý příběh na jeden den. Nic převratného ale na zabavení stačí.

12.07.2021 3 z 5

Tíha vlny Tíha vlny Tereza Šustková

Za dvoukřídlým oknem
odlepuješ mi z rukou ztuhlé kusy vosku.
Po tolika letech.
Rozštípl jsi mě napůl
a já se dychtivě dál krájím.
Taková mnohost,
vždycky ve mně byla.

27.03.2021 5 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Četla jsem Sáru a ta mi teda nesedla. Proto jsem k tomuhle přistupovala s jistým podezřením. Ale nalákala mě krásná obálka a zajímavá anotace.
Nemůžu říct, že by mě to nějak překvapilo nebo zklamalo. Moc mě bavila atmosféra, ale (nevím, proč) vytáčely mě snad úplně VŠECHNY postavy, které v knize byly (možná až na Dorku). I tak to však nebylo nic, co bych si chtěla třeba pořídit domů. A další věc co mě mátla - v jaké době se to odehrává?!
Autorka však vše vynahradila skvělými slovanskými zvyklostmi, které skvěle popsala a vážně mě tam bavily.
Ale na českou knížku dobré, takže 80 %.

22.02.2021 4 z 5