Knižní střípky Knižní střípky komentáře u knih

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Jelikož nejsem fanoušek fantasy žánru, netuším, zda se všechny ty divnobytosti vyskytují i v jiných kouscích v rámci tohoto žánru, nebo je to něco originálního. Pro mě to originální bylo. A ještě navíc to bylo miloučké, fakt takové ňuňu. Pohádka s vůní kávy, sympatickými hrdiny, ideální čtení na letní dovču.

29.07.2023 3 z 5

Velmi anglická vražda Velmi anglická vražda Verity Bright

Pokud jste schopni tuto historickou detektivku nevnímat tak, jak ji popisují reklamní slogany (nebojte se, určitě nevyměníte slečnu Marplovou za lady Eleanor), pokud chcete něco echt odpočinkového, klidně si ji dejte.

25.07.2023 3 z 5

Všechen můj hněv Všechen můj hněv Sabaa Tahir

Výborná záležitost, která ve mně bude doznívat ještě dlouho. Pokud si chcete přečíst nelehký, ale přesto velmi důležitý příběh, pozvěte do svého života Núr a Sala. Věřím, že na ně jen tak nezapomenete.

24.07.2023 5 z 5

Hory zpívají Hory zpívají Nguyen Phan Que Mai

Výborná záležitost, perfektně se to četlo, jedna z nejlepších letošních knih, kterou budu doporučovat každému, kdo si chce trošku rozšířit obzory a dozvědět se něco o historii vietnamského národa.

22.07.2023 5 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Opět skvělé a dokonalé. Tentokráte jsem si ji zopakovala ve formě audioknihy s panem Brouskem ml. a paní Merunkovou. Dokonalost ještě větší v jejich podání.

22.07.2023 5 z 5

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

3,5*

Pro mě osobně zde něco málo chybělo, abych to četla se zatajeným dechem. Nicméně nelituji přečtení, protože ta ponurá atmosféra tam byla fakt dobrá, tu jsem si užívala úplně maximálně.

22.07.2023 3 z 5

Ztracená kapitola Ztracená kapitola Caroline Bishop

Příběh to byl v podstatě banální, podobných jsem četla již spoustu, ale byl neskutečně laskavý. I když zde bylo hodně bolavých pasáží, odnáším si hezký pocit na duši.

19.07.2023 4 z 5

Druhý neznámý Druhý neznámý Martin Griffin

2,5*

Zhruba první polovina knihy mě hodně bavila, tam jsem byla moc spokojená, ale když se to potom všechno zašmodrchalo a mně došlo, jak to asi bude, můj zájem docela opadl. Přišlo mi, že se všechno točí v kruhu, opakuje se to furt dokola a počáteční napětí naprosto zmizelo. Dočítala jsem již bez valného zájmu a nezachránilo to ani ono Skotsko, sněhová bouře, lavina, hotel odříznutý od civilizace. Odnáším si podobné pocity jako z knihy SANATORIUM od Sarah Pearse, což bylo také docela zklamání.

16.07.2023 2 z 5

Národní opruzení Národní opruzení Karolína Zoe Meixnerová

Detektivka, ve které se setkáme s čelními představiteli národního obrození, mi sedla, krásně jsem si u ní odpočinula a pobavila se, i když se samozřejmě jedná o takovou blbinku a srandičku (ovšem v tom nejlepším slova smyslu). Připomněla mi, jak jsme dva roky zpátky na dovolené putovali po stopách Boženy Němcové a před třemi lety jsme se vydali zase na Vysočině po stopách Havlíčka Borovského, byly to krásné chvíle a já na ně dodnes ráda vzpomínám.

09.07.2023 4 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Ani jedna z hrdinek nebyla prvoplánově sympatická, musela jsem si k nim hledat cestu a byla to mnohdy cesta trnitá, o to realističtěji však vyznívaly. Byly to obyčejné ženské se všemi klady i zápory, kterým v určitou chvíli osud těžce naložil, náhled do jejich myšlení a duše nebyl vždy příjemný. O to více k zamyšlení však byl. Velké překvapení, velká spokojenost, CHALUPA je skvělá, dejte si ji.

08.07.2023 4 z 5

Mami, miluju Mami, miluju Aleš Palán

Samozřejmě všechny rozhovory byly neskutečně silné a bolavé čtení. Otázky šly mnohdy na dřeň, bála jsem se, co se dozvím, protože jsem věděla, že nic pěkného to nebude. Ale i přesto všechno si neodnáším z knihy nijak velké depresivní pocity, byla tam cítit naděje a víra v lepší zítřky. Bylo to velmi smutné čtení, ale zároveň velice poučné.

08.07.2023 4 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Blíží se nám Vánoce. Mladá kapsářka Angela čmajzne kufřík jednomu divnému týpkovi, tajně doufá, že by jeho obsah mohla zpeněžit. Obsah kufříku ji však donutí kontaktovat policii, první anonymně, ale velice brzy je vtažena do děsivého vyšetřování, ve kterém jí jde o život. Tento díl byl jiný, to víme již všichni. Nebyly zde detailní popisy brutalit, ale samozřejmě skvělá jízda to byla od začátku do konce. Proč byl jiný se dozvíme od samotného Chrise, ale jeho věrní fanoušci ví.
Já opět zvolila audio verzi v podání pana Saice, to již ani jinak nejde. Já ten jeho hlas ke Carterovým příběhům prostě potřebuji.

04.07.2023 4 z 5

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Náčelnice Kate se vydává do jiného okresu pomoci svému dávnému příteli z dětství, který byl obviněn z dvacet let staré vraždy tamního amišského biskupa. Důkazy jsou proti němu docela dosti průkazné, ale Kate stále doufá, že je Jonas nevinný. Kate se tentokráte musí obejít bez podpory svého týmu, Tomasetti je pouze na telefonu a místní komunita ji nijak vřele nevítá ve svém středu, obzvláště když se začne rýpat v minulosti. Skvělé bylo, že jsme se dozvěděli zase o dalších amišských odnožích, to já ráda. Byť se jednalo již o 14.díl série, která má do jisté míry některé shodné prvky s předchozími díly, já se nenudila ani náhodou.

04.07.2023 4 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

3,5*

Četlo se to výborně, ale dobře mi nebylo. Neřeší se tady nic hezkého, ale je důležité o těchto věcech mluvit, psát, jsem ráda, že autorka příběh pojala tak, jak pojala. Příběh měl skvěle zachycenou pochmurnou atmosféru, která se v obou liniích stupňovala až k nevyhnutelným koncům, jeden mě nepřekvapil, druhý ano. Dvě silné ženy, dva silné příběhy, které ráda doporučuji.

02.07.2023 3 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Doufám, že se jednou dostanu k severní zdi Ďáblického hřbitova, abych se mohla osobně všem těm, kteří tam spočívají pohozeni v hromadných hrobech, poklonit a vzdát tichou vzpomínku, sklonit hlavu před jejich neskutečnou odvahou. Doufám, že již odpočívají v pokoji.

28.06.2023 5 z 5

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Chcete se zamilovat? Poznejte Kalmanna a věřte mi, že se to stane. Možná mu sice v něčem bylo ubráno, ale na stranu druhou mu bylo zase spoustu dáno. Dívat se na svět jeho očima bylo tak moc osvěžující, myslím si, že kdyby každý z nás měl ve svém okolí jednoho takového Kalmanna, bylo by na světě lépe.

24.06.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Klaustrofobický thriller, který vám vezme poslední zbytky dechu to se píše na obálce. A u mě se to teda nestalo, bohužel. Ale je to má oblíbená spisovatelka a jelikož vím, že má občas určité slabší kousky, tak to neberu nijak tragicky. Prostě to byla tentokráte slabší B. A. PARIS. A třeba ta další bude zase pecka. Přečtení rozhodně nelituji a od dalších knih mě to neodradilo. Jenom to prostě tentokrát nebylo TOP.

24.06.2023 3 z 5

Na kuchyňské frontě Na kuchyňské frontě Jennifer Ryan

Čtyři ženy, čtyři kuchařky, jedna soutěž a v pozadí druhá světová válka a blokace přísunu potravin.To jsou kulisy nejnovějšího románu autorky, která má na svědomí mou milovanou knihu SBOR CHILBURSKÝCH DAM. A bylo to zase nádherné.

21.06.2023 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Jaký osud čeká naše čtyři hlavní hrdinky samozřejmě neprozradím. Pro mě osobně to bylo nádherné čtení plné naděje, lásky, očekávání, ale bylo zde i spoustu bolestných chvil. Pokud máte rádi přesně vše výše zmíněné, myslím si, že nebudete zklamáni. Já tedy rozhodně nebyla, užila jsem si každou stránku od začátku až do konce.

19.06.2023 4 z 5

Únik před Houdinim Únik před Houdinim Kerri Maniscalco

Musím říci že tento 3.díl byl pro mě prozatím z celé série nejslabší. Nicméně to bylo hlavně asi proto, že mě prostředí cirkusáků a různých varietních umělců nijak extra nezajímá. Neříkám, že tam nebyly určité zajímavé momenty z této oblasti, ale není to prostě můj šálek kávy. Ale bylo to součástí série, kterou mám ráda, tak jsem to prostě překousla, protože jsem chtěla vědět, co dál čeká Audrey s Thomasem. A Thomas je stále můj velký miláček, Audrey mi v tomto díle místy trochu lezla na nervy, ale dalo se to přežít.

Tato série je primárně určená mladým a tak k ní i já přistupuji. Jsou tam věci, které mi chybí, ale v rámci cílovky je to naprosto v pořádku. Úplně nejraději mám to historické pozadí, které ve všech třech dílech je perfektně zachycené, a samozřejmě všechno to pitvání, které já prostě miluju, a to bylo obsaženo i v tomto dílu, z tohoto úhlu pohledu jsem tedy spokojená.

18.06.2023 3 z 5