adelagr adelagr komentáře u knih

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Trochu psychopatická kniha se spoustou absurdních situací, ale byla čtivá, napínavá a ty chyby se dají odpustit :o)

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Bez předešlého čtení recenzí jsem se tak trochu domnívala, že se bude jednat o romantiku ve stylu Petra a Lucie. Proto jsem trošku zklamaná, že se happyend nekonal, ale i tak velmi dobře a promyšleně napsaná kniha. Téma 2. světové války je vždycky děsivé a tady ty hrůzy vystupují z knihy o to děsivěji a hrozivěji, když je hlavní hrdinka slepá.

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Výtečná kniha plná dobrodružství, zimy, sněhu a neuvadající naděje. Držela jsem jim palce celou knihu. I když byl konec na mě až moc rychlý, i tak neztratil příběh na půvabu. Dobře napsaná kniha :o)

Daleko od hlučícího davu Daleko od hlučícího davu Thomas Hardy

K této knížce jsem se dostala přes film, který běžel v televizi. Ač se kniha velmi těžko četla, příběh byl plný děje, lásky, zklamání a malebné krajiny. Hlavní hrdince jsem moc fandila a jsem ráda, že to tak dobře skončilo. Poté jsem viděla také film, ale knize se vyrovná jen zčásti :o)

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Kdo by věřil, že "obyčejná" cestopisná kniha může být takhle napínavá? Zadržovala jsem dech nad každou stránkou, ať už z důvodu naprosté hrůzy nebo naopak z úžasu nad tou popisovanou křehkou krásou. Navíc je kniha napsaná neobyčejně poeticky i drsně zároveň, to, co bychom vyjádřili jednou stručnou větou, o tom dokáže autor nádherně psát dlouhé řádky. Je sice fakt, že nad závěrem se dá docela polemizovat, ale na druhou stranu je v dnešním světě všechno možné...

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Mimořádně silný a dojemný příběh není ani tak o Grace jako o jejím otci, který svádí neuvěřitelný vnitřní boj mezi touhou najít svou dceru Grace, kterou jako malinkou opustil v domnění, že jí tím zachrání život; a strachem, co by mohl najít a zjistit. Knížka, kterou si zase ráda někdy přečtu :-)

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Dobrodružný román o putování za sněžnými sokoly čtenáře zavede z Alp do Anglie a do Grónska a následně zpět přes Bílé moře do Rusy a Anatolie… I když občas musí čtenář číst mezi řádky, je to román, jak už samotná obálka knihy napovídá, na který nelze zapomenout. Vallone a spol., budete mi chybět!

19.12.2013 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Druhá kniha Shari Lapeny je stejně čtivá jako její prvotina. Styl psaní zůstává také stejný - hlavní postavy se "prozradí" sami, takže kniha ztrácí kouzlo překvapení, ale napětí zůstává až do poslední strany. O malinko lepší než Manželé odvedle :o)

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Čtivý příběh o ztracené dcerce. I když byl styl psaní trochu fádní a "suchý" (což mohlo být způsobeno i překladem), příběh měl děj a spád. Sice byl občas trochu zamotaný, pointa nebyla moc vyzdvižena, ale rozhodně bych doporučila.

Katyň Katyň Andrzej Mularczyk

Velmi sugestivní pohled na Katyňský masakr z pohledu matky, manželky a dcery "oběti". O tom, že nevědomost a nejistota je zničující, oproti tomu smrt je milosrdná. Nečekejte román plný krve, ale román plný nejistoty, zoufalství, pochyb a také naděje.

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

První dva příběhy super, přinutí člověka zamyslet se nad vlastními vztahy. Ten třetí byl komplikovaný, ztrácela jsem se v tom, kdo je kdo. I když kniha není žádné "drama", všechny příběhy jsou velmi silné.

Podzim, na který nezapomenu Podzim, na který nezapomenu Robin Constantine

Na takové čtení jsem už asi stará, ale příběh byl chytlavý, ráda jsem se k němu vracela. Postavy sympatické, děj sice předvídavý, ale jinak příjemné oddechové čtení.

19.03.2020 4 z 5

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Po dlouhé době pro mě kniha s hlavní hrdinkou coby vypravěčem. Oproti mé poslední knize (Láska za časů cholery) se četla sama, neboť se člověk do hlavní hrdinky dokázal zcela vtělit. I když čtenář tuší, jak to asi dopadne, hlavně musíme držet palce :o) Čtivé, napínavé od samého začátku.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Uff, tak tato kniha mi dala pořádně zabrat. Nepochybuji, že je to významné dílo a že je právem v doporučené školní četbě, ale já si z ní velice nic nevzala. Na můj vkus příliš teologická s moc přechytřelou hlavní postavou - Vilémem. Sice jsem se knihou prokousala, ale popisovaná historie benediktýnů a františkánů, potažmo kacířů mě teda fakt nebrala. Jedna z mála knih, kdy raději upřednostním filmové zpracování.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

"Romantická novela roku?" No, přiznám, že romantika a láska z ní jen odkapávala, ale tak nějak těžko uvěřitelná. Možná právě proto, že té romantiky tam bylo až moc. Na druhou stranu čtivá oddechová kniha, kde je závěr trošku překvapující. Aspoň pro mě :o)

Neviditelný Neviditelný Herbert George Wells

Neobyčejný fantastický příběh o vědci, který se učinil neviditelným, protože v tom spatřoval pouze samé výhody. Neviditelný je román s rýchlým spádem událostí, kde však zcela převáží negativa tohoto stavu, zvlášť, když se neviditelným učiní člověk se sobeckou a agresivní povahou.

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Známý příběh o "zakázané" lásce vás zasáhne přímo do srdce. I u mne to byla láska na první počtení. Ačkoli romantické příběhy nevyhledávám, tento je naprosto jedinečný. Doposud nejlepších kniha, kterou jsem četla!

26.12.2013 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Očekávala jsem něco dramatičtějšího a čtivějšího, ale příběh stylem vypravěče mě moc nebavil. Chyběly dialogy, aby byla kniha živější a napínavější. O co jde jsem pochopila až na konci :o)

16.03.2020 2 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Četla pomalu a po kouskách, proto z toho nemám ten nejlepší čtenářský zážitek. Ale i tak byla kniha od samého začátku napínavá a závěr zcela nečekaný. Čekala jsem ledasco, ale tohle rozhodně ne ;o(

Historička Historička Elizabeth Kostova

Velmi dobře napsaná kniha o Drákulovi; svým zpracování zaujme daleko více než známější dílo od Brama Stokera. Kniha po celou dobu nechává čtenáře v příjemném napětí a v očekávání věcí příštích. Je fakt, že vrchol knihy přejdete bez zjevného nárustu vzrušení, ale dílo je velmi čtivě napsané. Když pominu to, že staré záhady, které se vědci snaží rozluštit už po několik staletí, jsou najednou odhaleny mladou dívkou a jejím přítelem, stojí kniha určitě za přečetní.