Acinore Acinore komentáře u knih

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Tahle série mě hodně baví.. a teprve až teď s novým dílem jsem zjistila, že Rachel Caine loni podlehla rakovině... četla jsem od ní víc knížek a pro literární svět je to velká ztráta, moc mě to mrzí..

29.05.2021

Kořist Kořist Darcy Coates

Celou dobu jsem myslela na podcast Opravdové zločiny a případ ztracených holek v Panamě.. Taky se našel jejich foťák plnej divnejch fotek... knížka mě úplně pohltila, četla jsem s rozsvícenou lampičkou a ten konec je hustej a uspokojivej (Darcy to umí i jinak, ale tady se drží reálných možností :-) ) a prostě jo, to se povedlo!

18.03.2021 5 z 5

Drbny z předměstí Drbny z předměstí Abbi Waxman

Tohle byla tak skvělá oddychovka! Čtyři rodiny, každá se svým příběhem, tajemstvím a problémy.. Bylo to fajn :)

17.03.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Tuhle knížku bych asi shrnula tak, že ne každej tonoucí člověk je potřeba zachraňovat. Aneb kdybychom někdy tušili, co pak dotyčnej všechno způsobí.. Škoda snahy, škoda dalších budoucích životů.

15.03.2021 4 z 5

Zápisník abstinentky Zápisník abstinentky Michaela Duffková

Zajímalo mě, jak Míša pokračuje dál, v knížce jsou i příběhy cizích lidí, ale ty jsem ani nečetla - proto jsem si knížku nepořizovala :)
Sama jsem už přes měsíc neměla ani kapku alkoholu, kam se hrabe suchej únor :) ale něco jinýho je, když jste abstinujici alkoholik a budete takto žít do konce života. Nejvíc se mi ale líbilo zhodnocení vztahů, sice je to psáno kvůli alkoholismu, ale myslím, že si z toho můžeme vzít příklad i my ostatní..

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Hodně mi to připomínalo Dům stínů, ale ten byl teda mnohem lepší (nebo za to mohly hormony, četla jsem ho v šestinedělí).. každopádně ta prolnutá historie se současností, trochu mystična a duchařinek, legendy a minulé životy.. Joo, to je moje :)

Lada u ledu Lada u ledu Ema Labudová

Co mě při čtení knížek s tímhle tématem vždy dostane, je pevná vůle těch holek.. Já bych prostě nedokázala nejíst. Jídlo je láska přece ❤️ Ale ok, je to nemoc, takže si to můj obdiv asi nezaslouží. A tady Lada je ještě k tomu docela destruktivní případ, vzhledem k jejím dalším volbám a rozhodnutím. Ale budiž, přečtěte si to.

Osudný okamžik Osudný okamžik Rebecca Thornton

Ježiš to bylo divný. Všichni měli tajemství, ale nikdo s nikým nemluvil. A Sarah, ta byla fakt mimo, celou knížku jsem si říkala Proboha na čem frčí a ještě k tomu má dítě! No nic, opravdu děj o ničem.

01.03.2021 2 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

První díl se mi zdá lepší, víc mě vtahl do děje.. Tento už byl nahuštěný (ale jen o spousty myšlenek o ničem a o všem) , těšila jsem se na téma války, ale nevím, nedostala jsem to, co jsem čekala.. Trochu víc.. Ty nejzajímavější roky (aspoň pro mě) byly přeskakované nebo děj minimalizován. Škoda. První díl ve mně zanechal víc než tento s 2.sv.válkou..

17.02.2021 3 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Knížku jsem si musela dávkovat, postupně to trávit.. Téma mě docela vzalo, vůbec to, jak se to s Vanessou táhlo životem, člověk viděl co je správně, ale zároveň jí věřil všechny její pocity a myšlenky a její pohled na věc.. Syrový detaily a popis událostí, psychická manipulace. Depresivní příběh, ale věřím že se to dělo běžně a děje stále.. Vždy se mi vybavil film V síti - takhle by to totiž vypadalo v reálném offline světě.

07.01.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Vážně? Asi to bude tím, že jsem četla jen dva díly z téhle série a prostě mi to nic neříká. Nedokážu se do toho dostat. Joona mě šíleně nebaví (btw opium? Really?), absolutně nechápu zdejší recenze, do čtení jsem se musela nutit, půlka mě nudila tak moc, že by z toho člověk začal pít.. No nic, třeba ji jednou i dočtu.

18.12.2020 2 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Není co vytknout :)

31.05.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Odpočinkové čtení.. Líp bych to neřekla. Člověk se těší, moc u toho nepřemýšlí a ve finále je mu i jedno jak to dopadlo, protože to prostě tak příjemně plynulo... dobrou noc :)

14.05.2020 3 z 5

Zatímco jsi spala Zatímco jsi spala Kathryn Croft

Moc překombinovaný. A ve finále se vlastně ani moc nedozvíš, teda jo, ale tak zmateně a zrychlene a konec. Hm. Ani jedna postava není prokreslená, všechno jen tak povrchně, z rychlíku. Za mě průměr.

09.05.2020 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Podle mě zatím nejlepší díl..

15.03.2020 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Jediný, co mě na tom všem zaráží, je to, že autorka stále chce být se svým manželem... Chápu, sama to dost pohnojila, ale co prováděl pak on... Budiž, je to její život, ale moc šancí jim teda nedávám. Důvěra musí být kaput.
Držím palce Míšo, ať je Vám zdravotně i psychicky jen a jen líp :)

18.02.2020 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nevím no, chyběla tomu hloubka.. Celkově příběh o ničem, zdejší recenze nechápu. I škoda toho konce, zajímalo by mě jak to bylo dál.

29.01.2020 3 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Tak nevím.. Stará, bezdětná inspektorka Erika nebo naopak stará bývalá inspektorka Kate, která (spoiler) má dítě se sériovým vrahem (a to dítě v břiše přežije i ten útok nožem, neskutečný!).. Kate se mi asi líbí víc, celej ten příběh byl víc -fuj- a - hustý- než příběhy ze série Eriky... Ale teda ten Tristan mě strašně iritoval, to musí v každý detektivce nenápadně probíhat i milostná zápletka?? A tady jsou od sebe ještě 20 let, e-e. Kate, ta holka ušatá, si na něj myslí..

No zlatá série s Kim Stone :)

07.12.2019 4 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Brzo bylo jasný jak to je, škoda.

08.08.2019 2 z 5

Dívky z Roanoke Dívky z Roanoke Amy Engel

(SPOILER) Incestní hnus. Určitě byly všechny ty dívky úžasné, nádherné, dokonalé... žádná mutace DNA, protože dědeček je strejda i tatínek i... Fuj.

14.07.2019 2 z 5