Abroš Abroš komentáře u knih

Básník Básník Dominik Dán

Detektivka u které děj přímo utíká a člověk se i zasměje jak se detektivové mezi sebou dobírají

10.05.2020 5 z 5

Kořeny zla Kořeny zla Dominik Dán

Dobře čtivé,dozvuky totality,drsná realita,

10.05.2020 5 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Žádné nudné čtení o minulých dobách.Mohu jen doporučit

03.05.2020 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Kdo ví jak by vypadal život nějakého kolektivu na ostrově po ztroskotání.Jak tenká je hranice o ovládání slabých a pocitu moci nebo podřízení?A myslím,že by ani nemuselo jít o děti,jako v tomhle případě.Drsné téma.Velmi zajímavá kniha

14.03.2020 5 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

V před a poválečných Sudetech byly zkušenosti s dobrem,zlem,dřinou,bídou a těžkým osudem vesměs podobné.Proto se i příběhy na dané téma podobají.Spolu "S pečetí viny"od J.Hanibala TOP kniha na dané téma soužití Čechů s Němci v pohraničí.Děkuji oběma autorům,že tyhle příběhy napsali

14.02.2020 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

V jednoduchosti je síla.
Popsaných stránek je v knize pomálu,ale co je nápsáno má velkou sílu.
A tu velkou sílu doplňují nádherné ilustrace a pro mě chuť na zákusek.

31.10.2022 5 z 5

Kůň Převalského Kůň Převalského Maja Lunde

Kniha se mi ve finále líbila více jak "Historie včel".V mládí jsem hltal v Ábécéčku články z Pražské ZOO o chovu koně Převalského,takže jsem tušil o čem to asi trochu bude.
3 čtivé příběhy z minulosti,současnosti,budoucnosti,o lidech,kteří mnohdy obětovali to nejdůležitější pro záchranu koní.
Čtivá,neodložitelná a hlavně velmi zajímavá kniha se silným závěrem.

31.10.2022 5 z 5

Loutkář Loutkář Jostein Gaarder

Po knize Sofiin svět,druhá od autora.Úžasný zážitek.Příběh o osamělosti jedince a touze nebýt sám a mít někoho po svém boku.Po první kapitole jsem chtěl knihu odložit,nicméně jsem to neudělal a jsem za to rád.S každou další stranou nabýval příběh na síle.
Můj šálek kávy.
..Vidíš jen růži,nikoli to,z čeho vyrůstá.Vidíš maňáska na ruce,která ho vede,ale nevidíš loutkáře.

01.02.2022 5 z 5

Král Šumavy Král Šumavy Rudolf Kalčík

Dobrodružný příběh posádky pohraničníků . "Poplatné" době, ikdyž poplatné je asi špatné slovo. Prostě byla taková doba.....Dobře čtivá dobrodružná kniha.

23.01.2022 5 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Jinak pojatá Dánovka,kdy je víceméně na prvních 100 stranách popsána minulost jednoho židovského bankéře.Až pak se objeví mord parta.Skvělé čtení.

13.11.2021 5 z 5

V tieni V tieni Dominik Dán

Opět skvěle čtivé.Příběh se motá kolem Bestie.

13.11.2021 5 z 5

Příběh o lásce a tmě Příběh o lásce a tmě Amos Oz (p)

Chtěl jsem něco zjistit o vzniku Izraele.V upoutávce na tuto knihu jsem četl,že v ní autor toto popisuje.A taky mnoho dalšího,útlaky jeho předků v Polsku,Rusku,Litvě.O Hitlerovi,o židech,kteří dělali bolševickou revoluci v Rusku.Mám vzpomínkové knihy rád,popisují dobu,co už nikdy nebude.Po stylové stránce náročné čtení.

08.08.2021 5 z 5

Nevinným sa neodpúšťa Nevinným sa neodpúšťa Dominik Dán

Skvělé,když už si čtenář začne myslet,že detektivové mají hotovo,objeví se nové skutečnosti nebo jiné nové případy. A ty se prolínají i do dalších knih D.D.U toho se nemůžete nudit.

07.03.2021 5 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

Kniha o přerodu jedné mladé a velmi schopné americké dívky,která si šla za svým a nezůstala v omezenosti,jako někteří(spíše vetšina) jejich nejbližších příbuzných.Smékám před její odvahou,podniknout takovou těžkou cestu.Dobře čtivé,poučné.

12.12.2020 5 z 5

Žiješ jenom dvakrát Žiješ jenom dvakrát Dominik Dán

Dějově pro mě asi nejslabší Dánovka.I detektivové na odd.vražd jsou taky jenom lidé.Chvíle zdánlivé nečinnosti střídají chvíle,kdy neví kam skočit a i oni prožívají své osobní tragédie.Téma velmi morbidní a nepochopitelné-obchod s orgány.Kniha,ale žádném případě nezklamala.

29.06.2020 4 z 5

Tanec s vlky Tanec s vlky Michael Blake

Velmi pěkný román o bývalém vojákovi americké konfederační armády.Po zranění končí na samotě v divočině a sblíží se s indiány a začne vidět svět jejich očima.Kniha je lepší jak film.Ve filmu je dějová a vizuální stránka daná,ale v knize v tomhle případě fungovala fantazie.Moc rád na tu knihu vzpomínám

13.04.2020 5 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Četl jsem zamlada.Krásné čtení pro kluky,kteří hledají dobrodružství.Knihu jsem hltal a představivost pracovala na plné obrátky.

14.03.2020 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Krásná kniha s moudrem a poučením na konec.Může se číst pořád a vždy se v ní najde něco nového.Skvělý konec :-)Nic v životě není zadarmo.Ale osobně se mi více líbí Putovanie Ibn Fatumu od Nagíba Mahfúze.

06.03.2020 5 z 5

Čarodějův učeň Čarodějův učeň Otfried Preussler

Učaroval mi český animovaný film.Kniha taky nezklamala.

06.03.2020 5 z 5

Noc v Lisabonu Noc v Lisabonu Erich Maria Remarque (p)

Pro mě nejlepší kniha od autora.Memento války na mnoho podob.

24.02.2020 5 z 5