6591 6591 komentáře u knih

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Dílo, které jsem nejprve viděla v divadelním podáním MDB, které si krásně přetvořili na "My fair lady ze Zelňáku".
Toto originální knižní podaní mě, ale dost zklamalo. Na to, že knížka byla malá, tak dost věcí se tam opakovalo, místy mi přišlo chování Higginse až zoufale otravné, což byl zřejmě i záměr autora, ale mě to dost štvalo. Také mi přišlo, jakoby Líza byla jen vedlejší postava, která tam vlastně je jen tak. Nic neumí, nic není.

12.05.2024 3 z 5

Tragická událost, o které se vůbec nemluví. Slyšela jsem o Lidicích a Ležákach, ale o Životicích nikdy. Což je hrozná škoda, protože takovéhle věci by se měli připomínat.
Tento skutečný příběh úplně obyčejné vesnice mě velice zasáhl a myslím teď jen na to, o čem dalším se nemluví?

24.04.2024

Dům soli a smutku Dům soli a smutku Erin A. Craig

Z počátku byl příběh dost nudný a nepřišlo mi, že by se tam dělo něco zajímavého. Ale nevzdala jsem to a četla dál a od půlky to bylo něco úplně jiného. Najednou mě zajímalo jak to bude pokračovat. Bylo to plné tajemství a záhad. Romantická linka tu byla překvapitelně snesitelná a úžasná. Tolik zvratů jsem ještě nezažila.
Jestli se k vám kniha dostane doporučuji ji dát víc šancí, jinak přijdete o úžasný příběh.

12.04.2024 4 z 5

Pokoj v barvách štěstí 2 Pokoj v barvách štěstí 2 Hakuri

Skoro celý díl se nic moc závratného neděje. Dost mě to zklamalo po tak dobrém prvním dílu. Snad bude pokračování už lepší.

10.04.2024 3 z 5

Jak na tvůrčí psaní Jak na tvůrčí psaní Eva Musilová

Dobře sepsané. Doporučuji budoucím autorům. Velice mi pomohla ve vylepšení v mých textů. Ale pravda je, že člověku, kdo vůbec nemá vlohy na psaní, to moc nepomůže...

31.03.2024 5 z 5

Tahle kniha je teplá Tahle kniha je teplá Juno Dawson

Jestli vás cokoliv zajímá o lidech, kteří jsem speciální v této knize to najdete. Doporučuji též lidem, co se hledají nebo se cítí nenormální.
Dobře zpracováno místy i vtipné poznámky. Velice doporučuji

06.03.2024 3 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Věděla jsem, že to bude pecka, ale až tak úžasnou knihu jsem nečekala.
Postavy dobře propracované, živé.
Děj plynul, někdy pomalu, místy dost uspěchaně. Je to asi divné, ale nejvíc jsem si zamilovala Harryho, úžasný člověk a jeho smrtí (což nám už na začátku řeknou) mě kniha tak zničila, že jsem dál už nebyla schopná cítit nějaký smutek....

04.03.2024 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

První kniha, které dávám plný počet za tento rok (2024).
Normálně takovéto knihy nečtu,ale tahle mě velice zaujala. Postavy dost reálné, děj čtivě zpracovaný.
Jen ten konec byl dost naráz ... ale byl opravdu nečekaný.

23.01.2024 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Téma bylo zpracované dobře a i se hezky četlo, ale nelíbily se mi až moc krátké kapitoly a víc bych rozepsala to jejich seznámení na internetu.
Toto je moje druhá kniha od autorky a musím říct, že Nebezpečná Hra se mi rozhodně líbila víc...

19.01.2024 3 z 5

Nebezpečná hra Nebezpečná hra Camilla Läckberg

Dobře sepsaný příběh čtyř mladých lidí, kteří zažili, každý odlišné zle věci. Rychle se to četlo, velice doporučuji na oddech.

16.01.2024 3 z 5

Vězeňkyně koruny Vězeňkyně koruny Jeffe Kennedy

Ze začátku mi přišla kniha trochu nudná, ale díky tomu jsme mohli poznat hlavní postavu a oblíbit si ji. Hezky zpracované byli hlavně její myšlenkové pochody. Kniha má pokračování, ale přesto má tato kniha dobré zakončení.

11.01.2024 3 z 5

Rivalové Rivalové Emily Wibberley

Po dlouhé době kniha, kde byla perfektní chemie mezi hlavními postavami. Jejich milostné konfrontace mně přišly naprosto přirozené, jako by to bylo podle skutečnosti. Celkově miluji hate to love, ale ne vždy ho lidé dost dobře zpracují, tady se s tím fakt popasovali.
Velice doporučuji.

29.12.2023 5 z 5

V rozkvětu V rozkvětu Kristina Haidingerová

Tak to bylo něco....
Sposta bizardních scén mě nenechaly klidnou, ale aspoň jsem po dlouhé řadě nudných knih zažila nějakou akci.

08.12.2023 3 z 5

V pekle jsme všichni Hébert V pekle jsme všichni Hébert Madla Pospíšilová Karasová

Tato sice malá kniha ve mně vzbudila více emocí, než jiné větší. Po dočtení cítím hlavně smutek a bezmoc.
Nejvíce mě na této knize děsí uvědomění, že se to opravdu dělo...

Příběh byl celkově dobře zpracovaný, líbil se mi i dobře použitý slang.

03.12.2023 5 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Zprvu byl děj hodně strašidelný a já to nemohla číst když jsem byla sama doma. Ale po necelé polovině se béčkový horror změnil spíše na strašidelnou detektivku, kde všichni jsou podezřelí, včetně hlavní postavy. Obrázky všemu dodaly úžasnou atmosféru, bez nich by ta kniha nebyla ono.
Příběh mi vyrazil dech. Velmi doporučuji.

29.10.2023 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Kniha doslova chytla a nechtěla pustit, i přesto, že to není žádný napínavý thriller, stejně jsem chtěla vědět jak to bude pokračovat.
Hlavní postavy mi přišli dostatečně propracované a děj krásně plynul.
Velmi doporučuji a těším se až se dostanu k dalšímu dílu.

26.10.2023 5 z 5

Za hranicí fantazie Za hranicí fantazie Michaela Mitroci

(SPOILER) Kniha byla napsána jednoduchým stylem, díky tomu se dobře četla. Zpočátku se mi příběh líbil, střed děje byl spíše nudný ale ten konec... poslední tři kapitoly byly dost slzavé . I přes smutný konec se mi kniha docela líbila, jen nechápu o čem by měla být druhá kniha. Pro mě touto knihou příběh končí. Dávám 3,5 z 5

19.09.2023 3 z 5

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Ohrané téma o dvou úplně jiných lidí, co se do sebe zamilují a muž se kvůli ní úplně změní, snad všichni známe. Ale autorky zde to tak dobře zpracovali, že si ani neuvědomíte, že podobný děj jste už někde viděli či četli.
Toto byla konečně první kniha, kterou bych skutečně zařadila do erotiky. Sex tam byl a byla ho spousta. Plus dobře zasazené vtipné poznámky postav z toho místy udělaly i skvělou komedii. Byly tu i, jak já tomu říkám, rosekávačky, scény po kterých se nemůžete přestat smát, či se aspoň přidusíte pitím.
Jestli hledáte dobrou erotiku u které se i zasmějete, doporučuji tuto knihu.
Za mě 4,5/5

Toto nebyla první kniha co jsem od autorek četla, ale rozhodně změnila můj názor na jejich tvorbu. Rozhodně si vyhledám i ostatní díly této série.

24.08.2023 4 z 5

Ďábel nosí Pradu Ďábel nosí Pradu Lauren Weisberger

Kniha ze začátku byla zajímavá, ke konci už dost ne. Pro lidi co viděli film doporučuji si přečíst i knihu. I když tam je skoro všechno jinak. Ano během knihy jsem se podívala i na film. Brala bych něco mezi filmem a knihou...Příběh byl dobrý na oddych od starostí.

21.07.2023 3 z 5

Rekviem za sen Rekviem za sen Hubert Selby

První dojem na mě kniha udělala slušný, styl jak byla napsaná mě nutila zkoumat ji a děj hezky plynul. Ale už ve čtvrtině knihy mě to přestalo bavit. Příběh se skoro zcela zastavil a nic pořádného se nedělo... přesto kniha dobře popsala jak se z člověka může stát závislák.

05.06.2023 2 z 5