6591 6591 komentáře u knih

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Kniha s obálkou nezajímavou, ale dokonale zpracovaným obsahem. Styl jakým to je napsané mě ohromil a postavy jsem si oblíbila. S postavami jsem prožívala jejich trable a radovala se ze štěstí.

28.09.2022 5 z 5

Zelený mozek Zelený mozek Frank Herbert

Přišlo mi, že to nemá vůbec progresující děj. Knihu bych hned už od 50 stránky zavřela a nedočetla, ale kvůli bingovyzvě na ig jsem se rozhodla ji přečíst.

28.09.2022 1 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tak to byla hrůza, spolužák tuto knihu miluje a pořád o ní mluví tak jsem si řekla, že si ji vyberu, když jsem v jedne výzvě na ig měla číst nějaký humor román. Vůbec jsem se u toho nezasmála... bohužel. Plus to bylo napsáno divně a bolela z toho hlava už po pár stránkách

18.09.2022 2 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tuto knihu jsem četla už po třetí a pořád umí uchvátit. Příběh je dobře napsaný, jde vidět, že autorka umí psát. Kniha mě dokázala rozplakat, ale i donutit se smát. Děj poukazuje na to jak my lidé umíme být chamtivý a jak toužíme po věčném životu.
Naslouchač není moc známá kniha, což je škoda, autorka i její díla by si zasloužila více pozornosti. Proto jsem minulí týden dělala společné čtení. Sešlo se nás málo, ale všem se to tak moc líbilo, že se plánujeme vrhnout i na druhý díl a po sleze i na třetí.

04.09.2022 5 z 5

V pasti V pasti Lenka Dostálová

Tak to byla hrůza. Obálka a to že je to od české autorky, mě nalákalo, ale už asi od 50 strany jsem četla z vynucení. Děj byl sám o sobě nudný a nepomáhaly tomu ani chyby. Např. Vyloučena ze školy učitelkou, polštářová bitva s nehty co se asi minutu před tím nalakovaly, či to jak měla batoh na zádech, jiná postava ji dala svůj batoh a přesto v další scéně má jeden. Chování hlavní postavy bylo hrozně nereálné, je mi sedmnáct, což nějak tak má být hlavní hrdince Layle a rozhodně bych se nechovala takhle.

26.08.2022 odpad!

Samotka Samotka Alexander Gordon Smith

(SPOILER) Druhý díl není až tak úžasný jak první ale má své kouzlo. Na začátku Alex říká, že je zlý člověk a nemělo mi ho být líto. A přesto mám teď po dočtení knihy nakrajíčku. Autor si u udělal rozjezd na pokračovaní na které se už teď velice těším.
Doporučiji si rozhodně přečíst i tento druhý díl Útěku z Výhně.

10.08.2022 4 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Zajimavě vymyšlený příběh podaný v nejjednodušším podáním - v manze. Manga krásně vtáhla do děje a už trochu přítele, když "fňukal", že si koupil jen jeden díl.
Velice doporučuji jako oddechovku od náročného čtení.

06.08.2022 4 z 5

Nejlepší lži Nejlepší lži Sarah Lyu

V příběhu jsem byla svědkem vytvoření krásného přátelství, ze kterého se stal toxický vztah. Kdy jedna holka doslova druhou duševně ničila.
Plus mi jedna scéna připoměla příběh pro mrňata ... "Pomoc vlk!"

Remy a Elise mě připoměli jedno dávné přátelství s osobou, kterou jsem si musela zablokovat na všech sítích. Byla to moje kamarádka, ale spíš se snažila si mnou dokázat, že se má hůř, jenže ona se mi nikdy nesvěřila co ji celá ta léta co jsme si psaly trápilo a proč pořád byla v nemocnici...

Obálka mi moc nesedí k tématu, ale když teď na to koukám tak to vypadá jak ležící mrtvý Jack a krev.
Kniha byla poutavá a rozhodně si zaslouží vaši pozornost. Doporučuji.

05.08.2022 4 z 5

Holky odnikud Holky odnikud Amy Reed

Musím uznat, že kniha mě moc nezaujala. Prostřední část toho příběhu byla doslova o ničem a pak předkoncem se objevilo řešení a rychle to skončilo. Autorka si podle mě vzala až moc velké sousto a podle toho vypadá i zpracování této knihy. Ale musím vytknou něco i české překladatelce, která tam udělala hromadu chyb, jako kdyby vůbec nebrala v potaz, že je to příběh, ale překládala každou větu zvlášť(např. kniha se jmenuje Holky odnikud, ale ve knize se v polovině případů píše o Holkách odjinud, jiná feministická skupina nebo co?).
Během toho co jsem ji četla jsem koukala na 13 důvodů proč, a něco mi na tom příjde podobný, ale ten seriál je o 150% lepší než tato kniha.

30.07.2022 2 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Tak číst tuhle knihu bylo fakt úmorné. Žádná akce, nic moc pohybující se děj. Velke zklamání. Když jsem knihu četla, přišlo mi jako by byla napsaná ve staroslovanštině, ne že bych tomu nerozuměla, ale musela jsem vynaložit velkou námahu to přečíst a po pár stránkách mě začala bolet hlava. Možná jen kniha spadá do žánru, který neni pro mě, ale nevím asi si na to budete muset udělat vlastní názor.

29.06.2022 2 z 5

Pán much Pán much William Golding

Moc mě kniha nezaujala. Trochu i složitěji napsaná. Nakonec jsem ji vrátila zpět do knihovny nedočtenou. Bohužel každá kniha není posvícení.

28.06.2022

Poslední let Poslední let Julie Clark

Četlo se to velice dobře. Knihu jsem si oblíbila hned na začátku. Vůbec knize neuškodilo přeskakování v čase a z postavy na postavu. Když už je řeč o těch postavách, tak ty byly velice dobře propracované. A ten děj! A jak ke konci do sebe všechno začalo krásně zapadat!
Velice doporučuji!!

26.06.2022 5 z 5

Dotek smrti Dotek smrti Gustav Tegby

Knihu jsem zpočátku hltala jako divá, byla zajímavá a hlavní postava se zdála fajn. To se však po prvních 100 stránkách změnilo. Kniha začala být nudná, hlavní postava otravná a hloupá. Mini-kapitolky v minulém čase nedávaly smysl už od začátku.
Upřímně tato kniha mě velmi zklamala. Nedočetla jsem ji. Nejprve jsem si myslela, že je to jen chvilkoví stav, že jsem třeba něco zajímavého nepochopila, kvůli svému okolí, protože knihu jsem zásadně četla ve škole. Poté jsem se však podívala na recenze, kde lidé knihu dočetli a i toho času stráveného louskání tou knihou litovali...
Nedoporučuji.

31.05.2022 1 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Knihu s více zvraty jsem ještě nečetla, myslíte si, že už víte jak to skončí a najednou se celý ten příběh zamotá ještě víc.
A pak ještě víc... až máte chuť se nachvíli zastavit a sepsat si co všechno víte.
Postavy byly docela dobře zpracované, stejně jako celý příběh.
Krásně všechno zapadalo do sebe.

*Spoiler*
Chudák Sam, ten v tom nakonec byl nevinně
*Spoiler*

Oblíbená Postava: Lester

25.05.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Knihu jsem začala číst, kvůli čtenářské výzvě. Věděla jsem, že ji máma dostala k vánocům a tak jsem věděla, že si ji můžu od ní půjčit.
Nazačátku mi to přišlo jako normální klišé bez sebemenší špetky originality, ale po pár kapitolách mě ohromilo zpracování. Ta kniha sice vypadala jako klišé a měla nějaké základní rysy jako normálno-nudný román, ale nezařadila bych ji k nudním normly románům. Ohromila i člověka jako já, co moc romány nečte.
Slyšela jsem že druhý díl má být o Izzy, což zní dobře. Snad se někdy dostanu i k druhému dílu.

27.04.2022 4 z 5

Ukaž mi Ukaž mi Marcel Moss

Kniha mě okouzlila, jako jediná za posledních pár měsíců. Zápletka byla schopná mě vtáhnout do děje a nepustit mě. Připady kdy si už myslíte, že víte jak to dopadne, vždy ve spravný okamžik rozdrtila nová informace, do konce jsem měla jen malé tušení jak to asi dopadne. Konec mě překvapil a poslední věta zasáhla jako konec Města Zrady... krásné až do konce
Doporučuji

24.03.2022 5 z 5

Padnout a vstát Padnout a vstát Estelle Maskame

Kniha mě nijak moc nezaujala, konec byl protahovaný až to začalo být nudné.
Hlavní postava dělala věci, které by normální člověk neudělal a nebo by nad tím nepřemýšlel 2 kapitoly.
Obal je hezký a za to dostala víc bodů než by si zasloužila.
595/1000 bodů

16.01.2022 3 z 5

Zmije Zmije Bex Hogan

Podle mě byl příběh blbě zpracovaný, nedodali tomu ani chyby v českém překladu. +zbytečné umírání postav
Nechala tam hezký skoro neuzavřený konec do dalšího dílu, ale mně úplně stačil první díl.
Tento konec mi vyhovuje a druhý díl už vyhledávat nebudu.

06.11.2021 1 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

To byla bomba! Úžasná kniha plná scén při kterých ani nedýcháte. Čestla se sama. Jestli jsem si někdy myslela, že nějaká kniha má propracované postavy, tak mi tato kniha ukázala, že jdou propracovat na vyší level než jsem si myslela, že je možné. Jediné na čem kniha ztrácí body je obal, nevýrazné barvy, nudný vzhled. Kdyby mě nezaujal název, ani by mě neupoutala, natož tak abych ji četla.

22.09.2021 4 z 5

Lockdown Lockdown Alexander Gordon Smith

Tak toto byla pecka, nechápu jak jsem mohla soudit knihu podle názvu .
Kdybych knihu nedostala zdarma, asi bych si ji nepřečetla- což by byla velká chyba.

Doporučuji!

07.09.2021 5 z 5