4xab 4xab komentáře u knih

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Prave jsem docetla. Kniha me totalne pohltila svou splavnou cestinou. V podstate by se dalo ricti neatraktivni tema, ale brilantne zpracovane a podane tak, ze se mi nechtelo odkladat knihu a bylomi lito, ze uz je konec.
Jsem mestsky clovek, ktery uz ma neco odzito, i preskakal pred i porevolucni dobu, takze nad naivitou hlavni hrdinky jsem se misty i pousmala. Na druhou stranu se i me dotklo i nastvalo to, co se delo nedelo po Cernobylu, a co vyplouvalo o teto havarii napovrch po revoluci.
Bajecny vypravec, a rozhodne si prectu ostatni jeho knihy.

14.08.2016 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Dala jsem jednu hvezdu. Proc?
Protoze mi kniha prijde jako by ji psali podle americkeho filmu Obcan X z roku 1995. Sovetsky masovy vrah, vrazdy deti, jejich dehonestace, stejne utrapy vysetrovatele v sovetske ere, stejne desive. . Mimochodem film je mozne videt na YT.
Jestli si ale ctenari skutecne chteji pocist neco originalniho, nekopirovaneho ze stalinske doby, doporucuji Deti Arbatu, Doktor Zivago, Souostrovi gulag Gulag. Nebo film Pokani gruzinskeho rezisera Abuladze. Ac rusti autori, ctou se stejne dobre jako tento plagiator.

Nicmene kniha je skutecne ctiva, mladi neveri, ze se tak mohlo drive zit, pod neustalou kontrolou a neduverou, nekoncici zradou, ktera se hustila do lidi od skolniho veku. Starsi generace chape.

20.10.2015 1 z 5

Němci Němci Jakuba Katalpa (p)

Prave jsem docetla a musim rict, krasna kniha. Krasne napinave napsana, skoro detektnivni pribeh. Byla to takova ctenarska delikatese, moc chutnala:-)) Mam problem si pamatovat jmena, a tech tam tedy bylo, neb se pres pritomnost dostavame i o par generaci dozadu, ale zvladla jsem to. Zajimave cist, co se vsechno tenkrat delo, jak se zilo. Pro me takova necernobila kniha, kde i ti kladni jsou zaporni a naopak. Fakt fajnove poctenicko.

15.10.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Uzasna kniha. Neodlozila jsem ji, dokud jsem ji nedocetla. Skutecne vypravecka, jako Sehrezada.
A zase jsem se ke knizce vratila. Tim, ze jsem zase o rok "vyctenejsi" o to vic mi kniha chutna a rikam si, ze asi se Saturninem, je to kniha kniha, kteoru dokazu cist vicekrat a nenudim se. Dokonala kniha, dokonala literatura.

19.09.2015 5 z 5

Kořistí v Kaddáfího harému Kořistí v Kaddáfího harému Annick Cojean

Ok, Kaddafi magor, narkoman, pedofil, sadista atd atd. Beru. Ale proc 20x popisovat zas a to same? Aby se lip prodavalo. Pro mne dost slabe informacne zpracovane.

18.09.2015 2 z 5

Porodní bába Porodní bába Katja Kettu

Nejak jsem od knihy cekala vic. Pletla se mi jmena, ale to je jen muj problem. Drsne, surove odosobneny popis stavu tenkrat.

18.09.2015 3 z 5

Případ Pavlína Případ Pavlína Martina Formanová

Zklamani jak z obsahu, tak i dle meho nazoru ze zneuziti jmena slavne modelky. Byl to spise pribeh jeji matky a rodicu, o Pavlina je v teto knize treti, ctvrto-rada? Slabota.

31.07.2015 1 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Uzasna kniha. Takova lidska, humorna, vyborne popisujici partnerske vztahy. I jeho prvni kniha se mi moc libila, sic byla spis asi pro muze. Nicmene u obou se clovek bajecne bavi. Zhltla jsem ji na posezeni, skoda, ze byla tak kratka. Snad bude brzy zase neco takhle sveziho, zatim si zajdu do divadla:-))

31.07.2015 5 z 5

Napsane dobre. Na me gusto ale prilis prekombinovane. Popisovane lidi - presne takove situace nesnasim, chovani takove take nesnasim, takze jsem docetla jen silou vule.

31.07.2015 3 z 5

Mrtvý muž Mrtvý muž Bianca Bellová

Pro me kravina na N-tou. No tak ji nechtel, jaky s tim strachy, receno po plzensku.

29.08.2014 1 z 5

Člověk bez osudu Člověk bez osudu Imre Kertész

Fascinujici knizka. Az mrazi jak je napsana. Male dite popisuje co se mu stalo, jak prozival. My vime ze to muselo byt vic jak strasne, ale to dite to popisuje jako normalni vec. Tak to proste bylo, emoce pryc. Husi kuze po tele pri cteni.

29.08.2014

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silna kniha. Moc silna a uzasne napsana. Celou tu hruzu, pocity popisuje tak jednoduse, odosobnene, ale presto z toho mrazi. Kniha tak pusobi stejne jako kdysy Clovek bez osudu.
Brrr, bylo to strasne, a jsem z generace, ktera se tyto veci dozvida z knih, ve skole jsem se to neucili. O to strasnejsi mi to prijde. I ta bezmoc videt a potkavat ty skodice, ty vrahy a hajzly, kdyz uz je musim pojmenovat.
Cetla jsem autorciny Zitkovske bohyne, a musim rici, ze Vyhnani ...... je mnohem lepe propracovane.

29.08.2014 5 z 5

O ženách a o lásce O ženách a o lásce Edith Holá

Zajimava knizka. Zajimava, zajimava a jeste jednou zajimava. A skvele napsana. K tematu se nechci vyjadrovat, citim to jako hodne soukromou vec. Vyborna kniha.

14.08.2014 5 z 5

Neděle u bazénu Neděle u bazénu Madeleine Wickham

Pro me od ni zatim nejslabsi prectena kniha. Dej nic moc, a da se ocekavat.

13.08.2014 1 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Oddychove cteni, ale opravdu pobavila.

13.08.2014 4 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Klasicka oddechovka. Docetla pred dvema dny, a uz vlastne nevim o co slo:-))

13.08.2014 3 z 5

Na ostří nože Na ostří nože John Connolly

Po pravde receno, me kniha zklamala. Podle me, ji vydali jen proto, ze popisuje do detailu nechutnou hruzu. Vydavatel si asi myslel, ze se to bude dobre prodavat. Autor nejak nezvladl soubeh deju, dost se v tom mota, vyreseni je tak za vlasy pritazene a tak nelogicke az hruza. Nejak k tomu vyreseni autor vubec nedospel, jako by nevedel co dal s dejem a jak z toho ven, tak pribeh najednou urizl. Holt prvotina. Snad se z toho autor vypsal a dalsi dila jsou povedenejsi.

07.08.2014 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Ac jsem na podobne tema videla nekolik opravdu dobrych filmu, musim priznat, ze tahle kniha me dojala k slzam. Aniz by autorka sklouzla do sentimenu, ci ocekavaneho klise. Nemohla jsem se od cteni odpoutat, jak me kniha dojala. Az po precteni jsem si precetla, ze autorka pise milostne romany neobvykleho zamereni. Urcite sahnu po dalsi.

07.08.2014 5 z 5

Skála Skála Peter May

Teda precetla jsem uplne jednim dechem. Uzasne zpracovano prolinani deju, resp. minulost a soucasnost. Libilo se moc.

07.08.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Musím říct, že pro mě fascinující knížka. Vlastně se první půlku furt nic neděje, ale to nic nedějí se tak dobře čte a člověk ani nepostřehne, že se najednou dostal do smrště děje, rozuzlení a konec. To byla teda jízda!!!

19.01.2014 5 z 5