1Cannis 1Cannis komentáře u knih

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Četl jsem kdysi dávno a teď se rozhodl zopakovat. Bohužel špatně načasováno. Mám politiky poslední dobou přespříliš a tak jsem knihu odložil nedočtenou. Tím nechci snižovat kvalitu, ta je u Deavera v naprosté většině jeho knih vysoká.

08.03.2024 3 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Brutální, přesvědčivé, temné, to byla, je a vždy bude jakákoliv církev. I dnes je spousta hlupáků, kteří věří. Ale v co vlastně?

22.02.2024 4 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Klasický Kepler, co dodat.

22.02.2024 4 z 5

Dělat věci s rozmyslem je ztráta času Dělat věci s rozmyslem je ztráta času Jerome Klapka Jerome

Asi nejslabší Jeromeho dílko. Pár momentů, kdy jsem poznával jeho humor ale celkově opravdu slabší. Asi nejlepší část, kterou dala Jaruš7 jako spoiler, proto dávám 3 hvězdy.

17.02.2024 2 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Jaroslav Hašek

Švejk je prostě klasika, vůbec netuším, kolikrát jsem se k ní vrátil. Mám Haška díky jeho psaní v oblibě. Nejen Švejk, napsal i spoustu povídek. Za mě jedinečné. Mám naposloucháno i jako audioknihu s panem Werichem.

17.02.2024 5 z 5

Neviditelní Neviditelní Vlastimil Vondruška

Kristepane, co toto je za slátaninu? Přečetl jsem to jen proto, že je to krátké a součást čtenářské výzvy. To není ani průměr. Jak někdo v předešlém komentáři napsal. Sedl a za tři dny napsal. Taky to tomu odpovídá. Četl jsem od něj kdysi Dýku s hadem. A zřejmě toto bude poslední.

13.02.2024 2 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Zatím moje jediná kniha od autora. Co zbývá? Jít dál s jedinou myšlenkou, naděje umírá naposled. Za mě skvost.

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Sledujete s napětím od prvopočátku až do konce. Série Harry Hole je skvělá, nejen v tomto díle.

04.02.2024 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Pořád aktuální, dnes možná víc než kdy jindy.

04.02.2024

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Kdo neprožil v dětství spolu s hrdiny této knihy všechna jejich dobrodružství?

Hon na čarodějnice Hon na čarodějnice Bedřich Šindelář

Historie se nemění, jen kulisy.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Přečteno nesčetněkrát, vždy mi to vžene slzy do očí, když se nad určitými pasážemi zamyslím. Za mě 5 hvězdiček nestačí.

04.02.2024 5 z 5

Po přečtení několika komentářů, už chápu, proč je tak vysoce hodnocená. Ale aby byla na prvním místě mezi nejlépe hodnocenými? To je fakt síla, jací primitivové se tady zúčastňují na hodnocení knih?!

04.02.2024

Duch děvky Duch děvky Norman Mailer

Ale jo, je to sice hoodně obsáhlé, nicméně jsem to dal až do konce. Mailer napsal lepší, např. Nazí a mrtví. Poslechnuto i jako audiokniha.

02.02.2024 4 z 5

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Kniha přečtena ještě v době, kdy jsem četl zásadně od začátku do konce bez přerušení, až do nočních, někdy i ranních hodin.

02.02.2024 5 z 5

Raději bez komentáře. Stačí když vidím bosého Duška, jak to interpretuje v audioknize.

02.02.2024 1 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Dostala se mi do rukou čirou náhodou. Zkusil jsem, když je to tak populární. No nic moc. Takové čtení, které by mě možná oslovilo ve 12. Ale v té době už jsem četl od takových autorů, jako např Remarque, Hemingway...

02.02.2024 2 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Přečtena několikrát, když mi chyběla energie. Asi jediná kniha u které jsem si mohl říci, že zfilmovaná neztratila nic ze svého kouzla. Poslechnuta i jako audiokniha.

02.02.2024 5 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Budu se opakovat ale nemůžu jinak. Není to čtení pro každého. Coelho je prostě ve všech knihách svůj a každý jej nepochopí.

30.01.2024 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Coelho není čtení pro každého. Jedna z jeho nejlepších, co jsem četl.

30.01.2024 4 z 5