Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464122/bmid_tajemstvi-v8i-464122.jpg 4 832 218

Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti. Budete se modlit, aby vám aspoň někdo z nich něco prozradil a aby si řekl o pomoc hlasitěji než úplným tichem. Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Nejprodávanější česká spisovatelka současnosti Radka Třeštíková vystavěla ve své sedmé knize příběh plný napětí, bolestných otázek a charakterově dokonale vykreslených postav. Parta kamarádů a jejich dospívajících dětí řeší v odlehlé chatě staré konflikty, nové vztahy a neodpuštěné křivdy. Autorka vás ve svém zatím nejrozsáhlejším románu vezme na dlouhou cestu za tím největším tajemstvím.... celý text

Dixinka
01.07.2022 3 z 5

Velké zklamání, děj nepřehledný, nezáživné.

kaka
23.06.2022

Od autorky jsem četla jen Bábovky a ty se mi libily.... Takže poučena předchozí knihou jsem si k Tajemství přichystala i papír a pero a postavy s krátkou charakteristikou prostě sepsala. A musím říct, že jsem často nakoukla kdo je kdo.... Nicméně i přesto všechno jsem se nemohla začíst, postavy nesympatické, děj se táhnul, často zbytečně dlouhé popisy a přirovnání...No a po 300 stránkách jsem knihu vrátila do knihovny, jiní třeba ocení...

Vivetkav
17.06.2022 3 z 5

Jako nebylo to špatné, ale čekala jsem asi víc i konec byl takový nijaký i když už to potom mělo spád.. dala jsem knihu za 2 dny a to bylo asi super, že jsem na ní měla čas, jinak kdybych ji četla jen po chvilkách, tak bych se někde ztrácela a to by mě vytáčelo.

hannina
17.06.2022 1 z 5

Dočetla jsem do strany 425 a odkládám. Prostě si to rozuzlení odpustím. Už je mi to fuk.

Zuzaa
16.06.2022 2 z 5

Zbytečně překombinované, spousta postav, tragédií, nikdo sympatický, celkově to působí jako pokus o něco co se moc nepovedlo a nedotáhlo. Nechápu ani jak, ale docela mě kniha vtáhla, takže dávám 2*, ale jinak příběh sjede dost...po povrchu.

Surikata369
16.06.2022 2 z 5

Snížené hodnocení dávám, protože mně až přijde vtipné, jak se paní Třeštíková snaží o různé metafory na dost nehodící se místa. Pak taky jak si každý zřejmě máme pořád domýšlet konce, nebo co to má být. A také - proč do každé knihy mermomocí nacpat co nejvíce postav, dějových linií? Když je ani neumím pořádně ukončit. A taky už začíná být lehce úsměvné, kolik tragédií se až dá narvat do jedné knížky. Útěk z domova, anorexie, nevěry, rozvody, nechtěnej gender, nechybí ani vražda :D No nic. Dvě hvězdy za čtivost, čte se to snadno.

n.noi
15.06.2022 4 z 5

Tajemství mě mile překvapilo, protože naposledy jsem od autorky četla její román Veselí a moc mě nezaujal. Ze začátku je čtení trochu chaotické kvůli počtu postav, které děj provázejí, a taky jeho forma, protože druhá část je retrospektiva. Trochu mi chybělo dokončení příběhu horolezců, ale jinak tento styl a příběh sedí Třeštíkové víc než ty předešlé.

PetrKral
14.06.2022 5 z 5

Možná těch časových rovin a matení čtenáře bylo už trochu hodně, ale jinak výborně napsané.

Bedka
11.06.2022 5 z 5

Skvele vystavany pribeh, malo to spad a napatie. Pacilo sa mi ze to bolo pisane v naznakoch a miestami na domyslenie. A tie trefne poznamky rozpravaca boli super. Velmi vydarena kniha.

zuzu8480
07.06.2022 5 z 5

shrnula bych to jako "klasika třeštíková". její knihy mě baví. na začátku musím vzít tužku a papír a zapisovat si postavy a kdo ke komu patří, abych se v tom později neztrácela :-D skákání v čase mě baví, vražda už byla podle mě moc, ale jinak mě problémy postav a hlavně to propletení bavilo. jen si říkám, proč spolu pořád na tu chatu jezdí, když se vlastně navzájem nemusí :-P

Aisha.H
04.06.2022 5 z 5

Každá nová kniha od Radky je lepší než ta předchozí. Tohle bylo nabitý vším, napínavé, chvílemi mne mrazilo. Nemohla jsem přestat číst. Za mě bomba

Zuzulinka
01.06.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha! Doporučuji!

lucakuca
20.05.2022 4 z 5

Čtivé.
Každý má tajemství.
Zamotané, propletené, všechna tajemství světa, která se nechtějí prozradit a přátelé, kteří vlastně nejsou přátelé....
Proč proboha chtějí spolu trávit čas, když se vlastně nemusej???

blackoutzuzi
13.05.2022 4 z 5

Mnoho postav, mnoho tajemství.

K tomu nejen komplikované vztahy, ale také dějová linka, pro kterou je zapotřebí dávat při čtení pozor, aby vám neuniklo nic podstatné.

Já si nejnovější Radku Třeštíkovou moc užila, baví mě nejen svou osobností, ale i jako spisovatelka. Své příběhy píše s nesmírnou lehkostí a tak i její Tajemství o téměř 500 stránkách přečtete až překvapivě rychle :)

A jak už jsme u ní zvyklí, i zde nikoho nepřekvapí otevřený konec, který mě ale trochu mrzel, páč mám po dočtení víc otázek než odpovědí :D
btw. ta obálka je fantastická!

candy
11.05.2022 5 z 5

Skvěle propracovaná kniha, žádná oddechovka.

VendulaB
09.05.2022 5 z 5

Asi doposud nejlepší kniha autorky. Skvělá, uvěřitelná, trochu depresivní. Nesouhlasím, že je v knize příliš postav a čtenář se v nich ztrácí. První část knihy navnadí a naznačí, druhá vše skvěle doplní. Stojí za přečtení.

jitka3027
02.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Po všech negativních recenzích jsem se bála se do knihy pustit, nicméně se četla velmi dobře, je pravda, že jsem se trochu ztrácela v postavách, hlavně kdo ke komu vlastně patřil... Ale za mě dobrý,přečteno velmi rychle, aspoň mě to nutilo přemýšlet nad souvislostmi. Dost mi připomíná styl Patrika Hartl.
Spoiler:
Vůbec si nevybavuju s kým byla spojena ta žena, kterou Anežka srazila autem...

bafuskyBaf
29.04.2022 2 z 5

Já ani nevím jak knihu popsat. V knížce jsem se ztrácela, možná to bylo tím, že jsem furt nevěděla ke komu tu postavu mám zařadit. Za mě moc postav. A konec? Pořádně nevím, jak ta kniha dopadla nebo spíš nedopadla.

le21nka
28.04.2022 3 z 5

Kniha se velmi dobře četla, ale něco tomu chybělo. Možná by bylo lepší přečíst prvně druhou část a až poté tu první. Třeba by to dávalo větší smysl.

jancapen
25.04.2022 3 z 5

Musím říct, že mám z knihy takové trochu rozpolcené pocity. Ač to byla celkem tlustokniha (496 stran), tak se četla dobře. Děj mě ale zároveň úplně nepohltil, tak jsem to četla poměrně dlouho. Počet postav, ani tajemství (ta mi přišla dost jednoznačná) mi nevadil, co mi ale nesedlo je dost depresivní nádech knihy - nikdo z postav nepůsobí šťastně, každá má více či méně zásadní problém. Ani vztahy mezi postavami nebyly moc harmonické. Bylo vidět, že má autorka děj promyšlený dobře, ale já bych si asi v této době přečetla radši něco veselejšího..