Tajemství

Tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464122/bmid_tajemstvi-v8i-464122.jpg 4 832 832

Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti. Budete se modlit, aby vám aspoň někdo z nich něco prozradil a aby si řekl o pomoc hlasitěji než úplným tichem. Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Nejprodávanější česká spisovatelka současnosti Radka Třeštíková vystavěla ve své sedmé knize příběh plný napětí, bolestných otázek a charakterově dokonale vykreslených postav. Parta kamarádů a jejich dospívajících dětí řeší v odlehlé chatě staré konflikty, nové vztahy a neodpuštěné křivdy. Autorka vás ve svém zatím nejrozsáhlejším románu vezme na dlouhou cestu za tím největším tajemstvím.... celý text

tereza8491
09.12.2021 5 z 5

Přiznám se, že po posledních dvou knihách jsem se bála, ale jsem ráda, že jsem Tajemství dala šanci! Na začátku jsem si teda ke knížce musela vzít blok, tužku a trošku si postavy rozkreslit, ale to se v prvních několika desítkách stran usadilo. Líbila se mi ta hra s časem! To je skvělý nápad... Drtila jsem postupně stránku po stránce a odkrývala postupná tajemství hlavních hrdinů, super bylo, že jich spoustu (ještě?) zůstalo nevyřčeno. Na závěr mám tedy plno dalších otázek a už dva dny o knize přemýšlím! Super počin :)

Tombola
05.12.2021 3 z 5

Putave citanie. Trochu som sa stracala v postavach, ale po 100 stranach sa to zlepsilo:) Pacilo sa mi, ze jednotlive tajomstva autorka len naznacila a nesla do doslovneho opisu. Vyber postav na zaklade roznych archetypov ma bavil, ale stacilo by mi trochu menej diverzity. Cielene vyhybanie sa "vsednosti" potom posobi trochu silene. Zaujimavy experiment s otocenym casom.

Aiden888
02.12.2021 5 z 5

Radku Třeštíkovou jsem si poprvé koupila naprosto naslepo. Tehdy moje volba byly Bábovky, které se mi líbily obalem. A byla to bomba. Poté jsem si přečetla knihu Osm, která mě nadchla a zasáhla ještě víc. Ostatní knihy byly dobré a hodně zvláštní, takovým tím typickým třeštíkovským stylem. Pouze Foukneš do pěny pro mě bylo zklamáním, proto jsem novou knihu Tajemství očekávala trochu v obavách, zda opět nepůjde o podivný příběh, plný sond do prazvláštních myšlenek hlavního hrdiny/hrdinky. Tentokrát ale před autorkou klobouk dolů. Kniha vám nedovolí ani na chvilku přestat číst. Jde o hodně povedený mix předchozích knih. Ne dějově, ale zpracováním. Obrovské množství postav, z nichž každá má svá temná tajemství (jako v Bábovkách), thrillerové/kriminální zpracování (jako v Osm), nějaké ty návraty do minulosti (Veselí) a takhle bych mohla pokračovat. Radka Třeštíková si ze všech svých knih vzala to nejlepší a stvořila příběh plný hrdinů, které budete milovat, nenávidět, ale každopádně je prostřednictvím písmenek poznáte tak dokonale, že vám budou připadat jako známí od vedle. I v tomto příběhu jsou všichni zvláštní a občas budete mít chuť je pomyslně zfackovat. Stačí však jenom malinko snahy a ve všech postavách najdete něco ze života a možná i ze sebe. Kniha nemá otevřený konec, to je pro mnoho čtenářů určitě dobrá zpráva, závěr celého příběhu vás ale rozhodně překvapí. Alespoň u mě se tak stalo. Perfektní knížka.

julie8666
01.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Od začatku jsem měla problém kdo ke komu patri nechapalajsem nakonci jak srazila nejakou Isabelu kdo byla kam zmizela ta Viky . Kniha byla čtivá ,ale nějak me ten konec přišel nedotažený

LaBella
30.11.2021 5 z 5

Knihu jsem četla týden, protože jsem nechtěla dojít na konec, chtěla jsem s postavami být a žít jejich životy. Včera večer jsem dočetla a bylo mi smutno, že je opouštím. Po skvělém a originálním Foukneš do pěny přišel další nezapomenutelný příběh. Styl psaní autorky je excelentní. Ta hra se slovy, nezaměnitelná přirovnání a dokonale vykreslená mluva a psychologie postav, to umí opravdu jen paní Třeštíková. Kdyby tady bylo těch hvězdiček 100, neváhám, protože ta kniha si je zaslouží. Příběh se mi doslova dostal pod kůži a smekám i nad linearitou příběhu - výborně vymyšleno. Větší množství postav mi nevadilo, každá byla autentická, držela si v příběhu svůj styl a chování, u Johana jsem se kolikrát musela smát nahlas, u poznámek Joly jakbysmet. Vynikající kniha na kterou vím, že nezapomenu.

Ronny
24.11.2021 4 z 5

Tak čtivé to opravdu bylo. Jenom jsem měla celou dobu zmatek v postavách,pořád jsem si musela připomínat kdo je čí manžel,manželka,dítě....Taky zápletka mi přišla trochu přitažená za vlasy a fakt, že všechna manželství se rozpadala, všechny děti měly závažné zdravotní/psychické problémy,myslím že tady byla autorka pod vlivem svého rozpadlého vztahu. Přesto řadím k lepším knihám p.Třeštíkové.

pavel3547
23.11.2021 5 z 5

Skvěle , skvěle , skvěle! Radka napsala výbornou, propracovanou knihu! Rozhodne patří k jejím nejlepším!

clarkens
22.11.2021 4 z 5

Souhlasím, že tohle je ta Třeštíková, na kterou jsem se těšila, knihu jsem si užila, avšak těch postav tam bylo až poměrně dost a spousta tajemství zůstala nedořešena, bez konce... to mě trochu mrzí...

Didi15
22.11.2021 5 z 5

Bábovky a Osm byly dobré knihy , jimi jsem si autorku oblíbila . Vladěnu jsem vůbec nepochopila a byla jsem zklamaná , ale tahle knížka....... Totálně jsem to žrala od prvního slova. Musela jsem pořád číst a číst , každá postava má svůj reálný příběh a já nechtěla ,aby to někdy skončilo . Tuhle knihu bych chtěla aspoň se 2000 stránkami :) Doufám , že bude R. Třeštíková v podobném duchu pokračovat a já se nyní těším na další knihu . Díky.

jitka4016
22.11.2021

zdravím Vás.....někde jsem narazila na negativní komentáře, tak jsem se obávala že nedočtu, ale mně se kniha /první od téhle autorky/ moc líbila, za 3dny "hotovo".........určitě doporučuji !! něco tam není napsáno úplně "natvrdo", ale děj mne zaujal do poslední stránky......sice si vždy musím napsat seznam postav, abych se lépe orientovala, ale zde jich bylo cca 23..... i když některé jen zmíněny okrajově..................

Misi78
22.11.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Určitě si přečtu znovu první část. Fantasticky pomalu odkrývaná tajemství mě neustále překvapovala. Tohle je Třeštíková co mě opět baví.

gargamelka
22.11.2021 4 z 5

Téměř na půl tisíci stránek nalezne čtenář komplikovaný příběh, plný tajemství, nevyřčené pravdy, jakéhosi obelhávání a skrývání. Postupem času se dostáváme do morku kosti a více seskládáme mozaiku jednotlivých osudů protagonistů. Podobně jako v Bábovkách jsou skvělá přirovnání a hra se slovy.

Ivuska.09
21.11.2021 4 z 5

Ano, konečně se zase vrátila ta Třeštíková, kterou mám ráda. Po obrovském zklamání z Foukneš do pěny se ukázalo, že autorka ještě neskončila a přece jen dokáže napsat dobrý a vcelku propracovaný příběh. Komplikovaná dějová linka, mnoho postav a mnoho tajemství. I náročnější čtenáři by si mohli toto vyprávění užít (nicméně stále je to jen román, na to je třeba nezapomínat). Mám pár výhrad k závěru, ale zároveň chápu, proč je vše ukončeno tak, jak je. Ale já bych klidně ještě pár stránek o těchto postavách přečíst zvládla.

marta5275
21.11.2021 5 z 5

Další skvělá kniha! Miluju.

Rauser.
20.11.2021 5 z 5

Třeštíková, kterou jsem poznala a kterou jsem si zamilovala v Bábovkách, je zpět. A já jsem za to vážně vděčná.
Nezaměnitelný styl psaní a opravdu hory myšlenek a tajemství. Hezky a uvěřitelně (až na jeden detail) propracovaný příběh.

santa1212
19.11.2021 5 z 5

Neuvěřitelná kniha, propracovaná, čtivá, provázaná, skvěle vykreslující atmosféru. Postupně se rozplétá pavučina vztahů a minulost, dozvídáte se dílek po dílku celou skládačku. Autorka naplno využívá svou geniální schopnost zachytit s obrovským vtipem komplikované úvahy v hlavách hrdinů. Je to taková ta kniha, kterou si nařizujete čas od času odložit, aby vám ještě chvíli vydržela. Za mě nejlepší autorčino dílo.

Zuzulinka
17.11.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla s nadšením dozvědět se více! Kniha je zajímavá dějově. Velice se mi líbil styl psaní. Úroveň opravdovosti. Knihu vřele doporučuji!

zberry
17.11.2021 5 z 5

Jsem v polovině a nemůžu přestat číst. Vyloženě jsem si dočtení zakázala a knihu si nechám na víkend . Příběh mě neskutečně baví. Tak provázaný, tak postupně rozkrývající se minulost. Příběh zatím nechci dočíst, protože nechci ze světa, který Radka vytvořila...... Je to jako droga ...