Tajemství

Tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464122/bmid_tajemstvi-v8i-464122.jpg 4 839 839

Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Napínavé vyprávění o lidech v horách a horách mezi nimi, které už nejde obejít, ale dá se z nich spadnout a dá se v nich ztratit. Stejně jako v té šílené spoustě tajemství, co si v sobě pečlivě střeží dospělí i děti. Budete se modlit, aby vám aspoň někdo z nich něco prozradil a aby si řekl o pomoc hlasitěji než úplným tichem. Všichni občas potřebujeme někoho, kdo nás zachrání. Nejprodávanější česká spisovatelka současnosti Radka Třeštíková vystavěla ve své sedmé knize příběh plný napětí, bolestných otázek a charakterově dokonale vykreslených postav. Parta kamarádů a jejich dospívajících dětí řeší v odlehlé chatě staré konflikty, nové vztahy a neodpuštěné křivdy. Autorka vás ve svém zatím nejrozsáhlejším románu vezme na dlouhou cestu za tím největším tajemstvím.... celý text

JaLenka
19.01.2022 4 z 5

Nová Radka Třeštíková pro mě milé překvápko, jen ten konec bych víc rozebrala, po těch téměř 500 stranách by už to autorku nezabilo:)
Lehčí než předchozí kniha, líbilo se mi rozdělení na dvě části s retrospektivou, dalo to příběhu “něco navíc”…

AngeliS
19.01.2022 5 z 5

No! Mazec, proste mazec. Třeštíková mi do té knihy přisypala nějaké návykovky, potože jsem už u vaření přemýšlela, za kolik minut budu moct číst a při řízení mi vadilo, že se nedá číst a každou volnou chvíli mi vadilo, že nemůžu dál číst. Chtěla jsem vědět rozuzlení, všechny postavy si mě totálně namotávaly. Prvně jsem se, přiznám se ztrácela ve jménech. Vždy jsem musela dát pauzu a říct - Viky, jo Dita a Milek fuč. Jo... ale nijak mi to příběh nerušilo. Čekala jsem nějaké rozuzlení, či co. Potřebuju teď asi nějaký čas to vstřebat a ono si to sedne. Hrozně jsem chtěla vědět, jak do toho vlastně zapadá příběh s Dušanem. Potřebovala bych se o tom s někým babvit a vidět jiný pohled. :D Bylo to tam? Nevšimla jsem si nečeho? Mám z toho hodně dojmů.

rumova_kulicka
18.01.2022 3 z 5

Autorčiny knihy mají pro mě vzrůstající tendenci. Tato měla nápad, spád, propracované postavy, které mi nebyly ani tak protivné jako v jiných knihách, ale mám tam pořád nějaké "ale", které nedokážu specifikovat.

Nikkiproch
17.01.2022 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu bavila. Po Foukneš do pěny je to nejlepší knížka autorky. Je to promyšlené, dotažené, má to všechno - nápad, náboj, spád, akci. Povedené!

Luciee322
17.01.2022

Výborná autorka, která umí zaujmout svým dějem. Občas kniha překvapí... Bohužel u této knihy pro mě konec byl z celé knihy nejhůře zpracovaný. Kniha měla hezký děj, skvělé postavy, ale konec knihy mi přišel opravdu rychlý a nepromyšlený. Ale za přečtení rozhodně stojí.

AlbionFoxyFox
17.01.2022 5 z 5

Po předchozí knize jsem měla obavy, zda mě tato bude bavit a s potěšením jsem zjistila, že byl, zbytečné. Postav bylo sice hodně, ale každá byla výjimečná. Děj rychle ubíhal, kniha se četla sama, i když některé věci bych ještě potřebovala dokončit, zůstaly pro mě otevřené. Celkově však velká spokojenost.

Marfulka007
16.01.2022 5 z 5

Další super počin od Radky Třeštíkové. Čte se dobře, stránky utíkají, těžko jsem se odtrhávala. Změť postav a hodně depky, to jo, ale čekat něco jiného by mě ani nenapadlo... Samá tajemství, ostatně ale nemáme snad každý nějaké? Za mě super, ale určitě ne pro každého.

Maky78
16.01.2022 5 z 5

Tak to je něco ..
Každá postava vyvolává nějaké pocity a kde jsou pocity ať dobré nebo špatně je to pro mě známka dobře napsané knihy.
Děj okolo vás tak nějak neproteče.
Super obálka, název.. prostě se vše připojilo v
úžasné dílo.

Marčullkas
14.01.2022 4 z 5

Neměla jsem problém orientovat se v postavách. Propletení postav bylo skvělé. Knížka se mi četla svižně a příběh měl hlavu a patu.

marcha
13.01.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, bylo to čtivé, napínavé, ale... Nějak se v případě téhle knihy nemůžu ubránit srovnání se Soukupové románem Nejlepší pro všechny. Že by ta herečka se synem, pes, komplikovaná Viki, tajnosti všech zúčastněných...? Nevím, ale prostě mi to tam pořád naskakovalo... No, a v tomto porovnání vynikne větší povrchnost a menší uvěřitelnost postav z Tajemství. Zatímco u Soukupové postavy dělají hlouposti, přesto pro ně má člověk pochopení a drží jim palce (a zničující je, že fandíte vždycky tomu, kdo vypráví příběh ze svého úhlu pohledu a přitom víte, že ty jednotlivé úhly pohledu prostě nelze sladit), tady mi všichni přišli jen naprosto nesnesitelní a nepochopitelní. Teda, všichni dospělí - to byla snůška karikatur, kterým jsem všechno, co se jim dělo, spíš škodolibě přála. U dětí zase zmenšoval možnost vcítění se fakt, že těch problémů, které řešily, bylo nějak příliš. Každý ten adolescent byl jak z příručky o psychických problémech dnešní mládeže, což opět příběhu na věrohodnosti moc nepřidalo. Přečetla jsem to, hnaná zvědavostí, avšak prosta hlubšího zážitku...

stajka
12.01.2022 4 z 5

Klasická Třeštíková - spousta postav a spousta problémů. Knížka, která vás nutí číst dál a dál, dokud ji nepřečtete.

Sandruše
11.01.2022 5 z 5

Dlouho jsem to oddalovala, protože se mi nechtělo loučit...ale je po půlnoci, já mám dočteno a je mi strašně smutno...
Bylo vás tolik a přesto by jste jeden bez druhého nebyl. Opravdový. Budete mi chybět. Všichni.
A Radu, Vám tleskám a děkuji. Ta kniha je geniální a já zamilovaná...

Kopretina_aku
09.01.2022 4 z 5

Líbilo se mi tempo, které bylo svižné, s orientací v postavách jsem problém neměla. Možná by bylo zajímavé přečíst si někdy knihu znovu, ale začít druhou částí. Spousta tajemství byla jen v náznacích, ale daly se odhalit. A některá tajemství holt zůstala tajemstvím. Jako celek zajímavý vztahový příběh, určitě jeden z těch lepších od Třeštíkové.

lenka31
09.01.2022 4 z 5

Kniha čtivě napsaná. V první části je popsaná současnost. Ve druhé části se vracíme o rok zpět a konečně se doplní informace k 1. části příběhu, ale jen okrajově, v náznacích. Všechny postavy knihy mají svá tajemství. Jediné, co se nakonec dovíme, je, jak skončil jeden osobní příběh. Celkem mi vadily chyby v knize, kdy třeba místo postavy Dity se tam najednou objevila Zita, a věty typu: ale to už se nestane, je to její poslední úsměv na hodně dlouho...
Ale i přes to všechno knihu doporučuji, rozhodně zdařilejší román než předchozí.

claire.dinner
09.01.2022 4 z 5

Za mě to bylo hezky čtivé, poutavé, měla jsem problém se od toho odtrhnout, protože jsem se fakt strašně potřebovala dozvědět všechna ta tajemství. Nicméně Radčiny knihy už znám, takže přišlo to, čeho jsem se obávala - ne všechno se vysvětlilo, popsalo, dořešilo, prostě takový polovičatý konec, konec bez konce, který mě úplně vytáčí a ničí, ale stejně si její další knížku vždycky koupím:D

ivanaci
09.01.2022 2 z 5

Dočetla jsem, ale tolik lidí a tolik problémů? Přišlo mi trochu neukončené. Jak dopadla VIKI? Přišlo mi, že jde hlavně o otázku, kde je Lukáš. Určitě už znovu neotevřu.

bookcase
09.01.2022 5 z 5

Tohle pozvolné odhalování různých tajemství mě bavilo. Nechtělo se mi končit se čtením, zároveň jsem potřebovala dojít k rozuzlení. Spousta lidí v recenzích vypíchla problém s počtem postav a jejich jmen a taky s otevřeným koncem. Mně trvalo pár stránek, než jsem vběhla do děje a všechny lidi si zapamatovala, ono totiž, když čtete a máte pořád někoho za uchem, se soustředíte těžko, takže na začátku doporučuji klid a čtení nejlépe o samotě. A konec? U něj se pozná, jestli jste četli pozorně, pokud ano, problém mít určitě nebudete.
Tohle je spisovatelka ve své nejlepší formě. Skvělá a sarkastická pozorovatelka lidí, která svým hrdinům nepromine nic.

kytarka
05.01.2022 5 z 5

Tak tohle byla zase jiná Třeštíková. Od paní Řádky jsem četla všechny knihy a každá je jiná. Tato její nejnovější kniha má v sobě několik tajemství a je na každém z nás jestli všechny odhalí. Fakt trefná obálka knihy, nějak jsem ji nechápala, teď po přečtení tomu už rozumím. Začtete se a zkuste najít všechna tajemství ;-)

leleia
05.01.2022 3 z 5

To byla jízda... depresivní a zneklidňující, ze které nemůžete vystoupit. ze začátku jsem se trochu ztrácela v postavách, ale to se brzy vyřešilo, nemohla jsem knihu odložit.
Přesto jen 3*.
Přišlo mi, že některé části příběhu nebyly úplně dotažené. Také mi lehce vadilo, že všichni měli nějaký megaproblém. Během čtení jsem si říkala, kam se poděli takoví ti normální lidé, kteří si proplouvají životem. Jasně, všichni máme nějaký problém, ale tady už toho prostě bylo moc. Skoro jsem měla pocit, že si autorka odškrtávala jednotlivé problémy z nějakého dlouhého, depresivního seznamu problémů. Na co si vzpomenete, to tam najdete.

Adéla123
04.01.2022 4 z 5

Napínavá kniha, možná bych si dovolila tvrdit, že zatím nejlepší, kterou RT napsala.
ALE co ten konec? Docházelo místo? Škoda, možná by osudy takového množství postav vydaly na druhý, klidně ještě obsáhlejší díl.