Šest let

Šest let https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194006/bmid_sest-let-Lvc-194006.jpg 4 853 246

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život. Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Six Years , 2013

GaleW
28.09.2019 3 z 5

Knížku jsem dočetla, protože já prostě knížky dočítám. Ale vím, že ve mě žádné stopy nezanechala. Přečíst se dala v pohodě, ale vracet se k ní asi nebudu, můj styl to úplně není.

vera4669
19.08.2019 5 z 5

Jake - tak trochu nesmrtelný superhrdina, ale vůbec mi to nevadilo, konec jsem nečekala, celou dobu jsem byla napnutá, další super kousek autora

HanWali
13.06.2019 4 z 5

Pro me první kniha od tohoto autora,baví me jeho styl psaní -řadím do oblíbených

jprst
05.05.2019 2 z 5

Pro mne zklamání. Jsem prostě nepoučitelný, zase jsem uvěřil hodnocením a recenzím, i když jsem se několikrát zařekl, že už to neudělám.

niknikita
29.04.2019 4 z 5

První polovina příběhu byla skvělá a doslova jsem knihu hltala. Harlan Coben v ději nikam neodbíhal, ani nemátl čtenáře množstvím postav a podobně znějících jmen. Škoda jenom překombinované druhé části s neuvěřitelnými situacemi, ve kterých Jake Fisher jako zázrakem pokaždé přežil.
Celkově to byl ale víc než průměrný čtenářský zážitek a těším se na další knihy autora, kterého jsem si oblíbila.

Lalina3
25.04.2019 3 z 5

Kniha je opravdu hodně překombinovaná, ke konci jsem se v tom neskutečně ztrácela. Pár otázek a narážek úplně vyšumělo a nevyřešilo se, což mě mrzí. Za tohle, za poslední dvě kapitoly, které byly rychlé a naprosto mimo mísu a za hlavního hrdinu v roli superhrdiny strhávám dvě hvězdy, bohužel. Kdyby tahle kniha skončila špatně, nezlobila bych se - je to thriller, ne romantická kniha. Na to ale autor ke konci úplně zapomněl.
Musím ale pochválit čtivost. Kniha chytla a nepustila, byla jsem strašně zvědavá a tak jsem četla a četla.

malen
08.04.2019 4 z 5

Velmi čtivé, ale jak už někdo psal, trošku překombinované. Ale líbilo..

Jack Bauer
13.03.2019 2 z 5

Ze začátku kniha dokáže trochu zaujmout, ale ke konci už jsem měl problém ji dočíst. Překombinované, samé otázky, věta „Tys mi něco slíbil" mě už lezla na nervy. Také se mi nelíbil styl psaní. Je to už třetí Cobenovka, která mě zklamala. Čekal jsem dle recenzí od toho víc.

denča1000
08.03.2019 5 z 5

Od začátku do konce, kniha plná napětí. Stále se rozvíjející děj, který Vás nutí číst dál a těžko se dá od knihy odtrhnout.

Jarka 55
01.03.2019 5 z 5

Super jako vždy

mysce
15.01.2019 5 z 5

Napínavý a dramatický thriller Šest let nabízí skvělou zápletku, která se doslova řítí po jedné dráze. Mladý profesor Jake se vášnivě zamiloval. Pak se ona zčistajasna provdala za jiného. On jí na její naléhání slíbil, že ji nebude za žádnou cenu kontaktovat. Svůj slib dodržel dlouhých šest let. Všechno se ale změnilo, když si přečetl nekrolog svého soka. Rozhodl se zúčastnit pohřbu a vyjádřit ženě, na kterou nikdy nepřestal myslet, soustrast. První překvapení přichází! Vdova na smutečním obřadu není ta, kterou čekal. U rakve stojí naprosto cizí žena…
„Máme tendenci vidět to, co vidět chceme.“
Mistře Cobene, velmi se těším na další setkání s Vámi!

patrick123
15.01.2019

H.Coben oblíbený autor. Tato kniha se četla dobře, konec byl předvídatelný, ale i nadále budu vyhledávat jeho knihy.

March
22.12.2018 3 z 5

Neurazi, nenadchne. HC mám jako velkého oblíbence, ale tato kniha se mi ze začátku zdála trochu tuctova, JF mě kolikrát až stval, jak se choval, reagoval...dočetla, ale wau to pro mě nebylo. Byla jsem zvědavá, jak to dopadne a?" HEPÁČ " :-(

85098211
19.12.2018 5 z 5

Tak tato Cobenova kniha se mi líbila fakt hodně! Výborný rozjezd, potom zajímavá zápletka a napětí, které nabírá na obrátkách a které čtenáře - stejně jako Jakea Fishera ;-), nutí pátrat po pravdě. I když to zároveň znamená smrtelné nebezpečí nejen pro něj. Konec je možná tak trochu přehnaný a nereálný, ale to autorovi s lehkým srdcem odpustím a určitě si časem zase přečtu nějakou další jeho knihu ;-).

LisbethS
17.12.2018 3 z 5

"Šest let" považuji za fajn oddechovku. Neurazí, ale nestalo se, že bych nebyla schopna knihu odložit. Chyběl mi tam ten rezonující dojezd, na který jsem u Harlana Cobena zvyklá.

krejcovka76
23.11.2018 2 z 5

Popravdě řečeno těšila jsem se, že mi přibude do sbírky další autor, na kterého se budu těšit. Každopádně kniha nepohaní a ani nepotěší - takový střed ( ani ne zlatý) Na začátku se slibně rozvíjí, poté i pokračuje, příběh není nereálný, ale přesto mi tam chybí ta šťáva, napětí. Není to tak, že bych se těšila až se ke knížce po práci vrátím, ale spíš už to chci mít dočtené a snad to dopadne dobře. Zkusím ještě další knihy a uvidím, jestli jsem zrovna nesáhla po nejslabší knize autora.

Pepina19
21.11.2018 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila, chytila mě hned od začátku a neodložila jsem ji dokud jsem nevěděla, zda Jake svou Natálii najde a proč Natálie zmizela.

berila
20.11.2018 5 z 5

Pro mě první kniha od autora a naprostá spokojenost.

buldozer5
11.11.2018 5 z 5

Tak jsem se po dlouhé době rozhodl sáhnout po nějaké napínavé knížce a jsem rád, že jsem volil zrovna tuhle.
Autorovi se skvěle podařilo se svým odlehčeným stylem vyprávění čtenářovi přiblížit hlavní postavu profesora, takže jsem s ním byl v průběhu čtení takový kamarád. :D Námět mě už od začátku zaujal, nenašla se snad ani jedna kapitola, která by mě nudila. Člověk prostě musel ve čtení pokračovat dál, jak už to v tomhle žánru bývá, aby se dozvěděl, jak to s Natalií dopadne a co se to tam vlastně děje. K tomu taky přidávala schopnost autora čtenáře vodit za nos, kolikrát se mu podařilo mě v těch kličkách v ději zamotat tak dokonale, že jsem nevěděl, co se tam děje, i když jsem si předtím bláhově myslel, že už mám případ vyřešený.
Jakmile přišlo rozuzlení, musel jsem uznale pokývat hlavou, jak to byl děj pečlivě promyšlený.
Závěrečný happyend mě potěšil, protože by mě sakra mrzelo, kdyby to s profesorem dopadlo nějak špatně.
S první knihou, kterou jsem si od Cobena přečetl, jsem opravdu spokojený a určitě si přečtu i další díly.

abilea
05.11.2018 5 z 5

Moje první setkání s autorem a úplně jsem mu propadla. I když to možná není jeho nejlepší kniha, pro mě jí bude, protože byla první.