Šest let

Šest let https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194006/bmid_sest-let-Lvc-194006.jpg 4 853 246

Šest let uplynulo od chvíle, kdy Jake Fisher viděl, jak si Natalie, jeho jediná, osudová láska, bere jiného muže. Šest let dodržel slib, že ji nechá na pokoji, a trápil se mučivými představami, jak Natalie žije se svým manželem Toddem. Po šesti letech náhodou narazí na oznámení o Toddově úmrtí, neodolá a vydá se na pohřeb. Doufá, že tam uvidí jeho manželku – ale vdova po Toddovi není Natalie… Jakákoli snaha najít tu, co mu kdysi zlomila srdce, pro Jake znamená odhalit krutá tajemství i bolestivé lži, ale především riskovat vlastní život. Více než 60 milionů prodaných výtisků, 25 publikovaných thrillerů, 41 jazyků, v nichž vycházejí – Harlan Coben je stálicí na celosvětovém knižním bestsellerovém nebi. Společnost Paramount Pictures chystá filmovou adaptaci Šesti let s Hughem Jackmanem v titulní roli.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Six Years , 2013

jankaander
31.12.2020 5 z 5

Za mě dobrý, ale vic mě bavi Carter????

shootingstar
16.11.2020 3 z 5

Na stránce 18 jsem si řekla "Jé, já už vim jak to skončí! Zase!" Tak nestrefila jsem se, aspoň že tak. Nečekaný plot twist tam nebyl, což je v dnešní době příjemné osvěžení. Coben se navíc skvěle čte. Takže proč ne.

Lavender756
22.10.2020 1 z 5

Uživatelé tady hodně zmiňují, že má kniha přeslazený konec. Tak to musí být extra sladak, protože mě to přišlo přeslazene od prvního slova. A jsem ráda, že mě ten úžasný konec mine. Tomu příběhu snad nikdo nevěří, že nee? Jak ta telenovela z toho prýští hned v první kapitole. Ja se nedostala dál, než ke třetí čtvrté. Katastrofa.

ladyxx
28.08.2020 3 z 5

Dlouho jsem se na tuhle knihu těšila, po jejím přečtení jsem ale rozpačitá. Předně mi nesedla postava profesora Jakea Fishera, který je na jednu stranu psychicky nevyrovnaný (vážně, tvrdit o ženě po 3 měsíční známosti, že je jeho životní láska, a jediná, kterou doopravdy miloval, není úplně normální, a je to celkem otravné), na druhou stranu zůstává relativně klidný a uvažuje naprosto logicky ve vyhrocených situacích, kdy mu hrozí smrtelné nebezpečí (tomu věřím u bývalého elitního vojáka Jacka Reachera, tady ne). Vyvrcholení je hodně neuvěřitelné, a přeslazený konec tam vůbec nemusel být. Přes tato negativa je kniha čtivá, zápletka se zmizením je skvěle promyšlená, dialogy brilantní, akční scény jsou dobře popsané, humoru tak akorát. Celkově bych ohodnotila 3,5*.

Awča
30.07.2020 4 z 5

Po chvilce čtení jsem zjistila, že jsem knihu již jednou četla, ale děj jsem si přesně nepamatovala, měla jsem za to, že jsem z nedostatku času a hnána zvědavostí prostě velmi přeskakovala.
Do příběhu jsem se začetla snadno, ale pak to začalo váznout. Už jsem chápala své dřívější já, proč jsem přeskakovala věty ba i odstavce.
Zápletka byla zajímavá, ale poměrně dost překombinovaná, nadsázku beru, ale tady to prostě příběhu uškodilo, méně sladký konec by knize také prospěl více.
I tak je to velmi dobrá kniha a nelituji ani jednoho přečtení, jen mám asi na tohoto autora vyšší nároky.

Jája92
20.07.2020 5 z 5

Mně se kniha zamlouvala a s chutí jsem se do ní začetla.

Petrasim
28.06.2020 1 z 5

Kniha asi nebyla špatná, ale nějak mi nesedla. Vůbec jsem se nemohla do knihy začíst a musela jsem se ke čtení nutit.

MilanCFC
19.06.2020 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem poprvé u Cobena vážněji uvažoval, jak vlastně ohodnotím. A nakonec u mě jistě zahrála náklonnost k tomuto autorovi a tu půlhvězdu navíc jsem mu přece jen dal. Ale je to jaksi o třídu, o třídu a půl pod Cobenovou laťkou, kterou si holt nastavil vysoko. Hlavní téma této zápletky nebylo nejhorší, nepochybně neslo autorův podpis, to bylo poznat, čtivé to bylo jako vždy, ale nějakým způsobem to tentokrát postupem času nebylo úplně ono. Navíc jsem v první části spatřoval jisté podobnosti s Cobenovým dřívějším dílem Nikomu ani slovo. A ten přeslazený konec, to prosím ne! Nemám však nejmenší pochybnosti o tom, že další knížky budou zase někde jinde. Minimálně podle hodnocení to na to vypadá.

Jirinamac
03.05.2020 3 z 5

Dost jsem se ztrácela v postavách, děj byl pro mne nepřehledný a překombinovaný. Myslím, že po pár dnech nebudu vědět o čem knížka byla.

Vikos
01.04.2020 5 z 5

Skvělý :D

ovecka535
24.02.2020 5 z 5

Super čtení

harena
18.02.2020 5 z 5

Tak úžasný thriller snad dokáže napsat jen Harlan Goben. Skvěle vyvážená dávka napětí, romantiky, akce a trocha humoru, dokonale vygradovaná zápletka a to vše dokonale vypravěčky zvládnuté. Mohlo by to být třikrát tak dlouhé a nešla bych do rána spát. Ještě jednou - skvělé.

siginek9
08.02.2020 3 z 5

Noooo, popravde na me moc romanticky zalozeny hlavni hrdina, moc postav, cekala jsem vic ......ale precist se urcite da.

Lena081
07.02.2020 1 z 5

Tak dlouho jsem knihu sháněla a chtěla ji mít ve sbírce..po přečtení se sama sebe ptám proč.Autor má rozhodně lepší tituly.

items
07.01.2020 5 z 5

Bavil som sa. Dej odsýpa. Jediná malá výhrada je, že autor už rovnaký námet použil v knihe Nikomu ani slovo.

helcab
12.11.2019 3 z 5

Knihu jsem četla vlastně náhodou, když mi ji půjčila známá. Nečetla se mi lehce, dlouho jsem byla značně zmatená, nakonec se vše vyřešilo, ale podle mně to bylo zbytečně složité.

putpuda
07.11.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení!!!
Velice čtivé, napínavé....měla jsem děsné nutkání juknout se dál, ale vydržela jsem :D
Coben nikdy nezklame.

Papaj
31.10.2019 5 z 5

Moje třetí kniha od Cobena.
Z počátku se kniha vlekla.. Ale po cca 100 stránkách dostala kniha šťávu a příběh mne doslova pohltil.
Hltala jsem každou stránku a chtěla se rychle dozvědět víc a víc.
Strhující konec u kterého jsem skoro nedychala.
Nadšená a plná emocí.
Budu dlouho vzpomínat.
Kniha vás vtáhne úplně do děje.
Děkuji za úžasný zážitek.

Stanas513
13.10.2019 5 z 5

Harlan Coben jako spisovatel se mi dostal do ruky úplně náhodou a úplně poprvé. Jeho lehký styl psaní mi absolutně vyhovuje. Knihu jsem přečetla, dá se říct, jedním dechem. Že by další můj oblíbený autor?

Janík511
09.10.2019 5 z 5

Coben opět nezklamal, byla to jedna velká jízda.