S láskou tě nenávidím

S láskou tě nenávidím https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442536/bmid_s-laskou-te-nenavidim-dlp-442536.jpg 4 757 757

S láskou tě nenávidím série

Sera neměla šťastné dětství. Její otec byl hazardní hráč, který prohrál veškerý jejich majetek. Matka trpí depresemi, je závislá na lécích a není schopná manžela opustit. Sera tak musela už od útlého věku živit nejen sebe, ale i svou matku a sestru, zatímco jí její otec kradl vše, co mu přišlo pod ruku. Ale usmálo se na ni štěstí, když potkala JJ a Bruce, starší homosexuální pár, který ji zaměstnal ve své restauraci. Navíc jí dovolili, aby bezplatně bydlela v jejich bytě. Nyní pendluje mezi restaurací a stáží v reklamní agentuře. Doufá, že tam získá trvalou pozici a konečně se osamostatní. Její sen se ale začne hroutit, když jednu bláznivou noc skončí v náručí neznámého muže, ze kterého se vyklube její nový šéf a soused. Jeho neodbytné flirtování a návrhy ohrožují její budoucnost a Sera neví, co si počít…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Love to Hate You , 2018

theressablack
10.12.2022 4 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od této autorky dotčena a já se nemůžu dočkat, až vám o ní poreferuji. Takže: rozhodně to byla jízda.

Jo píše velmi čtivě a příběh utíká rychle a svižně. Občas tedy moc rychle, tří stránkové kapitoly nejsou úplně můj šálek kávy, ale zase si toho za kratší čas vychutnáte více.

MIMOCHODEM, BUDOU SPOILERY

Co se mi hodně líbilo, byl začátek knížky. Bez varování vás autorka hodí na zadní sedačky auta, kde si hlavní hrdinka užívá sex a své neobvyklé chování svádí na tequilu. Tak samozřejmě, je nutné najít viníka! Jakmile je po všem, z auta se rychle vyhrabe, načež se od dotyčného dozvídá, že se do ní zamiloval. Docela nečekané.

Menší výtka – po jejich úžasném dobrodružství si zapálil, ale zbytek knížky se k cigaretě ani nepřihlížil. Že by nás autorka na začátku chtěla nalákat na badboye kuřáka? Pokud se pletu, opravte mě.

Jaké překvapení (ne, ani ne), když se z tohoto záhadného cizince vyklube její nový šéf a dokonce i soused. Aby toho nebylo málo, že jo.

Budeme mu říkat Ben, protože… no, protože se Ben jmenuje a cizinec je moc dlouhé.

Ben je charismatický chlapík, jak hrdinka připomíná „hříšně sexy”, vousatý a potetovaný. Takže jo, hříšně sexy sedí!

Od téhle knížky máte co se děje týče určitou představu a ona vám ji splní. Je to předvídatelné klišé, ale je zpracované skvělým způsobem, který z něj dělá pěkný příběh.

Máte nějaká oblíbená klišé?

Líbilo se mi, že se Ben nebál tvrdit, že je do ní zamilován, to hned tak někde nenajdete. Měl skvělé (zvrhlé a nejen zvrhlé) poznámky, díky kterým jsem se kolikrát uchechtla a to i docela nahlas.

Sera (hrdinka) na tom byla obdobně. Nevynechala jedinou šanci něco okomentovat, sarkasticky poznamenat a mně se tím strašně rychle dostala pod kůži. Hodně se mi líbilo, že to nebyla dokonalá modelka, ani vypatlaná kačenka, ale holka se střízlivým pohledem na svět. Víceméně. Miluje čokoládu a sem tam má pocit, že vypadá jako mořský tvor vyvržený na pláž – rypouš sloní. No nezbožňujte ji!

Přestože má kniha poměrně předvídatelný děj, nejdeme v ní několik neočekávaných scén. Jedna se hodně, HODNĚ nepovedla a právě za tu dávám hvězdičku dolů. Do této chvíle jsem si myslela, že kniha půjde do poličky s plným počtem.

Když se v knize začala objevovat postava malé asiatky, která si se Serou vybudovala docela rychle vztah, bylo mi jasné, že to bude mít cosi společného s naším hříšným sexoušem. Dcera, sestra… to je jedno. Nepletla jsem se. Ovšem způsob, jakým se vše vysvětlilo byl divný. Zbytečně hysterická scéna, která mě jednak fakt nudila a potom vůbec nezafungovala jak by měla – jeden z hrdinů se rozbrečel dojetím, což se nejspíš očekávalo i od čtenáře, ale ono to prostě nefungovalo. Spíš bych Benovi dala pár facek. Když jsme u toho, Sera se na můj vkus uklidnila taky moc rychle.

Po téhle chvíli mé nadšení z knihy trochu opadlo, ale čtení jsem si nepřestávala užívat. Scény hezky popsané, dialogy ještě líp. Opravdu jsem se u nich bavila.

Kapitola o rodičích a mladší sestře byla dalším nečekaným překvapením, ale zde jsem to uvítala. Konečně jsme se s nimi setkali „tváří v tvář”. Hrozně se mi líbilo, jak hrdinčin otec chtěl peníze a když mu žádné nedala, začal hledat ceny učebnic, které koupila mladší sestře. Skvělý a děsivý detail, jak mysl závislého funguje.

Akorát to rozuzlení bylo takové dost naivní… Obdobně na tom byl konec. Kdyby to autorka ukončila scénou v nemocnici a netahala tam doslov, bylo by to skvělé. Ten byl na můj vkus příliš zalitý sluncem, růžovými motýly a jednorožci. Sice chápu, že si ho hrdinka zasloužila, ale byl prostě… moc.

Co se týče žádosti o ruku v posledních odstavcích, mile překvapila. Kýčovitá, ale originální.

Takže shrnutí: tu knihu by si měla přečíst každá romantická duše a úplně všichni milovníci humoru. Čtení je to na jedno odpoledne a čas s knihou určitě nebudete pokládat za promarněný.

⭐️⭐️⭐️⭐️/⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

A víte co je úplně nejlepší? Sexuální scény a v nich ani jediná mušlička, jeskyňka, pahorek atd. Prosím pěkně, takhle se to píše! Děkuji!

Ulrika
08.12.2022 5 z 5

Na knihu jsem narazila také jen díky plnění čtenářské výzvy a rozhodně se k autorce ráda vrátím. Styl jejího psaní mi skutečně sedl. Výborná, vtipná oddechová kniha, která se čte jedním dechem. I když musím uznat, že to chování Bena bylo opravdu hoodně mimo:D

Aaloha
02.12.2022 3 z 5

Takové odpočinkové čtení mezi thrillery a detektivkami. Trocha humoru, trocha romantiky a trochu pohádka. Nenadchne, ale ani neurazí.

Zirvith
23.11.2022 4 z 5

Hodně čtivá kniha, četla se víceméně sama. Občas skutečně vtipná, minimálně jedna scéna mě doopravdy dost pobavila. Příběh taky fajn, některý věci z děje mi připomínají i můj život.

DK197
14.11.2022 3 z 5

E-KNIHA: Pro mne je toto dílko pouhou nápodobou knihy Padesát odstínů šedi s méně sexu a více humoru. A přestože mi jinak kniha přijde celkem obyčejná a nepřináší nic navíc, nemůžu popřít, že jsem se u ní nejednou zasmála nahlas. Takže pokud chcete něco neoriginálního, leč zábavného - tohle bude přesně pro vás. A pokud se vám příběh bude zdát až příliš plný náhod a přeslazeného konce, autorka vám slibuje, že se inspirovala životem - svým vlastním. Za mě slabé 3 hvězdičky.

Doomiiniikaa
13.11.2022 3 z 5

V kategorii oddechovek bych jí hodnotila, jako jednu z těch lepších. Příběh se četl hezky, nikde nebyly zdlouhavé nudné useky.

Ze začátku a vlastně až do konce jsem si říkala, že by to byl zajímavý thriller, protože chování Bena bylo spíše přehnané než romantické. Ale nakonec i ta romantická linka nebyla špatná.

lucie3944
04.11.2022 2 z 5

Nebýt výzvy, nikdy bych se ke knize nedostala, ale od toho výzvy jsou, že... Za mě to byl slabší průměr, a vím, že pokud to nebude nutné, nic dalšího od spisovatelky číst nebudu.

Petronelka123
28.10.2022 4 z 5

Tak tohle bylo hodně chytlavé a četla jsem jedním dechem. A i když vše bylo prvoplánové a předvídatelné, tak jsem si rozvíjející se vztah mezi Benem a Serou užila.

LucySmile
21.10.2022 4 z 5

Knihu jsem začala číst kvůli čtenářské výzvě a celkem mě překvapila. Je to takový jednodušší příběh, ale čekala jsem to víc kýčovité. Spíše mi to přišlo jako příjemná oddychovka, ale znovu bych si ji nepřečetla.

leleia
12.10.2022 1 z 5

Co vzniklo na Wattpadu, by mělo zůstat na Wattpadu. Alespoň v tomto případě. Nesympatické postavy, klišé na klišé, děj o ničem, uspěchaný konec a odfláknutý doslov.
Donutila jsem se knihu dočíst jen proto, abych mohla dokončit čtenářskou výzvu. Příčetnost jsem si udržela díky předstírání, že čtu thriller. Ale byl by to skvělý thriller! Mnohem lepší než tahle romantická slátanina...

TheMelorry
13.09.2022 3 z 5

Jednoduché, prvoplánová, ale velmi čtivé. Jak už je zmiňováno níže, hlavní postavy jsou jedno velké klišé, ale i tak jsou sympatické, zábavné a člověk jim musí fandit. Za zmínku stojí také zajímavé prostředí, v němž se příběh odehrává a časté vtipné vsuvky a komentáře.
Jediné větší mínus je uspěchaný a přeslazený závěr.

Karoll_ina
02.09.2022 5 z 5

Hezký romantický příběh s humorem, jen takové klišé - bohatý a chudá.

Bubulka
25.08.2022 3 z 5

Za mě asi tuctová romantika. Pan děsně sexy, bohatý a ona chudinka, bez peněz s mizernou rodinou, ale s pár dobrými lidmi v okolí.
Kolem jedné rychlovky v autě se točí téměř celá kniha. Není to úplně můj styl, ale musím uznat, že příběh se čte celkem dobře a je protkaným lehkým humorem. Idealní dovolenková četba.

SSTknihy
18.08.2022 4 z 5

Tohle je přesně ten typ knihy, po které stáhnete, když se chcete jednoduše pobavit, trochu zasnít a moc u toho nepřemýšlet. Dlouho jsem váhala, jestli dát tři hvězdy, nebo čtyři. Pro ty tři bych hlasovala kvůli trochu moc natahovanému ději, kde se vlastně nic moc neděje, kvůli Benovi, protože byl chvílemi až moc vtipný, moc sexy, moc zábavný a až moc úporný. A taky kvůli poněkud přeslazenému závěru. Ale ty čtyři si to nakonec vysloužilo za Bruce a JJ, ti dva mě fakt bavili:-)

Peetullka
08.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Spousta vtipných scén, jinak klasická romanťárna.
Sera mě už ke konci štvala a Ben byl na můj vkus moc dotěrný.
Konec moc přeslazený.

Palec nahoru za JJ s Brucem .
“Je to pašerák kalhotek…”

simaja
03.08.2022 3 z 5

Už dlouho jsem tenhle žánr nečetla, tak jsem se docela těšila. První 2/3 knížky dobrý, ale konec mě trochu zklamal. Ve 2 kapitolách se vše zalilo sluncem a to už na mě bylo moc :-) Celkový dojem z knížky - průměrná romantika.

cukrovka
31.07.2022 5 z 5

Příjemná oddechovka s předvídatelným dějem. Krátké kapitoly přidávají na čtivosti.

EliBla
27.07.2022 4 z 5

Kniha se mi četla jedním dechem. Krátké kapitoly, kde jsem čekala, kdy to dají hlavní hrdinové konečně dohromady. Hlubokou myšlenku nečekejte, ale příjemné odreagování. Kdo má rád romantiku, tak do toho.

sheldon8410
03.07.2022 2 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla jen kvůli čtenářské výzvě a akorát jsem se přesvědčila o tom, že tento žánr není pro mě. Po přečtení první kapitoly už víte, jak to celé dopadne, jen musíte přelouskat 350 stránek o tom, jak v první třetině je ona nesnesitelně trapná, v druhé třetině je on nesnesitelně otravnej a ve třetí třetině to mezi nima tak nesnesitelně jiskří, až se vám chce zvracet. Ale možná jsem jen velká puritánka, takže věřím, že své čtenáře si kniha najde :)

Jája92
26.06.2022 3 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli čtenářské výzvě a mrzí mě, že mě kniha příliš neuchvátila. Dvojice Ben a Sera pro mě byla jedním z nejnesympatičtějších párů, o kterých jsem v poslední době měla možnost číst. Celý příběh byl poněkud podivný, zdlouhavý a vlastně nicneříkající směsicí vzpomínání na jeden sex v autě, který byl pro oba aktéry tím nejdokonalejším pod sluncem a zrovinka se z Bena vyklube její nový šéf a pozor! dokonce i soused. Postrádala jsem vtipné dialogy nebo scénky. Ráda se u příběhu zasměji či zasním, ale zde mi to nebylo příliš dopřáno.

humor romantika

Jo Watson