Naslouchač

Naslouchač https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275144/bmid_naslouchac-OED-275144.jpg 5 4344 1220

Naslouchač série

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.... celý text

VenyLee
07.08.2016 5 z 5

Tahle knížka se řadí k těm, které si zase ráda přečtu. Začátek byl sice nudný, ale zato zajímavý. Každopádně mi nějak nešlo do hlavy, že Ilan je dvanáct/třináct. Mně osobně je čtrnáct, což tak velký rozdíl není, a proto mi přišla spíš tak na osm, devět (celkově jak se bavila s ostatníma, jak se k ní chovali, atd.) Každopádně tuhle knihu miluju, jak její obal tak i příběh a druh života. 5*

Drea
03.08.2016 4 z 5

Páni! Páni! No páni! Tohle bylo hodně dobrý!!!! Nejdřív jsem se do toho nemohla moc začíst. Přeci jen to trvalo, než jsem si zvykla na tenhle "nový" svět. Ale jakmile se na scéně objevila pětadvacítka, tak už jsem se nemohla odtrhnout (znáte to, když knihu prostě musíte dočíst TEĎ HNED). A kombinace sci-fi, fantasy a dokonce místy až hororu (nervy drásající události v jeskyni) funguje skvěle.
Má to svoje mouchy, ale kvůli charismatickému kapitánu Joelovi a pobočníku Vargasovi nad tím v klidu mávnete rukou.

P.S. Hrozně by tomu slušelo stříbrné plátno!!!!!

Airin
03.08.2016 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem! Nejdříve jsem byla zklamaná, když jsem na začátku knihy zjistila, že celý příběh bude vyprávět pouze třináctileté dítě. Čekala jsem totiž příběh se špetkou romantiky mezi Ilan a kapitánem pětadvacítky. Ale když jsem pokračovala v příběhu dál, rozhodně jsem tohoto rozhodnutí autorky nelitovala.
Právě fakt, že hlavní hrdinkou byla takto malá dívenka, dělá knihu mnohem zajímavější a napínavější.
Konec byl samozřejmě otevřený, se spoustou nevyřčených otázek a nezískaných odpovědí, a proto se už nemůžu dočkat dalšího dílu! Doufám, že vyjde brzy, protože tuto knihu jsem si jak se patří užila a nemůžu si ji vynachválit.

Daenerys
29.07.2016 5 z 5

Mám jen jednu otázku: Kdy už vyjde další díl?!
Neotřelý děj plný napětí - brilantní! Smekám.

barbora2863
08.07.2016 5 z 5

Prosím, preložiť a distribuovať za hranice!
Sfleku to sfúkne zahraničnú konkurenciu!
Proste nečakané a milé prekvapenie :)
Síce, najprv som sa s knihou a príbehom nevedela vôbec nejako "zohrať", zvyknúť si naň mi trvalo pekných pár kapitol, ale okolo polovice sa to prehuplo cez pomyselné "teraz alebo nikdy" a už to bola len jedna parádna jazda!
Chválim autorku za premyslený svet, jeho fungovanie, históriu, nové názvy (na ktoré som si musela zvykať, vďaka za slovníček na konci knihy, ktorý som síce objavila až po prečítaní poslednej kapitoly, ale má svoj význam), pojmy, prepojenia... proste mne sa to páčilo!!!
Ilan mi bola napriek nízkemu veku sympatická, celú knihu som jej fandila.
Dvadsaťpäťka... skupina "úžasných" sa mi páčila tiež, kapitán síce pôsobil dojmom hlavného klaďasa, ale ja som si obľúbila Vargasa :) môj chl. hrdina bol on...

Ostáva mi len dúfať, že autorka rozmýšľa nad pokračovaním, pretože ak to bolo myslené ako samostatný príbeh, ostanem veľmi sklamaná. Nedostalo sa mi vysvetlení. Naznačeného, začatého a nevysvetleného ostalo toho priveľa! Takže dúfam, že sa dočkáme pokračovania :)
PS - však tých 5 rokov je dlhá doba, myslím, že aj načrtnúť postupne nejakú "citovú" rovinu by nebolo na škodu ;-)

oskli
06.07.2016 5 z 5

Kniha se četla jedním dechem. Pro mě velké překvapení. Na konci jsem byla vyloženě zklamaná, že už je konec. Dočetla jsem knihu před dvěma dny a přesto na ni během dne stále myslím. A to jinak nejsem čtenář fantasy :-)

Aniday
21.06.2016 5 z 5

páni, tak takovou pecku bych rozhodně nečekala a k tomu od české autorky! knihu jsem více méně vybrala čirou náhodou a moje nadšení nebere konce! příběh jsem hltala od prvního do posledního slova a rozhodně doufám v brzké pokračování 8)

ina77
19.06.2016

Velké překvapení,perfektně se četla!Doufám,že další pokračování bude brzy.

dada1838
12.06.2016 5 z 5

Moc hezká knížka, přečetla jsem jedním dechem. Ráda si přečtu pokračování.

adela3429
10.06.2016 5 z 5

Pro mě hodně příjemné překvapení! Těším se na druhý díl :)

mira399
07.06.2016 5 z 5

Tohle se paní autorce velmi povedlo. Knížka je čtivá, plná napětí, hlavní hrdinka je sympatická. Moc se těším na další díl, nebo díly!

felisa
02.06.2016 5 z 5

Knížka mě velice mile překvapila. Od autorky jsem četla všechny předchozí knihy a když jsem se dozvěděla, že tato má být tématicky jiná, měla jsem obavu, jak se podaří. Každopádně dílo je opět velice čtivé, příběh mě strhl a konec knihy překvapil tím, jak rychle přišel. Už nyní se nemohu dočkat pokračování, abych se dozvěděla víc a ukojila tak zvědavost, jak se bude život dívky vyvíjet. Knížku hodnotím jako dosud nejlepší z Petřiny tvorby.

DariDerek
02.06.2016 4 z 5

Pouze 4*, možná 3,5... a proč... docela dost důvodů, hlavní a zásadní byl pro mne ale začátek knihy. Pokud to bude někoho zajímat, mám v záložkách recenzi, kde se ten důvod dozvíte :))

Palele
27.05.2016 5 z 5

Mám ráda českou literaturu, takže jsam nadšená, že tady máme autorku, která napsala zajímavou a originální fantasy, kterou jsem přečetla jedním dechem. Neřeším nějaké drobné mouchy, moc se mi to líbilo a těším se na pokračování.

JoH
21.05.2016 5 z 5

je tam napětí,romantika,spousta záhad krásně se to čte,už se těším na pokračování

kneslova
18.05.2016 5 z 5

Výborně napsaná kniha a to tak, že se poohlídnu po dalších knihách autorky. Klobouk dolů, že taové spisovatele máme u nás v Česku

Cari
16.05.2016 5 z 5

Nemám slov... prostě paráda! Už ted netrpělivě čekám na druhý díl!

A.pat.É
15.05.2016 5 z 5

Nejdříve mne zaujal název, po přečtení popisu knihy, jsem usoudila, že ji prostě musím mít. Kniha je velmi dobře čtivá, vyprávění Ilan je zajímavé a není nudné. Popis prostředí nebo historie je také super, nejsou tam místa, která jsou zdlouhavě rozepsané a občas Vás nutí je prostě přeskočit =). Hlavní postavy jsou milé a sympatické, stále o nich chci vědět více. Po dočtení knihy jsem ji musela přečíst znovu a zjišťovala jsem, kdy bude druhý díl. Musíme si počkat =) Děkuji autorce za její tvorbu a těším se na její další pokračování, na které se opravdu nedočkavě těším.

Nikolaoss
12.05.2016 5 z 5

Toto je pro mě absolutní kniha roku! Parádní příběh, fascinující svět, děsivé a tajemné zlo a sympatičtí hrdinové. K tomu vypravěčský talent paní Stehlíkové - prostě paráda. Nemůžu se dočkat pokračování!

Dragita
07.05.2016 5 z 5

Příjemné překvapení! Opravdu skvělé čtení. Vůbec nevadí, že vše vypráví dívka, připadalo mi, jako by čtenáře pomalu zasvěcovala do svého dětství, do svého života, jako to dělal třeba Vélin Al Sorna v Písni krve. Ilan je sympatická, stejně jako muži z pětadvacítky a svět tak rozmanitý a příjemně složitý, že jsem jen vrněla blahem. Naslouchač se mi trefil do vkusu, autorka má vážně talent. Těším se na pokračování :)