Naslouchač

Naslouchač https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275144/bmid_naslouchac-OED-275144.jpg 5 4357 4357

Naslouchač série

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.... celý text

MayaTom
19.01.2017 5 z 5

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Nenašla jsem v ní jedinou nudnou pasáž. Obdivuji fantazii spisovatelky a originalitu příběhu. Už se těším na další díl.

JustWomen
18.01.2017 4 z 5

Skvěle vykreslený fantasy svět a fungování společnosti, neskutečné detaily, napětí i romantika, fantazie autorky nezná hranic. Malé mouchy, ale hlavně mi chyběl konec, a to i přesto, že se očekává pokračování.

venacava
16.01.2017 5 z 5

No páni! Absolutní překvapení, jedním slovem, které jsem používala jako teenegar "epesní". Příběh je napsán skvěle a tím, že nemusela být kniha překládána je to o to ještě lepší, protože člověk ví, že každé slovo knihy je přesně tam kde má být a vystihuje právě to, co má vystihnout. Těším se na další díl a určitě si od autorky přečtu i jiné knihy. Ilan je dívka, která se mi od začátku líbila a těším se na to jak její příběh bude pokračovat a jak se tato dystopie rozvine dál.

Channach
15.01.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Bála jsem se "zdlouhavého začátku", jak někteří psali, ale u mě se nic takového nekonalo. Úžasný příběh, ještě pořád rozdýchávám fakt, že existuje "české fantasy" a jak skvělé je. Za mě pět hvězd a obrovské překvapení. Více v recenzi v záložkách.

rohlena
15.01.2017 5 z 5

Nádhera, bavilo mě to od začátku do konce, těším se na pokračování.

Jacinda
13.01.2017 4 z 5

Pěkné fantasy, které bych nikdy netipla, že je od české autorky. Velmi slušný začátek, velmi zajímavý příběh. co mě úplně nechytlo, bylo dost nesympatické chování hlavní postavy. myslím, že je zde malinko nedomyšlená psychologie dětí (děti jsou úplatné, vždyt na tom hřeší i rozhádaná manželství). A Ilan prostě bude kapitána nenávidet, přestože už po pár stránkách je jasné, že je to čestný normální chlap. taky mě malinko překvapuje až dětinské chování pětadvacítky, u kterých si od zocelených mužů představuju jiné věci, než věčné nošení dítěte a chudinkovské knourání. nicméně výsledek je stále dobrý a těším se na pokračování

lenka.v
12.01.2017 3 z 5

Zajímavé a s neobvyklým dějem ...ale něco mi tam prostě chybělo. Nejspíš taková ta jiskra která ne a ne zažehnout čtenářovu (moji) mysl.

Marry123
10.01.2017 5 z 5

Jedna z dalších knih která mě neuvěřitelně uchvátila. Můžu jen toužebně čekat jak to bude pokračovat. :)

vandalka
27.12.2016 4 z 5

Velmi příjemné překvapení. Příběh, ač zasazen do postkatastrofické Evropy vzdálené budoucnosti, se čte jako fantasy, neboť ta část obyvatelného světa, do které nás autorka zavádí jako první, odpovídá technologicky v zásadě středověku. Přesto víme, že "v Nížinách" vládne nejmodernější technika, medicína, věda. Na ty si ale ještě počkáme :) Moc se mi líbilo umístění děje, Ural coby vyztužená hradba před zamořeným vzduchem a rumunština jako jazyk starých sklenařů (kasty jako jediné schopné pracovat s nebývale potentním nerostem sklenitem). Atmosférou mi Naslouchač trochu připomínal Sandersonovy Mistborny minus romantika. Třebaže je hlavní hrdinka ženského pohlaví a nízkého věku, nemyslím si, že by se jednalo o cílovku, je to poutavá, rafinovaná a čtivě napsaná fantasy, u které se velmi těším na pokračování. Bohužel se ho asi dočkáme nejdříve až na podzim 2017, což mě rmoutí, ale snad to čekání bude stát za to :)

Booklove
26.12.2016 5 z 5

Knihu jsem zhltla za necelé 2 dny doslova jedním dechem. Nejdříve jsem se toho trochu bála, nikdy jsem nečetla knížku tohohle žánru od českého autora. Musím ale říci, že po přečtení téhle knihy se celkově změnil můj pohled na české spisovatele. Tahle kniha mi dokázala, že i české knihy by mohly dobýt svět!!:D

terkavelcova
21.12.2016 5 z 5

No páni ! :) tohle byla jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla :) stále nedokážu pochopit že tohle vzniklo rukou české autorky :) smekám před paní Stehlíkovou ! :) kdyby se tohle vydalo v Americe věřím, že by se z toho stal světový bestseler :)

Berny
14.12.2016 4 z 5

Zajímavá knížka, pěkně se čte, až na slova typu fereastra, turnul, retea - v tom jsem měla trochu zmatek. :)
Zklamal mě konec, lépe řečeno, zklamalo mě, že kniha NEMÁ konec!

Janek
06.12.2016 5 z 5

Nejsem nijak výrazným fanouškem sci-fi ani fantasy, spíš v rámci rozšíření literárních obzorů se postupně prokousávám tím, co bych měla aspoň trochu znát. A hle - novinka od Petry Stehlíkové mě absolutně dostala. Protože Naslouchač je průzračně jednoduchý a přímočarý, právě v tom je jeho síla. V průběhu četby se mi připomínalo to nelepší z kultovního Pána Prstenů a zároveň také to nejlepší ze Hry o trůny (resp. ze značné části 1. dílu, který jsem ani přes velké úsilí nakonec nedočetla - avšak Stehlíková mě motivovala, naladila k dalšímu pokusu!).
Nevzpomínám si na moc románů, v nichž by byly tak senzačně (a bez patosu!) zachyceny emoce postav.
Klobouk dolů, doporučuji!

*Pájuše*
04.12.2016 5 z 5

Díky této autorce snad ještě dám šanci českým autorům, aby mě vyvedli z omylu, že neumí psát. Ale TOHLE už žádný český autor nepřekoná!
Strhující, magický, dechberoucí příběh! Nemůžu se dočkat pokračování, což mě přivádí k otázce - kdy hodlá nakladatelství vydat další díl?!? Potřebuji ho a to okamžitě!!

Minnie85
30.11.2016 5 z 5

Ze začátku nudný příběh se velmi rychle změní v zajímavý slet událostí a napětí, které Vám neumožní knihu odložit. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování

tulipa
27.11.2016 5 z 5

Tohle mi autorka snad ani nemuze udelat?jak ted vydrzim bez dalsiho dilu?obdivuji pani stehlikovou za neuveritelnou fantazii a za vymysleni tak uzasneho pribehu. A ty promyslene postavy, miluji Ilan i petadvacitku a ted ani poradne nevim, jak to vypada v nizinach..snad bude brzy dalsi dil.druhou polovinu knihy jsem doslova zhltla..

Izzurr
27.11.2016 5 z 5

Velmi dobře čtivá kniha, které nechybí napětí, akce, ale ani city a myšlenky. Vyprávění není zahlcené popisy a vysvětlováním, ale zároveň mu nic nechybí, není "ploché".
Vytvořený fantastický svět je promyšlený, se zajímavými prvky a není nepodobný tomu reálnému. Kniha jako taková je podle všeho pouze úvodem, k žádnému vyvrcholení a závěru zde nedojde.

Hedwik
27.11.2016 4 z 5

Velmi hezká kniha s chytrou myšlenkou. Pár věcí jsem v knize postrádal a během čtení jsem doufal, že už, už, dojde k rozuzlení, ale ono ne. Má to snad být příprava pro druhý díl? Však kniha se četla sama, díky.

ChytráVčelka
21.11.2016 5 z 5

Tahle kniha byla tak úžasná! Od první stránky jsem nemohla přestat číst, vážně napínavý a čtivý příběh. Autorka je vážně mistr a modlím se, že teď sedí za kancelářským stolem a píše další díl protože tohle je něco co mé fantazymagor stránka potřebovala...

BetyN.
21.11.2016 5 z 5

Já jsem z této knihy nadšená! Moc se mi líbila! :)