Naslouchač

Naslouchač https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275144/bmid_naslouchac-OED-275144.jpg 5 4357 4357

Naslouchač série

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.... celý text

ciaram
21.09.2016 5 z 5

Děkuji autorce, že vytvořila pro mě tak zajímavý, barvitý, promyšlený svět, který mě neskutečně nadchl. Dokonce tak, že jsem knihu včera dočetla podruhé a vím stoprocentně, že se k ní ještě několikrát vrátím. Děj sice nepřetéká akcí, ale přesto se autorce podařilo mě zaháčkovat při čtení tak, že jsem se ve své fantazii přenesla do Ilanina světa. Chytla mě od prvních stránek a nepustila až do konce, kdy mi začalo zoufale scházet pokračování. Sice ho nakladatelství do konce roku v plánu nemá, ale snad se příští rok dočkáme.

Ewilka
19.09.2016 5 z 5

Skvělá kniha. Velké doporučení. :)

MorbidCuriosity
14.09.2016 5 z 5

K tehle knize muzu rict jenom jedno: kdy sakra bude dalsi dil?!

alexxka
13.09.2016 5 z 5

velmi překvapena..hezká kniha

PetraBery
08.09.2016 5 z 5

Překvapivě dobré a čtivé! Kniha byla skvělá, sama jsem překvapená, jak moc se mi líbila. Dílo české autorky, kde budu netrpělivě čekat na další díl. Ilan jako hlavní hrdinka mi sedla hned od začátku, kapitán i Vargas jako protipól malé holky byli výborní. Jsem opravdu zvědavá, jaký osud Ilan čeká a jak se bude její život i život pětadvacítky vyvíjet dál.

natalie2171
05.09.2016 5 z 5

Takhle kniha mě okouzlila z jediného důvodu: Náhoda. Narazila jsem na doporučení od jedné nejmenované osoby na tuhle knížku a hned jsem si ji rezervovala v knihovně. Proč ne? Popisek zněl slibně a až při prohlížení knihy jsem zjistila, že je od české autorky. Jindy by mě to zaskočilo a trochu bych se pozastavila, ale u této knihy jsem nedala na první dojem a řekla si, že to nejspíš musím prožít. Do děje jsem spadla hned, cítila jsem bolest Ilan, smutek, nenávist, strach, cítila jsem chlad z bouře, pach strachu z příšer. Všechno jsem to s ní prožívala. Nejspíš bych se tu po několikáté opakovala, ale takhle kniha mi dala něco úžasného. Nějakou naději. Poodhalila mi lidskou míjivist a ukázala směr, kterým bychom se měli všichni vydat. Ať už je ta cesta jakákoli, což cesta Ilan byla jedna z velmi těžkých, tak vždy na ní jdeme za vyhlídkou naděje a lepšího života.

Kniha je kouzelná a smysluplná a doufám, že se dočkáme i něčeho dalšího, jelikož bych byla velmi zklamaná, pokud ne.

Brace
04.09.2016 2 z 5

Určitě nebudu prvním ani posledním z mužů, kteří skočili na lep vysokému hodnocení a nadšeným komentářům. A také jsem doufal, že se na poli české fantasy urodil další nový klenot (jako tomu bylo například u Propasti času Romana Bureše), zatímco stálice české fantastiky tápou ve tmě. Bohužel tomu tak není, moje chyba. Kniha je spíše cílena na ženské čtenářky, možná je tomu nechtěně, ale výsledek tak působí. Ženám se to očividně líbí, bůh chraň, abych to nějak hanil či zesměšňoval, ale pro testosteronem narvanýho chlapa je příběh knihy prakticky utrpením. Ano, postapokalyptický svět je originální, ale ten příběh! O ničem, cesta odněkud někam, kde se občas něco děje, ale je to tak nezáživné. Ilan je těžce nesympatická postava, ke které jsem nemohl zaboha přilnout. Členové 25tky mají sice různá jména, ale do jednoho se chovají a mluví stejně. A mohl bych pokračovat dál a dál. Otázka pro chlapy nakonec: máme odvahu jít i do druhého dílu, abychom byli svědky zlepšení?

maGggg
03.09.2016 5 z 5

Tak to byl nářez! Chci hned další díl prosím!! Jak to všechno dopadne a jak to skončí?
Příběh jsem četla s nadšením a nedočkavostí a knížka si vysloužila místo na poličce slávy. Opravdu se kniha povedla a o to víc potěší zjištění, že je od české autorky. Smekám.
PS: Miluju Vargase!

mynonka
29.08.2016 5 z 5

Vůbec nevím, jakou náhodou jsem se k této knize dostala, ale můžu jen děkovat osudu, že se mi dostala do ruky. A česká autorka? Neuvěřitelné!
Kniha je prostě skvěle napsaná. Ilan je třináctiletá holka, žijící v ghettu. Proto se chová na svůj věk, možná i na trochu nižší. Je nezkažená, není přespříliš paličatá, ví, kde je její místo. A to se mi strašně líbí. Je opravdová. Nehraje si na dospělou, protože není. Nerozhoduje, nevykřikuje svoje názory, protože je prostě dítě, ne patnáctiletá zmalovaná velkoměstská kravka. Nezamilovává se do prvního chlapa, co jí projde přes cestu. Ani jí to nenapadne. Protože je dítě. A to se mi na celé knize líbí asi nejvíc.
Ano, i mě chybí taková ta romantická linka, ale věřím, že to se věkem v dalších dílech změní. Ale příběh je akční, napínavý, strašidelný, plný otázek a nějak zvláštně hřejivý zároveň. Prostě kouzelný a já jsem šťastná, že jsem se k němu dostala a budu doufat, že bude mít pokračování.
Jediné mínusy jsou pro mě někdy až příliš vysvětlování a zdlouhavá část v učení, která sloužila hlavně k tomu, aby nám toho ze světa Ilan bylo řečeno a vysvětleno co nejvíce.
Jsem nadšena, jak už jsem dlouho nebyla, proto za mě 5* a vřele doporučuji!!!!

Napůlanděl
26.08.2016 5 z 5

Krásná kniha. Moc se mi líbila. Byla napsáná českou rukou a to mě překvapilo nejvíce...takhle povedéná...prostě nádhera....

Klarv
25.08.2016 4 z 5

Pěkné, neokoukané, žádná 100x jinak napsaná dystopie, nebo young adultka. :) Četlo se to pěkně, hrdinové všichni sympatičtí, jen mi přišli až moc hodní všichni, ale jinak není co vytknout. Česká autorka velmi překvapila a ráda jsem podpořila domácí tvorbu a už se těším na další díl. :)

hlina
25.08.2016 4 z 5

Pro mě velmi příjemné překvapení. Má to nápad, celé je to velmi promyšlené, psáno napínavě.

Ketkaket
24.08.2016 5 z 5

Bomba, opravdu jsem nečekala, že mě to tak chytne. Je to čtivé, má to nápad i myšlenku a určitě se těším na pokračování ..... Vřele dopručuji

Laputika_3
21.08.2016 5 z 5

Cítím úplně pýchu za to, že něco takového vzniklo z českého pera...
Nádherný styl psaní, úžasný svět, postavy, příběh... Po celou dobu čtení jsem byla jako v sedmém nebi. Něco tak krásného... Nejvíc jsem byla nadšená od části s Ortotemem a dál. Tohle by rozhodně měla být povinná četba pro všechny knihomoly...

milunka21
21.08.2016 5 z 5

Naprosta totalni pecka.Hodne propracovane a ctive,jen ten konec....Hur to autorka snad ani nemohla utnout. :-D :-D

cace
20.08.2016 5 z 5

Fantazy není můj žánr, natož české. Příběh jsem půjčila kvůli dětem a protože mě příběh zaujal, chtěla jsem nakouknout. No a knížku jsem přečetla jedním dechem. Pěkné nápady, napětí, romantika. Hlavně se mi líbí, že to není kruté, jak některé fantazy knihy bývají. Dobrý počin, autorce moc fandím a těším se na další díl. Teď hlavně jen nespěchat a neudělat z toho slátaninu. Držím palce, ať se to povede.

Nejene
20.08.2016 5 z 5

Za mě úžasná fantasy. Mírně temná atmosféra procházející celou knihou mě opravdu dostala. Občas trochu děsivé, ale hlavně skvělé.

FlakeWhite
15.08.2016 5 z 5

Tahle kniha mi jednoduše vyrazila dech. Styl psaní, zápletka, fantazy. Ani mi tam nechyběla romantická linka. Kniha je jednoduše krásná po všech stránkách.

pobijecmuch
11.08.2016 1 z 5

Styl psaní a zejména slovník paní Stehlíkové mně vůbec nesedí. Polovina knihy nás neustále odkazuje do minulosti, který má za úkol něco vysvětlit, ale nic vám vlastně neprozradí. Mně to hodně nudilo. Budu asi jeden z mála, který ohodnotí knihu jako velmi špatná.

teniska8
11.08.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem!!! Nádherný příběh. Spousty usměvavých momentů a hodně nevyřčených otázek, takže se nemůžu dočkat dalších dílů :)