Naslouchač

Naslouchač https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275144/bmid_naslouchac-OED-275144.jpg 5 4357 4357

Naslouchač série

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.... celý text

Veggi
20.11.2016 4 z 5

Na knihu bych nenarazila nebýt Čtenářské výzvy, neměla jsem tušení jakou knihu, která byla poprvé vydána v roce 2016, budu číst a nakonec padla volba na tuto. Konečně pěkná a velmi čtivá kniha od českého autora. Ne vše mi vyhovovalo, hodně věcí mě i štvalo, ale to nepřebije fakt, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout : ) S chutí si přečtu další díl.

Doli
18.11.2016 4 z 5

Není to úplně top, ale nemůžu se dočkat pokračování.

Sarfias
17.11.2016 5 z 5

Tak tohle byla naprostá BOMBA! A to jsem si o českých spisovatelích v rámci fantasy nemyslela nic extra.. a teď jsem sakramentsky hrdá na to, že tahle kniha vznikla právě u nás.
Autorka skvěle popsala dětskou mysl i komplikované vztahy, skvěle upoutala čtenářovu pozornost a dokonale představila nový svět a dění v něm.
Už dlouho, předlouho jsem nečetla knihu, která by mě chytla, pohltila a nepustila. Knihu, kterou bych nechtěla dát z rukou. A nutně potřebuji další díl!!
Jak to bude pokračovat? Jak moc velký problém nastane, až se celá pětadvacítka dozví, kdo Ilan doopravdy je? Kdo jsou ty potvory pod mantií a jak to dopadne za 5 let, kdy skončí "pronájem"? A jaký bude nový, zřejmě tak trochu scifi svět? Tolik otázek a další díl v nedohlednu! Jak dlouho budeme muset čekat, než další díl přijde?
Návykové, silně návykové! Být možnost dát 110 % ze 100, je to tu, protože u téhle knihy vám vystydne nejedna velká konvice čaje!!

Andreanis
11.11.2016 5 z 5

Konečně jsem schopna napsat konstruktivní komentář :D Tato kniha naprosto předčila veškerá má očekávání a na dobro pohřbila mou mylnou představu o českých spisovatelích. Do teď jsem naprosto okouzlena jedinečným příběhem, působivým světem a velmi podmanivým stylem psaní. Hlavní hrdinka si okamžitě získala mé sympatie, což se časem povedlo i velkým válečníkům pětadvacítky. Stále jsem fascinována tajemným, poutavým a hořko sladkým příběhem.
Ještě nikdy jsem se tolik neproklínala za to, že čtu tak rychle :D
Opravdu velmi akutně potřebuji další díl. Tato kniha by měla být vybavena nálepkou: POZOR! VELMI NÁVYKOVÉ!!!

Dadula118
10.11.2016 5 z 5

Výborná kniha,parádní,čtivý příběh,nemohla jsem se odtrhnout.Trochu mě to připomínalo Pána prstenů,film Vikingové,autorka mě stále udržovala v napětí,někde vzadu je tajemství,které čeká......jsem opravdu příjemně překvapená,že i český autor dokáže napsat takhle výbornou knihu.
Proto prosím autorku,ať co nejdřív vydá druhý díl......

Danielka001
01.11.2016 5 z 5

Vynikajici, absolutne neurvatelna kniha od obliceje. Pred pani Stehlikovou se klanim a velice ji dekuji. (zaroven moc prosim o dalsi dil,jsem napnuta jak struna,predpokladam ze ne sama)))))

antonin0999
30.10.2016 5 z 5

Naslouchač je příběh o mladé holce, který se líbí i dospělým chlapům. Svět, do kterého ho/ji autorka zasadila je důvěryhodný, nedějí se v něm nelogičnosti, je jednoduchý, ošklivý a přesto fascinující. Děj je stravitelný i pro nefanoušky sci-fi a fantasy. Fandím. Doporučuji.

Hrdlička1
28.10.2016 5 z 5

Jak už bylo napsáno: jsem ráda/pyšná, že knihu napsala česká autorka. Příběhy z budoucnosti moc nevyhledávám, ale tento mě vážně bavil. A chci se dozvědět, jak to bude dál. Autorka to udělala chytře. Další díl si prostě koupit musím. A nechci čekat dlouho ;-)

adelaska
20.10.2016 5 z 5

Naprosto perfektní kniha! Neskutečně mě bavila, čtení ubíhalo rychle a... prostě nepopsatelné. Vztah Illan s ostatními z pětadvacítky byl neskutečný a upřímný.
Co mě mrzí je, že nevím nic o pokračování. Nutně ho potřebuji !

Booklover1998
18.10.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha!!! Ze začátku jsem měla sice obavy, protože knížka je od české autorky, ale jsem hodně ráda, že jsem si ji nakonec přečetla. Dávám 5 hvězdiček, protože nic jiného si tato knížka ani nezaslouží.

Sarri
18.10.2016 2 z 5

Obrovské zklamání. Trvalo mi několik měsíců, než se mi podařilo knihu dočíst. Hrozně nudné, zdlouhavé, naprosto nezvládnuté unylé charaktery postav. Nerozumím všem těm nadšeným komentům, protože tohle je opravdu mizerná kniha se vším všudy, co si může jen čtenář představit.

Reewee
17.10.2016 4 z 5

Mám ráda dystopické knihy a tato mě zaujala tím naprosto odlišným tématem, i když je teda spíš fantasy než dystopie, což mě trošku zklamalo (ale bylo to mou vinou, samozřejmě). Souhlasím, že je kniha tak trochu putováním od ničeho k ničemu, žádná velká zápletka, pouze spousta malých. Po dočtení jsem byla zmatená, protože to vypadalo, jakoby kniha končila uprostřed kapitoly - ovšem potom jsem zjistila, že kniha má pokračování; a ačkoli nejspíš nebudu zarytou fanynkou této n-logie, ráda si další díl koupím.
Ve zkratce - námět zajímavý, hlavní hrdince fandím, ale zápletka bohužel nulová.

Shejd
15.10.2016 5 z 5

Tak jsem zkusila něco z naší tvorby a rozhodně toho nelituji. Čtivé a originální dílo, které se doufám dočká pokračování! :)

Ivanacte
09.10.2016

Opravdu povedená a krásná kniha. Jsem ráda, že jsem se ji rozhodla na základě zde přečtených recenzí koupit. Fantasy knihy jsou jedny z mých nejoblíbenějších a tahle knížka se odted řadí mezi moje úplně nejoblíbenější knížky. Text krásně utíká a má v sobě tak akorát napětí, že se nemůžete odtrhnout od čtení.
Moc gratuluji české autorce k tak povedené knížce :)

vlado0065
01.10.2016 5 z 5

Naslouchač ma brutálne prekvapil - v dobrom. Kníh vykresľujúcich dystopickú alebo utopistickú budúcnosť je hafo (a stále kopec pribúda), ale mám pocit, že začínajú byť silno šablónovité. Naslouchač má ale zvláštny nádych niečoho iného - aj keď pravdou je, že sa mi pri jeho čítaní stále častejšie vybavovali série Metro (Glukhovsky) a ešte nedokončený Archiv Bouřné záře (Sanderson) .

Kniha sa rozbieha trocha vlažne, v podstate je čitateľ "hodený" do iného sveta a borí sa množstvom nových výrazov (priložený slovník pomôže, ale nejaké ilustrácie by boli lepšie - ako v Archíve Bouřné záře, kde bolo v podstate čo slovo, to novinka). Ale po čase si chaos sadne a dej pekne odsýpa. Autorka si dala prácu najmä s vykreslením hlavnej postavy (aj keď sa občas správa trocha nelogicky a motív uniká, ale je to vlastne dospievajúce dieťa, takže môže byť :) ). Zvyšné postavy sú zatiaľ trocha v úzadí (najmä členovia 25-tky), ale keďže ide o začiatok série, dúfam, že sa ich minulosť a charakter odhalia neskôr. Najväčšou silou je ale pekne vykreslený svet a fungovanie spoločnosti a neustály, tajomný, až temný nepokoj čo bude nasledovať. Vďaka čomu sa kniha číta veľmi rýchlo.

Dúfam, že ďalší diel bude pokračovať v rozbehnutom tempe a odkryje viac, ale nie všetko :).

kulatina
29.09.2016 4 z 5

Pěkný příběh, taková pohádka, ovšem mi vadil otevřený konec, celou dobu jsem čekala - co členové pětadvacítky na TO NEJVĚTŠÍ TAJEMNSTVÍ..... doporučuji mít při ruce sklenařský slovníček, který je na konci knihy. Gratuluji české autorce k tak pěknému výkonu. :-)

liamka76
28.09.2016 5 z 5

Úžasná kniha,
lidem kterým se tato kniha líbila tak moc jako mě, přečtěte si i rudou královnu.

serpent6
27.09.2016 5 z 5

Naslouchač je krásným důkazem toho, že výpravný a nápaditý fantasy kus nemusí pocházet vždy jen z pera zahraničního autora. Nerost s tajemnými mysticko-fyzikálními vlastnostmi a lidé se schopností naslouchat mu jsou vskutku neotřelým ústředním motivem. Svět, který nejistou náhodou odhaluje chvilkami tvář každému čtenáři dobře známou, je obýván společnostmi se zcela vyhraněnými vztahy. To už k fantasy tak nějak patří. Přesto se s postupujícím dějem proměňují a komplikují, stejně jako hlavní hrdinka, jejíž neobyčejnost spočívá mimo jiné v její celkem "obyčejné" osobnosti. Naslouchač má všechno, co je potřeba k oddechovému fantasy prožitku. Otevřený konec mi alespoň poskytl prostor ke spekulacím a fantazírování, které bych si rád ověřil či vyvrátil v následujícím díle, pokud nějaký bude.

Lokina
23.09.2016 5 z 5

Čtivý, napínavý, příběh a ještě k tomu od české autorky. Klobouk dolů. Už jenom proto, jsem si to oblíbila, protože hlavní postavou nebyla starší dívka, jak se u těchto knížek stává, ale je to z pohledu třináctileté dívky. Od samotného začátku jsem Ilan fandila. Byly momenty, kdy mě některé pasáže opravdu rozesmály a u některých jsem ani nedýchala. Vargas mi hned padl do oka, jako jedna z postav. Nevím, jak to napsat, ale oblíbila jsem si ho, už jenom z toho důvodu, že mezi ním a Ilan se vytvořilo zvláštní pouto. Upřímně tuto knihu vřele doporučuji :-)

bibliomaniak
23.09.2016 5 z 5

Kniha mě zcela pohltila. Už dlouho jsem se nesetkala s knihou, kterou bych nebyla schopná odložit. Po sérii různých světových bestselerů, které mě zase až tak moc nenadchly, jsem si na doporučení svého syna přečetla knihu z pera české autorky, která mě ohromila a zahřála mé knihomolské srdce. Je úžasná, autorce moc blahopřeji a celá naše rodina se nemůže dočkat dalšího dílu.