Naslouchač

Naslouchač https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275144/bmid_naslouchac-OED-275144.jpg 5 4357 4357

Naslouchač série

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.... celý text

R.E.M.
22.02.2017 5 z 5

Výborná fantasy, čtivá, propracovaná, chytrá, se správnou dávkou tajemna a záhad, ponechaných fantazii čtenáře.

Kniha mě vtáhla do děje a příběhu hned od začátku. Naslouchač mě zaujal, ne, zaujal je slabé slovo, pohltil tak, že pár dní po dočtení jsem si znovu nalistovala první stranu a s chutí se znovu nechala unášet příběhem Ilan a osudem sklenařů, znovu si skládala střípky informací o historii jednoho světa v budoucnosti a jeho tajemstvích, hádala, co se skrývá za tajemným, číhajícím zlem.

Autorce se povedlo mě nadchnout, probudit mou zvědavost... Prostě, Petra Stehlíková mě dostala, přestože fantasy moc nevyhledávám. :).

Bella1
21.02.2017 5 z 5

To se čte jedním dechem! Fakt pecka!

Atira
17.02.2017 5 z 5

Tato kniha mě zaujala svou anotací, byla první od této autorky, se kterou jsem se setkala a po zdlouhavém hledání v knize ji i zakoupila. Přečtená byla za několik hodin. Je napsaná čtivým způsobem a plyne rychle, kdybych věděla, že druhý díl má vyjít až za dlouho, asi bych její přečtení odložila, protože vyvolala spoustu otázek, ale nedala moc odpovědí a já nevím, jak teď vydržet do pokračování, abych zjistila, co bude dál a jestli budou alespoň některé z mých otázek zodpovězeny.

evickakyticka
16.02.2017 5 z 5

Musím uznat, že tohle je pecka. Bravo! Kniha se mi moc líbila. Hlavní postava se chovala přesně tak, jak byste očekávali od třináctileté holky. Strach, vzdor, zvídavost. Ze začátku jsem měla drobet problém se zorientovat v cizích názvech, ale nakonec jsem knihu doslova hltala. Byly tam i strašidlné momenty a to mám ráda. Celý ten svět je skvěle vymyšlený, dlouho ho budu mít v hlavě. Závěr knihy navnadí čtenáře na pokračování, protože tohle byl teprv začátek. Těším se na pokračování. Moc!

KatnissLavender
15.02.2017 5 z 5

Tak tohle jsem nečekala! Říkali mi, že je Naslouchač skvělá kniha, ale nenapadlo mě, že po jejím dočtení budu uvažovat o tom, jestli jsem za poslední roky četla něco lepšího!!! Paní autorko, smekám!

ferda
13.02.2017 5 z 5

Nemá chybu..

marukm
11.02.2017 5 z 5

Moc jsem se těšila. A teď jsem naštvaná, protože ještě není pokračování.:-D Příběh mě úplně vcucnul, knihu jsem přečetla za 1,5 dne. Teď se budu každý večer modlit, ať vyjde pokračování co nejdřív.

TomaMay
10.02.2017 5 z 5

Knihu jsem si přečetl na doporučení přítelkyně a okamžitě jsem si ji zamiloval. Naslouchač má obrovský, živý a uvěřitelný svět. Pohled hlavní hrdinky na svět kolem ní je úžasně ztvárněný. A delší začátek mi nevadil. Právě naopak!
Těším se na další knihu (spoustu knih :)) z tajemného světa naslouchačů.

Teclaireddy
08.02.2017 5 z 5

I mě kniha naprosto okouzlila. Neuvěřitelně čtivá, působivá a napsaná s citem, který vás tak nějak rozněžní, ale zároveň nenasytí a zanechá v napjatém očekávání. Nejvíc jsem si užívala vývoj vztahů mezi Ilan a pětadvacítkou. Také se mi líbilo, že Ilan není klasická dospívající hrdinka, ale spíš zvědavé a zarputilé dítě, které vypjatá situace často dožene k pláče - působí tak přirozeněji a lidštěji. Kapitánovo charisma a jeho roztomile neohrabaný vztah k Ilan(ovi) zajisté vyústí v zajímavé pokračování.
Konečně mě po delší době nějaká kniha zase úplně pohltila. Také ve mně silně probudila fantazii - nevzpomínám si, kdy naposledy jsem si při čtení vše tak živě představovala.

Halka2
07.02.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla během dvou dnů. Pro mne velmi emotivní , neobvyklý, poutavý fantasy příběh. Je to má první přečtená kniha Petry Stehlíkové a bez zaváhání jsem si autorkou zařadila do mých oblíbených. Mám radost, že máme takové české autorky fantasy. Dávám pět hvězdiček , doporučuji . A moc prosím ať Naslouchač 2 ( Faja) není dlouho v počítačovém šuplíku.

evka.jurca
06.02.2017 5 z 5

Předem bych se chtěla paní Stehlíkové omluvit, že bývám k českým autorům poněkud skeptická. Kniha byla naprosto skvělá! Zhltla jsem ji během dvou dnů, poutavý příběh plný napětí, neotřelé prostředí, zkrátka a dobře paráda.

Miss.hell
06.02.2017 5 z 5

Nejúžasnější kniha, kterou jsem v poslední době četla. Neustále mě mělo co překvapit a dozvědět se! Nemůžu se dočkat pokračování.

kukoviky
01.02.2017 5 z 5

Nádhera. Teším sa na ďalšie pokračovania ako kopu ďalších čitateľov. Na to, ako bude hl. hrdinka dospievať, bude sa meniť a dotvárať jej vzťah s kapitánom... Veľmi sa teším, aké ďalšie prekvapenia pre nás autorka chystá. Som jednoducho celá natešená :D

JajaCZ
01.02.2017 5 z 5

Za mňa bola kniha jednoducho skvelá. Nádherne vytvorené a prepracované prostredie. Teším sa na pokračovanie. Dúfam, že sa ho čoskoro dočkáme.

lili65
31.01.2017 5 z 5

Moje první čtená česká fantasy, tato premiéra byla ale skvělá! Neuvěřitelný příběh, skvělé zvraty, napínavé scény, ve kterých by se čtenářovy krve nikdo nedořezal a neméně nádherné občasné vtipy, při kterých jsem se smála na celou místnost a příjemně mě hřálo u srdce! V průběhu knihy jsem zapomínala, že je od české autorky, bylo to světové... Obdivuji svět, který spisovatelka vytvořila, ty přesné názvy a jak měla celou tu hierarchi systému promyšlenou! Za mě klobouk dolů, doufám, že se dočkáme pokračování.
Má poslední slova: kniha byla opravdu jednoduše napsaná, to mě trochu zklamalo, prakticky všechny věty byly jednoduché, souvětí tam byla minimálně. Přesto mě to nijak nerušilo a příběh jsem si vychutnávala plnými doušky!

mijala
29.01.2017 5 z 5

Co dodat... Dlouho jsem nečetla takto podařenou sci-fi. Přiznávám se, že české autory moc nečtu, takže do téhle knížky se mi nechtělo. Na doporučení kamarádky jsem se do ní pustila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Tento svět mě neskutečně pohltil a z představené historie již na začátku příběhu jsem byla unesena. Chvíli mi trochu vadilo, že je hlavní hrdinka tak malá, mohla to být láska jak vyšitá, nápadníků by měla určitě hodně. Ale na druhou stranu to v příběhu není vůbec potřeba, vše je nahrazeno rychle plynoucím vyprávěním a pár zvraty. Za mě rozhodně zatím to nejlepší, co jsem tento rok četla. Sice je to zatím moje šestá knížka tento rok, ale věřím, že na špici se udrží dlouho.

prestiggio
28.01.2017 5 z 5

Čitam, čítam a zrazu koniec! Tak toto nie. Dufam, že pokračovanie vyjde čo najskôr. Dávno som nič podobné nečítala. Keby sa dalo dám viac hviezdičiek.

Elkiss
26.01.2017 5 z 5

NAPROSTO BEZKONKURENČNÍ!!! Skvělý děj, zápletka, sled událostí i příběh hlavní hrdinky ve skvostném podání Petry Stehlíkové. Knihu všem doporučuji, protože mě uchvátila natolik, že jestli vyjde další díl, tak žádná knihovna, ale ihned kupuji! A díky této knize se v mém seznamu čtenářské výzvy 2017 objevují převážně čeští autoři. Netušila jsem, co mám celou dobu před nosem.

Silent-Force
26.01.2017 5 z 5

Určitě všichni knihomolové znají takovou tu "čtenářskou krizi", kdy se nemůžete začíst do žádné knihy a čtete to jen tak hala bala... No, tu krizi jsem měla asi už půl roku .. Tahle kniha mně z ní dostala! Naprostá pecka, děkuji autorce, za tak skvělý příběh a svět.

Jane007
21.01.2017 5 z 5

V životě by mě nenapadlo, že by český autor napsal tak skvělou fantasy knížku. Od začátku do konce byla knížka napínavá a čtivá. Jediné, co mě mrzí je, že ještě nevyšlo pokračování:-).