Naslouchač

Naslouchač
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275144/bmid_naslouchac-OED-275144.jpg 5 4368 4368

Naslouchač série

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa. Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.... celý text

SeverusSnape
21.06.2017 5 z 5

Wow,úžasná knížka,která se skvěle četla,skvělý nápad a děj mne doslova uchvátil.Chci další díl!!

LiLLu
21.06.2017 5 z 5

Wow tak tohle byla vazne bomba! Skvele napsane, velmi doporucuji!

Vlasta155
15.06.2017 5 z 5

Těším se na další díl!

Olous1
15.06.2017 5 z 5

Moc hezká kniha,trochu otevřený konec,tak doufám,že bude pokračování,doporučuji přečíst kdo má rád fantasy.

Zuza3336
14.06.2017 5 z 5

Úžasný příběh. Už se těším na další díl.

PetikH2O
14.06.2017 5 z 5

Něco mi to připomíná. Za mě určitě ano a chci další díly.

Marcik7
12.06.2017

Nejsem sice příznivcem sci-fi a fantasy mám radši jako film, ale tato kniha z poloviny 3. tisíciletí se mi moc líbila. Příběh napínavý, zvláštní postavy i prostředí, lidské osudy...Rozhodně budu zvědavá na pokračování.

Ree
06.06.2017 5 z 5

Slyšela jsem na tuhle knížku tolik pozitivních recenzí, že mi to nakonec nedalo a musela jsem si ji přečíst taky. Jsem za to ráda. Začátek mi sice ubíhal pomalu a ze všeho vysvětlování historie a fungování jejich světa mě začínala bolet hlava, ale naštěstí se ve druhé třetině konečně rozjel příběh a všechno chrlení informací bylo zapomenuto. Příběh je zajímavý, a přestože knih a filmů a postapokalyptické budoucnosti je hodně, tenhle je vskutku originální (už jen smícháním moderních technologií a světa, kde žádné technologie nefungují). Pětadvacítka si mě získala okamžitě, a i když mi občas Ilan nepřipadala na dvanáct (místy mladší, místy starší), celkový dojem mi to nekazilo.
Doufám, že druhý díl pojede na stejně kvalitní vlně jako tento.

Edice
02.06.2017 5 z 5

Jsem neskutečně ráda, že se mi do rukou dostalo toto kvalitní české dystopické sci-fi a ještě radši, že jsem si ho mohla jak se patří vychutnat. V knize je neustále nějaký tahoun, který láká ke čtení. Žádné nudné zdlouhavé pasáže o ničem zde opravdu nečekejte. Děj odbývá svižným, čtivým tempem. První díl série jsem si každým coulem užila a nedočkavě vyhlížím ten druhý.

bekule
02.06.2017 5 z 5

Úžasná kniha!
Po knize jsem v knihovně pásla víc než půl roku.Mám takových víc a nakonec těšení se na knihu je mnohem větší než dojem z knih po přečtení. např. Dívka ve vlaku. Ovšem to není tento případ - Naslouchač je naprosto úžasná kniha. Nádherná, nezapomenutelná. Skvělý příběh, postavy , dobře čtivé. Musím si knihu koupit, protože to nejde ji jen přečíst a vrátit do knihovny a někdy časem si ji zase půjčit. Naslouchače musím mít doma ve své knihovně a i přes to že miluji léto, se začínám těšit na podzim a FAJU!

Melic
22.05.2017 4 z 5

Ze začátku jsem byl skeptický, jak se popisovaly druhy sklenitu a podobně, říkal jsem si, proč by mě mělo něco takového zajímat. Dále se ale děj poměrně rozjede a jak jsou v knize nějaké neznámé, záhadné věci, má to u mě napůl vyhráno.
Akorát že jsem porušil své předsevzetí nečíst nové série, mezi díly to znamená střídání fáze nedočkavosti a fáze zapomnění jmen a souvislostí.

Bomah
22.05.2017 5 z 5

Luxusní kniha...

Aelin.
21.05.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha, která vtáhne do děje a už nepustí. Líbila se mi už od pohledu - má nádhernou obálku a anotace také velmi lákala. Zhltla jsem ji jedním dechem a už netrpělivě vyhlížím druhý díl.

Suziella
19.05.2017 5 z 5

Slovy nepopsatelně úžasná kniha. Už od první stránky jsem byla pohlcena, a to po celou dobu čtení. Popis postav, okolí, děje a všeho je naprosto skvělý. Skoro jsem to obrečela, když jsem obrátila stránku a tam - konec - tolik nezodpovězeného. Naslouchače nepřekoná žádná jiná kniha... no možná?... možná Faja.

veronika1903
15.05.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Úžasný, originální příběh. Hezky promyšlené. Nutně potřebuji další díl

denib
12.05.2017 5 z 5

Tak tohle byla paráda! Na začátku jsem tápala v celkem velkém množství nových slov a pořád jsem listovala zpátky, protože jsem si je nepamatovala. Později jsem zjistila, že je na konci knihy slovníček :-) Po počátečním zmatku mě ale kniha opravdu nadchla. Je to originální a lehce se to čte. Místy to je hodně napínavé, místy smutné, místy i humorné. Problém je akorát v tom, že ještě nevyšel druhý díl ... Potřebuju vědět, jak to pokračuje!!!

Iwets
09.05.2017 5 z 5

Určitě nechci podceňovat české fantasy, protože jsem se s ním tolik nesetkala, ale i přes vysoké hodnocení, jsem byla k této knize skeptická. V první řadě mě ale zaujal propracovaný příběh se spoustou "jiných" slov , zákony, historie sklenařů a hlavně to celkové vtažení do děje. A pak jsem ho už jen hltala jedním dechem. První kniha, kterou jsem četla jako e-book a ihned lituji, že jí nemám fyzicky doma. Nemůžu dát méně než plný počet hvězd a nedočkavě čekat na říjen a vydání druhého dílu.

E.lisabeth
08.05.2017 5 z 5

V pripade teto knihy(ackoliv to u me neni zvykem) jsem podlehla tlaku okoli. Necetla jsem snad jedinou negativni recenzi, takze jsem nakonec knihu koupila a hned se na ni vrhla. Rozjezd je pozvolnejsi, ze zacatku u nekterych veci clovek tape o cem se pise a co slova znamenaji, naopak jine veci jsou zdlouhave vysvetlovany, ale vydrzte, az se do knihy dostanete, tak vas nepusti. Opet jedna z tech, kterou musite docitat dlouho do noci, jen aby jste ji na konci nastvane odlozili, protoze budete na dalsi dil muset cekat tak dlouho!

Dandy1
04.05.2017 4 z 5

Líbilo se mi to. I když jsem očekávala jiný konec.

gwcz10
29.04.2017 5 z 5

Po douhé době se mě stalo to, že jsem nemohl přestat přemýšlet co bude dál a proč se to děje?
Přečteno za pár dní. Postapokalyptický středověk spolu s očekávanou Sci-Fi budoucností. Už se nemůžu dočkat druhého dílu a odpovědi na to proč byl/a Ilane ušetřena? :-)