Pád do tmy

Pád do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499299/bmid_pad-do-tmy-ZCu-499299.jpg 4 337 117

Madison Harperová série

Začátek strhující detektivní série od bestsellerové autorky Detektiv Madison Harperová a soukromý vyšetřovatel Nate Monroe mají jedno společné – oba si odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Teď spojí síly, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která zmizela z letního tábora na severu Kalifornie. Madison je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství, vedoucí však mlčí jako zařezaní. Pak ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala… a události se dají do pohybu. Madison Harperová byla odsouzena za zločin, který nespáchala. Teď je ale na svobodě a je odhodlaná zjistit, kdo ji do vězení dostal. Pátrání ji přivede za Natem Monroem. I on se totiž neprávem ocitl v cele, kde čekal na trest smrti za vraždu své snoubenky. Byl však zproštěn viny a po svém propuštění se stal soukromým vyšetřovatelem. Madison doufá, že s Nateovou pomocí očistí své jméno, najde svého syna a získá zpět místo u policejního sboru. Na Natea však čeká jiný případ, který musí nejdřív vyřešit. A tak se společně vydávají na sever Kalifornie, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která beze stopy zmizela z letního tábora. Je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství. Vedoucí mlčí jako zařezaní a Jennyini rodiče nejsou dvakrát nadšení, že se soukromí vyšetřovatelé pletou policii pod nohy. Když ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala, události se konečně dají do pohybu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Shadow Falls , 2021

ArwenAragorn
17.11.2022 5 z 5

81%
"....Zapadákovem jsme už dlouho. Svět na nás zapomněl a z valné části za to může to jméno Shadow Falls. Padá stín. Jako by tu hrozil pád do tmy..."
_____________________________________________________________________________________________________________
Velmi dobrý psychologický thriller. Rozbíhá se pozvolna, ale ke konci už je to úplná smršť zvratů, pokaždé jsem si myslela něco jiného. Hodně a příjemně mě překvapil. Madison a Nate jsou sympatická dvojka. Další díl s nimi si ujít nenechám.
Doporučuji.

Jenny46
15.11.2022 5 z 5

Od knihy jsem nic moc neočekávala, ale je to vcelku příjemné překvapení vypadá na začátek dobré série...
Jako bylo to originální od začátku čtivé, zvláštní detektiv a soukromý vyšetřovatel sympatická dvojice. doporučuji

radus
15.11.2022 5 z 5

Zajímavá knížka, u které by mě nenapadlo, že se děj takto vyvine a vy vlastně skoro do konce nevíte, komu a čemu máte věřit. Samozřejmě budu s nadšením očekávat další pokračování, protože je tam ještě spousta neznámých, které je třeba objasnit a vyřešit.

Duchoslp
11.11.2022 3 z 5

Nate a Madison jsou zvláštní dvojce vyšetřovatelů, kteří mají kupu problémů z minulosti a přesto se snaží pomáhat jiným.
Pátrají po ztracené dívce a snaží se rozplést klubko lží, protože nic není, tak jak to vypadá. Motiv a děj není špatný, jen styl psaní mi úplně nesedl.

hana1039
10.11.2022 4 z 5

Myslím, že jako úvodní první díl se povedl a můžeme se těšit na další... otevřený konec,ten je pro autora zárukou, že čtenář si nenechá ( většinou ) ujít pokračování...jednu hvězdičku si proto nechávám na další díly :-))

radus
10.11.2022 5 z 5

Tahle knížka se mi moc líbila, byla poutavá od začátku do konce. Těším se na další díl, už jsem napnutá jestli Nate najde vraha Stacey a jestli se Madison podaří očistit svoje jméno.

Izu
07.11.2022 2 z 5

Zdlouhavé, překombinované. Nemůžu doporučit.

Hella
07.11.2022 5 z 5

Jo, tak tohle mě chytlo od první stránky! Těším se na pokračování a doufám, že s těmi zloduchy pořádně zatočí!

alexis818
03.11.2022 5 z 5

Vypadá to na super sérii,moc se mi to líbilo.Vse bylo bez námitek,dej,styl psaní,krátké kapitoly a napětí.Doufam,že brzy bude další díl.

berila
31.10.2022 5 z 5

Výborný začátek nové série a už se těším na další pokračování. Ale opět mám dilema s odsouzením pachatele. Zcela originální tým vyšetřovatelů mi sedl a uvidím, co bude následovat. Autorce velké díky za přidaný bonus ve formě psa. Všem doporučím k přečtení.

biki
30.10.2022 4 z 5

Už v upoutávce na knihu mě zaujali oba navýsost originální hlavní hrdinové se skutečně nezáviděníhodným osudem, který sám o sobě sliboval velmi zajímavé momenty. Po této stránce mě autorka rozhodně nezklamala - Nateův příběh je sice poměrně jasný, ale Madison svá tajemství v této knize rozhodně ještě neodhalila v celé šíři. A jejich první společný případ vůbec není jednoduchý - pohřešované dítě, jeho rodina s tragickou minulostí a jen s tušením jakýchsi spodních proudů..., liknavý přístup policie při vyšetřování - to všechno vytváří svižný napínavý příběh, který se velmi dobře čte. A jak již bylo dříve řečeno, Brody znamená opravdové zpestření příběhu a zcela jistě v něm hraje roli.
Proč jsem ale strhla jednu hvězdičku? Události v závěru a celkové rozuzlení příběhu mi totiž připadají už trochu překombinované, nevěrohodné, jakoby tam těch dílčích motivů chtěla autorka nacpat co nejvíc. Kdyby zde byla jen trochu umírněnější, neváhala bych s nejvyšším ohodnocením. Ani tyto výhrady mi však nezabrání těšit se na pokračování série (velmi slibný nástřel v závěru této knihy).

Mandlevest
23.10.2022 5 z 5

Začátek nové série a , za mě, trefa do černého, tohle bude série, která se mi trefila do vkusu a bude mě bavit, hurá :-). Stejně jako moje oblíbená jeny-v, jejíž komentář mě silně navnadil si knihu přečíst, za což děkuji :-), jsem se nemohla od příběhu odtrhnout. Absolutně originální a sympatická dvojka Madison a Nate s pohnutou minulostí, která ovlivňuje i jejich současný život a k tomu opravdu výborně zpracovaný detektivní příběh o pohřešované dívce Jenny, uvěřitelný a velmi napínavý. A jako třešnička na dortu Brody, scény s ním jsem si opravdu, jako mnoholetá pejskařka, užívala. Moc doufám, že série bude pokračovat, je skvělá.

jeny-v
09.10.2022 5 z 5

Své hodnocení tentokrát začnu koncem: "poděkováním manželovi, že ochotně běhá do krámu pro čokoládu", protože se tato činnost určitě kladně odráží ve spisovatelčině kariéře. Její první knihu jsem přečetla na jeden zátah, nebyl totiž prostor k tomu, abych odložila napínavé čtení s prvky psychothrilleru a překvapivým koncem. "Po propuštění z vězení se člověk cítí strašně sám a opuštěný, proto musí bývalí trestanci držet při sobě" - tak začíná spolupráce zajímavé dvojice Monroe a Harperová, kterou si v dalším pokračování nenechám ujít. Pátráním po zmizelé dvanáctileté Jennifer Lucasové pověří její babička Esme právě tyto dva vyšetřovatele. V provozování a organizaci letního dětského tábora v Shadow Falls jsou velké mezery, chyb se dopouští i místní policie a něco tají i rodiče Anna s Grantem. Během čtení nahlédneme i do soudního procesu a deníku pacientky dr. Jarvisové.

Evelin2506
02.10.2022 4 z 5

Podle mě hezký napsané - rozuzlení mě překvapilo. Určitě si přečtu další díl.

Majuš333
24.09.2022 3 z 5

Priznám sa, že mám trošku zmiešané pocity... Celé to na mňa pôsobilo takým chladným dojmom... A Madison s Nateom mi tiež moc nesadli, chýbala mi medzi nimi ta povestná iskra :( Brody bol pre mňa skvelým spestrením :)
Ale určite si pokračovanie prečítam, pretože veľa vecí zostalo zahalených pod rúškom tajomstva...

„Zkuste si představit,“ pronese zamyšleně, „že jednoho dne vyjde slunce v den, kdy pro nás oba všechno skončí.“

Jeanine8
21.09.2022 5 z 5

Netradiční hlavní postavy, napínavý příběh. Určitě budu sledovat další vývoj postav.

JustWomen
17.09.2022 5 z 5

Prostě skvělé čtení, originální sympatická dvojice vyšetřovatelů, každý z nich s pohnutým osobním životním příběhem, který je spojuje stejně, jako touha po pomstě. Zápletka této první knihy je navíc taky hodně dobrá, drsná a krutá a jsem ráda, že konec byl takový, jaký byl. Nechci prozrazovat, ale bude to úžasná série, moc se těším na pokračování. Doporučuji, je to originální, čtivé, drsné, ale nepřekombinované.
Kdo jsi, Wendy?