Pád do tmy

Pád do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499299/bmid_pad-do-tmy-ZCu-499299.jpg 4 337 117

Madison Harperová série

Začátek strhující detektivní série od bestsellerové autorky Detektiv Madison Harperová a soukromý vyšetřovatel Nate Monroe mají jedno společné – oba si odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Teď spojí síly, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která zmizela z letního tábora na severu Kalifornie. Madison je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství, vedoucí však mlčí jako zařezaní. Pak ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala… a události se dají do pohybu. Madison Harperová byla odsouzena za zločin, který nespáchala. Teď je ale na svobodě a je odhodlaná zjistit, kdo ji do vězení dostal. Pátrání ji přivede za Natem Monroem. I on se totiž neprávem ocitl v cele, kde čekal na trest smrti za vraždu své snoubenky. Byl však zproštěn viny a po svém propuštění se stal soukromým vyšetřovatelem. Madison doufá, že s Nateovou pomocí očistí své jméno, najde svého syna a získá zpět místo u policejního sboru. Na Natea však čeká jiný případ, který musí nejdřív vyřešit. A tak se společně vydávají na sever Kalifornie, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která beze stopy zmizela z letního tábora. Je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství. Vedoucí mlčí jako zařezaní a Jennyini rodiče nejsou dvakrát nadšení, že se soukromí vyšetřovatelé pletou policii pod nohy. Když ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala, události se konečně dají do pohybu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Shadow Falls , 2021

jahlina
01.10.2023 3 z 5

Co mě upoutalo hned v anotaci a vzbudilo můj zájem je dvojice hlavních hrdinů detektiv Madison Harperová a Nate Monroe. Oba totiž mají za sebou pobyt ve vězení za zločiny, které nespáchali.

Knížka se dobře čte. Krátké kapitoly pomáhají v rychlém posouvání se dál. Co mě osobně trochu vadilo, bylo trochu chaotické odhalování stop. Mám ráda systematickou policejní práci a ta mi tady chyběla. Na druhou stranu vyšetřování dospělo vcelku k překvapivému závěru. A to dokážu ocenit. Je pravda, že ke konci jsem knížku vůbec nedokázala odložit.

Jiparis
29.09.2023 5 z 5

Pro mě další nová autorka, která umí poutavě psát napínavé příběhy. Nezvyklá dvojice pátrajících a spletitý, nepředvídatelný děj.

simona g.
27.09.2023 5 z 5

Hodně, hodně, hodně povedená knížka! Napínavá, dobře napsaná a skvěle přeložená, čte se sama. Zápletka neotřelá a faaakt dobrá! U mě dobrý, pádluju si pro další díl, tahle dvojka "detektivů" určitě stojí za to!

Ajina76
26.09.2023 5 z 5

Jsem nadšená. Tato kniha není plná vražd, mrtvol a jejich popisu. Je ale velmi čtivá a má zajímavý závěr. Už se těším na další knihu. Tato dvojice detektivů si určitě velkou spoustu fanoušků.

moudivlacek
25.09.2023 5 z 5

Jsem milovnice detektivek, thrillerů a psychothrillerů. Začátek této knihy sice vypadá na "obyčejnou" detektivku, která přeskakuje z minulosti hlavních hrdinů do současnosti, takže člověk musí dávat dost bacha, kde se zrovna dějově nachází.
Ale jinak se začátkem nenechte odradit a pokračujte neúnavně dál ve čtení. Hledání 12-tileté dívky z tábora totiž nečekaně bere obrat, který sice hodně napoví, přesto v závěru je čeká překvapení s šokem dohromady. Alespoň tohle se stalo mne. Příběh dívky, která si od narození zažila peklo, teď čeká lásku v nové rodině. Jenže to by pak byl romantický příběh, že? Takže nic není jak to vypadá, a paradoxně ti, kterým soudní systém nejvíce ublížil, nyní nejvíce jsou umanutí dopátrat se skutečné pravdy. A pravda je někdy setsakra krutá....
Moc se těším na další díl. Každopádně všem doporučuji číst popořadě. Dějová návaznost tu určitě je. Doporučuji.

Áňa 998
25.09.2023 5 z 5

Dříve jsem četla detektivky pořád. Výjimečně jsem sáhla po něčem jiném, až jsem se dostala k momentu, kdy jsem se jimi prostě přecpala a nebylo nic, co by mě překvapilo. Postupně se k nim ale začínám vracet!
Jednou z pomyslných vlaštovek je série o Madison Harperové, která se po několika letech dostala na svobodu. Její pověst policistky je očerněna a ona hledá způsob, jak získat zpátky svůj život i syna. Snaží se přesvědčit své okolí, že ve vězení seděla za čin, který nikdy nespáchala. Do cesty se jí připlete Natě Monroe, bývalý vězeň, kterému se povedlo prokázat svou nevinu.
Ti dva se pustí do vyšetřování a krásně jim to po kostrbatém začátku začne klapat!
Kniha se četla sama. Spousta promluv postav, akce, ale hlavně, krátkých kapitol. Ty krásně hnaly děj kupředu.
Celou knihu narůstá napětí. Řeší se jak osobní životy hlavních postav, tak samozřejmě i samotný případ. Párkrát jsem si říkala, že jsem řešení na dosah, ale to co mě čekalo na samotném konci knihy?! To by mě ani ve snu nenapadlo!
Pád do tmy je strašně dobrým výkonem nové série. Doufám, že si autorka tempo udrží, protože jinak by to byla obrovská škoda! Už teď se moc těším na další cestu Natea, Madison a jejich čtyřnohého parťáka, Brodyho!
5/5

WaN635
23.09.2023 5 z 5

Tak toto byl vstup do série jako hrom.....
Oba hlavní hrdinové byli v minulosti nespravedlivě uvězněni a tato nespravedlnost, která ovlivnila jejich životy, je jejich hnacím motorem.
Madison je mi obzvláště líto, umím si představit jak trpí ztrátou syna. A dokážu se vcítit i do averze Nata vůči policistům, i přesto,
že já mám policisty v knihách ráda za ,,hrdiny,, , špatně snáším, když je pachatelem policista.
Příběh samotný byl opravdu skvěle poskládaný, stupňující se napětí i postupné odkrývání příběhu mi sedlo.
Příběh Anny byl srdcervoucí, dokud nebylo jasno, jsem ji možná i chápala. Každopádně to, jak byl příběh vystavěn se mi fakt líbilo, knihu jsem neodložila, dokud jsem ji nedočetla.
Tak jdu se vrhnout na díl druhý, neboť mě zajímá vyvrcholení Madisonina příběhu, kde doufám, ne přímo ve šťastný, ale aspoň uspokojivý konec.

Lucie.B
21.09.2023 4 z 5

Kniha se mi moc líbila, měla spád a nedovolila mi spát

Adinlea
16.09.2023 5 z 5

(SPOILER) Velmi slibny zacatek serie! Rozhodne si nenecham ujit dalsi pokracovani. Ustrednu dvojice se mi libi.
Mozna bych pulhvezdicky ubrala za jakousi naivitu ve vysetrovani. Hlavni zapletka byla zajimava, lec nejakym zpusobem neprekvapiva. Konec naopak nabidnul zvrat, ktery clovke uz neocekaval :)
Celkove se mi kniha dobre cetla, urcite se tesim na dalsi knihy v serii.

Kudlanka03
14.09.2023

Vždycky ráda začnu novou sérii, protože tempem, kterým nyní vychází stíhám číst všechno, co chci. Když jsem zjistila, že bude třetí díl na podzim a podívala jsem se na hodnocení prvního a druhého, řekla jsem si, jasně, tohel musíš zkusit. A jsem ráda.
Máme tu Madison a Natea. Oba si prošli svým a na obou to nechalo následky. Líbí se mi, že teď co se osobní stránky týče dostal přednost Nate. Tuším, že ve druhém dílu dostane prostor zase příběh Madison.
Co se zápletky týče tak jsem byla překvapená. Líbí se mi tam asi tak nějak všechno, protože dohromady mi to dává přesně to, co od detektivky čekám.
Všechno navíc, co bych chtěla napsat mi přijde jako spoiler a tak vám jen řeknu, že si to přečtěte a já jdu na druhý díl. A už teď se těším na třetí!! :)

broskev28
13.09.2023 4 z 5

První díl nové série a vypadá zajímavě: řešíme - my i soukromí vyšetřovatelé - vlastně hned tři kriminální případy: ten Nateův, o němž víme nejvíc; dále velmi zamlžený případ Madison, včetně její přítelkyně a syna, a aby toho nebylo málo, navíc zmizela dvanáctiletá dívka Jennifer.
Zdaleka ne vše se dozvíme v úvodním díle, ale s tím se tak nějak počítá, vždyť jde o sérii. Nedávno jsem četla Zlého psa, a ten mě velmi zklamal. Ve srovnání s ním mi Pád do tmy připadá výborný, počínaje volbou dvojice (trojice?) vyšetřovatelů, včetně jejich vězeňské minulosti, přes prostředí letního tábora a rodinu pohřešované dívky až po Rexe, informátora a milovníka všech ztracených zvířecích duší.
Takže já určitě našim čtenářům doporučím.

veruptackova
11.09.2023 5 z 5

Detektivních sérií je opravdu hodně a stále vychází další. Upřímně jsem moc nechtěla začínat další detektivní sérii, protože jich vychází opravdu hodně a co si budeme povídat, většina se pohybuje na hraně průměrnosti. Tentokrát jsem udělala výjimku, protože mě opravdu zaujalo vysoké hodnocení na GR (4,39) a anotace.

Ústřední dvojice Madison a Nate mají totiž zajímavou minulost. Oba byli odsouzeni za zločin, který nespáchali. Soukromého vyšetřovatele Natea osloví babička zmizelé holčičky a bývalý detektiv Madison mu pomůže odhalit, co se dvanáctileté Jenny stalo.

Právě ona minulost Madison a Natea se skvěle prolíná s řešeným případem zmizelé Jenny. Pád do tmy navíc nabízí spoustu komplikovaných postav a perfektní zápletku. Ano, takhle knížka mi neskutečně sedla a je to ten typ krimi příběhu, kdy už si myslíte, že víte a autorka jde se svým příběhem ještě dál. Navíc je kniha super čtivá, rozhodně na ni jen tak nezapomenete a její závěr vás donutí okamžitě sáhnout po dalším díle.

Mé obrovské poděkování patří Albatrosmedia, za zaslání knihy na recenzi, protože jsem sérii dříve nikde neviděla a tohle nečíst by byla fakt velká škoda. DOPORUČUJU!

Sančez
09.09.2023 5 z 5

Panebože tak tohle bylo něco. Pecka peckovní, která mne vytáhla z čtecí krize. Nate a Madison jsou moji dva noví oblíbenci (soukromí vyšetřovatelé, kteří nemají chybu). A proto děcka čtěte a čtěte, protože v telce je takzvaně prd, ale tady mezi řádky parádní počteníčko.

EvikU.
09.09.2023 5 z 5

Takhle nějak si já představuji ideální thriller. Napětí po celou dobu, smysluplné vyšetřování, střídání vypravování různých osob, takže je vidět i pod pokličku uvažování vraha a co ho k tomu vedlo. Nikdo se nenarodí s tím, že bum, já budu vrah.

Kniha má poměrně hodně kapitol, tak ubíhá strana za stranou. Má to svižný, úderný děj. Snad ani chvilku jsem si neřekla, že bych se u knihy nudila nebo bych nechápala, co se v knize děje.

Postavy Madison a Nateho jsem si oblíbila. Oba si prošli vězením několik let, obviněný neprávem. Oba si přejí svoji spravedlnost a novou šanci na život. A je to setsakra těžké. Začnou spolu vyšetřovat jako soukromí detektivové. První případ, který mají je pohřešovaná 12-ti letá Jenny, která se ztratila z dětského tábora.

Zajímavé bylo i chování Jenny, které v knize zmiňují. Vyšetřování má překvapivý závěr, zůstává mi rozum stát.

Najímá si je babička zmizelé dívenky. Madi s Natem přijíždí na tábor a postupně odhalují nové okolnosti. Policie není nadšená, že se jim tam potulují soukromá očka, ale nakonec se domluví na spolupráci.

Tuto dvojici jsem si velmi oblíbila a vrhnu se na druhý díl. Jestli vyjdou další, budu je číst taky. Sérii si dávám do svých oblíbených.

kolacky
08.09.2023 5 z 5

Nervy nervíčky! Ale já jsem si to myslela, to o Jenny... naštěstí.
Vypadá to, že máte, přátelé, pravdu, ukazuje se nám tady nová slibná série!

Veju007
31.08.2023 4 z 5

Tak pozor, máme tu novou slibnou detektivní sérii!

Madison Harperová je bývalá detektivka, Nate Monroe zase soukromé očko. Spojuje je fakt, že oba byli neprávem odsouzeni za něco, co neudělali. Nate přislíbí Madison pomoc s očištěním jejího jména a Madison mu na oplátku pomůže najít ztracenou holčičku, která zmizela z letního tábora. Jenže rodiče, vedoucí i policie mlčí a naši vyšetřovatelé tam musí kopat velmi hluboko, aby odhalili strašlivou pravdu.

Povím vám, tohle byla jízda. Autorka bravurně popisuje myšlenky a pocity všech zúčastněných, a zároveň vás krátkými kapitolami nechává pěkně napnuté, když pomalu odhaluje děsivou pravdu. Kterou jsem samozřejmě nehádala ani v nejmenším.

Wendy Dranfield naservírovala skvěle temný psychothriller, který se sice uprostřed motá trošku v kruhu, ale přesto dokáže udržet vysokou laťku a dá se, nejen čtivostí, řadit ke zlaté sérii od Angely Marsons.

Hned se pouštím do druhého dílu.

Knížku jsem si přečetla díky #spoluprace s @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

Magdalenkačte
27.08.2023 5 z 5

Pád do tmy je první díl ze série knih s vyšetřovatelkou Madison Harperovou.

Madison je bývalá policistka a má tajemstvíbyla odsouzena za čin, který nespáchala, a žije jen pro to, aby zjistila, kdo ji do vězení dostal.
Soukromý detektiv Nate Monroe to má stejně. Byla odsouzen za vraždu a strávil 17 let v cele smrti. Díky pečlivé práci advokátky Kristen je propuštěn a vydává se na dráhu soukromého detektiva.
Tyto dva spojuje dohromady nejen nespravedlnost v rámci jejich vlastního života, ale i pátrání po dvanáctileté Jenny, která ze ztratila z letního tábora.
Když Madison a Nate přijedou do kempu, začne jim byt po krátké době jasné, že se nejedná o idylicky tábor pro děti. Něco není v pořádku ani s rodinou Jenny. Když Madison posléze nejde v knihovně obrázek, který Jenny namalovala, celý příběh nabere děsivé obrátky.
Jaká tajemství jsou v rodině skryta? Proč se matka Jenny chová tak podivně a chladně?
Nateovi i Madison se vrací vlastní minulost a oba bojují s démony, kteří jim nedají spát. Ti však musí nyní počkat, teď jde o život Jenny.

Můj názor:
Obě hlavní postavy mají své démony, které budeme odhalovat v dalších knihách a autorka na konci skvěle na další díl nalákala.
Příběhem se prolíná linka, kdy byl Nate v cele smrti a to je popsáno velmi živě.
Ze začátku jsem nechápala, co se vlastně Medison stalo, ale brzy jsem pochopila ale je fakt ze život Natea mě zaujal víc a jsem rozhodně zvědavá, jak bude jeho osobní pátrání pokračovat.

Závěrem chci říct, ze rozuzlení pátrání po Jenny mě hodně překvapilo a musím říct, ze jsem ho vůbec nečekala.

daja51
13.08.2023 3 z 5

Napínavost děje nelze knize upřít, ale nevyhovoval mně styl psaní - bezduché konverzace - zkusím se pustit do dalšího dílu, zda se chytnu - když ne, tak tahle autorka mezi mé oblíbené patřit nebude.

vendy6619
13.08.2023 3 z 5

Pád do tmy je první kniha ze série o detektivce Madison Harper a Nateu Monroeovi. Dva bývali trestanci se spoji dohromady, aby pomohli najít ztracenou holčičku. A vůbec to nebudou mít lehké!
Zní to dobře co? Skvělá anotace, která prostě láká k přečtení. Protože dva odsouzence, kteří společně pátrají po někom je přeci super. Taky jsem si to myslela. Jenže no úplně odvařená z toho tedy nejsem. A dost dlouho mi trvalo než jsem se vůbec začetla! Díky krátkým kapitolám to ale naštěstí utíkalo rychle.
Což nic měnění na tom, že jsem se zkratka až do druhé poloviny nebavila a nutila se abych se mohla dozvědět kde se malá Jenny nachází.
Ale pak se přehoupla druhá část a už všechno šlapalo jiným směrem a jsem za to moc ráda. Oba hlavní hrdinové mě totiž neskutečně bavili! Dvě ne úplně kladné postavy, kteří si prošli peklem naprostým neprávem má totiž něco do sebe.
Autorka nás nechává napjaté až do posledních stránek. A konec byl skvělý!
Nic nemění na tom, že příběh byl čtivý a prostředí super! Jen jsem si asi už zvykla na jinak vypadající detektivky.

Za zaslání děkuji nakladatelství Albatros a Domino.

Marisa
06.08.2023 5 z 5

Skvělý, skvělý, skvělý. Napínavý příběh, sympatické postavy a nečekané rozuzlení. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a byla jsem moc ráda, že jsem si ji vybrala zrovna jako letní čtení. Mám ráda jak čisté detektivky, tak psychothrillery, ale nevadí mi, pokud se oba žánry smíchají dohromady jako tady. Autorka si s tím skvěle poradila a výsledkem je kniha, která má nakročeno ke slibnému pokračování.