Pád do tmy

Pád do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499299/bmid_pad-do-tmy-ZCu-499299.jpg 4 337 117

Madison Harperová série

Začátek strhující detektivní série od bestsellerové autorky Detektiv Madison Harperová a soukromý vyšetřovatel Nate Monroe mají jedno společné – oba si odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Teď spojí síly, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která zmizela z letního tábora na severu Kalifornie. Madison je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství, vedoucí však mlčí jako zařezaní. Pak ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala… a události se dají do pohybu. Madison Harperová byla odsouzena za zločin, který nespáchala. Teď je ale na svobodě a je odhodlaná zjistit, kdo ji do vězení dostal. Pátrání ji přivede za Natem Monroem. I on se totiž neprávem ocitl v cele, kde čekal na trest smrti za vraždu své snoubenky. Byl však zproštěn viny a po svém propuštění se stal soukromým vyšetřovatelem. Madison doufá, že s Nateovou pomocí očistí své jméno, najde svého syna a získá zpět místo u policejního sboru. Na Natea však čeká jiný případ, který musí nejdřív vyřešit. A tak se společně vydávají na sever Kalifornie, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která beze stopy zmizela z letního tábora. Je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství. Vedoucí mlčí jako zařezaní a Jennyini rodiče nejsou dvakrát nadšení, že se soukromí vyšetřovatelé pletou policii pod nohy. Když ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala, události se konečně dají do pohybu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Shadow Falls , 2021

SimonaP
24.12.2023 3 z 5

Kniha byla celkem čtivá, konec nabral na napínavosti, ale celkový dojem rozpačitý, bylo tam dost nesmyslů.

stm01
21.12.2023 5 z 5

První dvě knihy jsem si koupil jako e-knihy a to jen na základě pozitivních recenzí a žánru který mám nejraději. Prvním kniha mě bavila a oba hrdinové mi přirostli k srdci. Příběh je chytlavý a kombinace běžícího příběhu obou hrdinů v kombinaci s příběhy z deníku a následné rozuzlení je fajn a člověk si nakonec říká jak to tedy bylo doopravdy? Knihu doporučuji. No a příští měsíc si pořídím třetí díl série.

Ann1307
03.12.2023 4 z 5

Tahle série mě nejprve nějak úplně minula. Detektivek už jsem četla mraky a tak už jsem dost zmlsaná a je těžké mé nadchnout.
Ale pak si jí přečetly moje knižní kamarádky a bylo jasné, že si ji taky musím přečíst, protože jejich ohlasy byly nadšené! :)

Zatím mám za sebou první díl této série, které už vyšly 3 díly, a musím říct, že jsem velmi spokojená. :)

Madison a Nate jsou zajímavá dvojka vyšetřovatelů, kteří spolu sdílí temnou a nespravedlivou minulost.
Oba si odseděli mnoho let ve vězení, ač nic nespáchali a jen to na ně někdo hodil.
Nate byl málem i popraven a seděl 17 let!
Madison si odseděla méně let, ale za to přišla o syna, který je teď někde v pěstounské péči a Madison ho chce získat zpět, nejprve si ale musí jak Madison, tak Nate očistit své jméno.

Nate působí jako soukromý vyšetřovatel a Madison si myslí, že by si mohli vzájemně pomoct. Jenže Nate mezitím, než ho přemluví ke spolupráci, vezme další případ a Madison je nucena se s ním pustit do vyšetřování, aby mohla zůstat poblíž.

Z letního tábora zmizela dvanáctiletá holčička Jenny. Policejní vyšetřování nikam nevede a tak se do toho vložila Jennyina babička a zavolala si na pomoc právě Natea.
Jenny je ze slušné rodiny, zdá se, že neměla důvod utíkat, vyplývá z toho tedy, že ji pravděpodobně někdo unesl.
Případ obestírá mnoho záhad a tajemství a nic není tak, jak se na první pohled zdá.

Madison i Nate jsou nevšední hlavní hrdinové, protože ani jeden z nich není takovýten čistý správňák. Oba mají své mouchy a nesou si následky ze svého pobytu z vězení. Oba naprosto ztratili důvěru v systém a tak si nakonec zbydou jen navzájem a musí se na sebe spolehnout.

Jsem spokojená a rovnou se vrhám na druhý díl, protože po tom konci to nejde jinak!

Zuzulinka
30.11.2023 5 z 5

Pecka! Těším se na 2. díl!

Danago
30.11.2023 5 z 5

Zamě skvělý začátek nové série.
Vyšetřovaný případ může vypadat jednoduše, ale o to více překvapí.
Vedlejší příběh hlavních hrdinů samaozřejmě dál pokračvat v dalších dílech této série.

annettka1098
29.11.2023 5 z 5

Kniha tak obsahuje celkem 3 záhadné příběhy v jednom. Postupně odhalujeme, jak to bylo s Natem, dozvíme se také za co byla odsouzena Madison a během toho všeho ještě odkrýváme příběh 12leté Jenny. Ani nedokážu říct, která část příběhu mě bavila nejvíc, protože to celé bylo naprosto skvělé. Rozuzlení ohledně Jenny jsem opravdu neodhalila, i když jsem během čtení pár tipů měla. Jedna závěrečná část mi tedy přišla trochu přitažená za vlasy a nebyla jsem schopná ji plně uvěřit, nicméně prvotní pocit z wau efektu byl výborný.

FejKýý
24.11.2023 5 z 5

Tak tohle byl parádní příběh, který byl zcela zapletený. A baví mě hlavně i ta minulost hrdinů a doufám že dojdou ke šťastnému cíli! Nevytkla bych téhle knize nic. Takový příběh jsem ještě nečetla a jsem zcela nadšená. Musím vám tuhle sérii doporučit. Kdo čtěte rádi, detektivní thrillery, bude se vám určitě série líbit, tolik jako mě a oblíbíte si určitě Madison i Natea, tak moc jako já. Původně jsem tuto sérii číst v plánu vůbec neměla, ale ty recenze na to byly tak úžasné a knihy byly vidět najednou všude, že jsem prostě musela a jsem moc za to ráda! Těším se na další díly, ještě že u nás jsou už vydané další dva díly. V originále jsem se dívala už jich je šest. Už ať je máme všechny u nás.

marketa1860
21.11.2023 3 z 5

Fajn detektivka, zajímavá zápletka, mělo to spád a závěr překvapivý.

nela3812
20.11.2023 4 z 5

Díky krátkým kapitolám a rychlému střídání úhlu pohledu, mi příběh přímo utíkal před očima. Velkou zásluhu na tom mají také sympatičtí hlavní hrdinové, díky jejichž rychlé dedukci, má příběh velmi svižné tempo a spád.

Vyprávěním jsem byla okamžitě vtažena do příběhu a autorka rozhodně neztrácí čas, když nás seznamuje s minulostí hrdinů a aktuálním případem. Jednalo se o pátrání po pohřešované dívce, při kterém jsem zvládla vytvořit nespočet různých teorií, narozdíl od našich detektivů. Ti šli nějakým záhadným způsobem rovnou k věci a nevymýšleli fantasktní teorie jako já. Nakonec to bylo zamotanější než jsem si myslela a upřímně doteď nevím jaké straně příběhu věřit. Až tak manipulativní dopady to mělo.

Upřímně jsem jen doufala, že vedle hlavního případu, se ztracenou dívkou, bude probíhat také vyšetřování z života hlavních hrdinů. Oba si nesou nějaké křivdy a kromě malé zmínky na začátku a na konci, o tom nevíme vůbec nic. Provázanost s jejich minulostí mi tam chyběla. Věřím ale, že v pokračování této série se dozvíme více právě o těchto dvou případech.

Hodnotím 4/5
Za knihu k recenzi děkuji Albatrosmedia (spolupráce)

monte
18.11.2023 5 z 5

Originální hlavní hrdinové. Strhující dějs překvapivým závěrem

Ísačop
18.11.2023 5 z 5

(SPOILER) Mně se to líbilo. Sice nic nového pod sluncem, ale četlo se to dobře, takže se těším na další díly.

Čekala jsem, že nějakou roli ve zmizení Jenny budou mít biologičtí rodiče, ale nebylo tomu tak. Trochu mi vadí, že se nedá stopro říct, zda měla Jenny prsty při utonutí těch dětí nebo to byla opravdu nehoda.

Mona-Lisa
13.11.2023 5 z 5

Tohle mi tak sedlo, že ani nemám chuť hledat negativa.
Kalifornie, tzn. Amerika.
Ta země, která vytváří kvanta psychopatů, sériových vrahů. Povoluje tresty smrti a spí se jí dobře s vědomím, že sem tam zavře a kosí nepravé.
Tady když se stane zločin, v nabídce je tolik možností, že ti běží hlava kolem. A žádná s teorií není dost přitažená za vlasy.
Máme tu duo soukromých oček.
Nate. Řeší problémy jiných lidí a snaží se pro ně zjednat spravedlnost, což mu pomáhá vyrovnat se s vědomím že nedosáhl spravedlnosti pro svou snoubenku.
Madison, též nespravedlivě obviněna z vraždy, jako její parťák, bývalá policajtka.
A řeší se zmizení holčičky z tábora v lesích.
A zamotává se to krásně.
Holčička trošku mrcha, nepopulární u účastníků/dětí. První podezřelí. Divní vedoucí tábora, laxní detektivové, rodiče truchlí poměrně divně.
Podezřelých jak hub a já se nenudila žádnou stránku.
A bože, ta pointa! Připomněla mi můj nejoblíbenější horor a já zamačkávám slzu. Krása, sháním další díl.

MaLoMe
06.11.2023 2 z 5

Vyzerá to tak, že pôjdem proti prúdu. Tá kniha je napísaná ako pre 10 ročných. Toľko naivných dialógov, fráz, nepravdepodobných situácii po kope sa len tak ľahko nevidí. Autorka zjavne nemala žiadneho konzultanta z oblasti o ktorej píše. Príklad? Kto by vôbec uvažoval, že kosti nájdené v jazere môžu súvisieť s niekým, kto sa utopil pred 14 dňami? Kosti? Tie naivné úvahy akože od skúsenej detektívky sú fakt na smiech. Áno, číta sa to ľahko, ale to len preto, že celý dej iba tak kĺže po povrchu, všetko pekne zapadá jedno do druhého. Kto si prečíta jednu knihu od Tima Weavera ako David Raker pátra po zmiznutých ľuďoch, tak pochopí o čom píšem. Toto proste nie je žiadne seriózne krimi ani triller.

Knihomolka97
06.11.2023 5 z 5

Pád do tmy je první díl detektivní série a naprosto jsem tomu propadla.
Hned mě zaujala hlavní dvojice Madison Harper a Nate Monroe. Oba si totiž odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Madison je bývalá skvělá policajtka, která je odhodlaná zjistit pravdu, kdo ji poslal do vězení a očistit své jméno. Nate se chtěl stát knězem, ale po tom, co se v mládí zamiloval, tuto kariéru opustil. Po propuštění z vězení je z něj soukromý vyšetřovatel. A touží po pomstě.
Kniha se četla tak dobře, že jsem měla za dva večery přečteno. Madison i Nate jsou sympatičtí a nejde jim nefandit, po tom co je potkalo. Autorka vymyslela zajímavý vývoj příběhu, kdy postupně odkrývá další a další tajemství. Jak ohledně M+N, i když tady všechny odpovědi ani zdaleka nemáme, tak zmizení Jenny. A závěr je teda dost krutý a zajímavý. Celou dobu mi tam něco nesedělo, ale tohle bylo..uf,uf.
První díl končí tak, že musíte nejlépe okamžitě sáhnout po druhém!

Jana65
22.10.2023 5 z 5

Tak to byla jízda. Moc dobré čtení, ještě, že jsem si koupila i další díl. Můžu doporučit všem, kdo mají rádi napínavé příběhy.

Titas9001
17.10.2023 5 z 5

Moc dobré čtení, i když vám často půjde mráz po zádech. Zvláště při čtení deníku matky. Dvojice soukromých oček je sympatická a musíte jim držet palce, když se dozvíme o jejich minulosti a justičních omylech, které byly na nich páchány. Zaver knihy je strhující a vlastně nevíme do poslední chvíle, co je v pozadí. Doporučuji k přečtení a už jdu na druhý díl.

okeey
17.10.2023 5 z 5

Dvě hlavní postavy, které byly neprávem odsouzeny, trest si odpykaly, ale teď přichází čas na spravedlnost. Nicméně se společně pouštějí do hledání dívky, která zmizela z letního tábora, jelikož se jedná o bývalého detektiva a soukromého detektiva.
Neotřelá detektivka, která vám nedá vydechnout, obě hlavní postavy mě velmi baví, příběh se četl svižně a postupně se odkrývají tajemství jak rodiny oběti, tak i samotných detektivů, to zajišťuje gradaci děje a o to víc mě kniha bavila. Těším se na další díl.

TeaPeter
13.10.2023 3 z 5

Průměrná detektivka. Díky prolínání časově odlišných vláken děje působí spíše zmatečně. Hlavní dvojice je celkem sympatická a jejich hledání si cesty k sobě knihu zachraňuje od nejhoršího.

manteca8619
04.10.2023 4 z 5

Nová knižní série je tady. Na začátek bych uvedla, že hlavní hrdinové jsou dva - Madison (bývalý detektiv) a Nate (soukromé očko). Oba spojuje stejný osud - byli odsouzeni za zločin co nespáchali. Každý z nich si odpykal svůj trest a teď společně chtějí spravedlnost. Ale ještě něž vyřeší svoje problémy, pouštějí se do hledání Jenny, dvanáctileté dívky, která zmizela z letního tábora.
Chvilku sem měla pocit, že tihle dva mě nebudou bavit, ale stačilo pár kapitol a kniha mě vtáhla do svých spár. Při pátrání po Jenny na povrch vyplouvají jak temná tajemství její rodiny tak samotných vyšetřovatelů. Doporučuju, protože tento příběh vás nenechá jít spát a už se těším na pokračování této nové detektivní dvojice.

gordon13
02.10.2023 5 z 5

Musím konstatovat, že u této knihy jsou oslavné komentáře zcela na
místě. Je to skutečně velmi chytlavá, zajímavá a napínavá kniha.
A moc se těším na další osudy a případy této dvojice vyšetřovatelů!