Pád do tmy

Pád do tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/499299/bmid_pad-do-tmy-ZCu-499299.jpg 4 336 117

Madison Harperová série

Začátek strhující detektivní série od bestsellerové autorky Detektiv Madison Harperová a soukromý vyšetřovatel Nate Monroe mají jedno společné – oba si odseděli tresty za zločiny, které nespáchali. Teď spojí síly, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která zmizela z letního tábora na severu Kalifornie. Madison je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství, vedoucí však mlčí jako zařezaní. Pak ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala… a události se dají do pohybu. Madison Harperová byla odsouzena za zločin, který nespáchala. Teď je ale na svobodě a je odhodlaná zjistit, kdo ji do vězení dostal. Pátrání ji přivede za Natem Monroem. I on se totiž neprávem ocitl v cele, kde čekal na trest smrti za vraždu své snoubenky. Byl však zproštěn viny a po svém propuštění se stal soukromým vyšetřovatelem. Madison doufá, že s Nateovou pomocí očistí své jméno, najde svého syna a získá zpět místo u policejního sboru. Na Natea však čeká jiný případ, který musí nejdřív vyřešit. A tak se společně vydávají na sever Kalifornie, aby pátrali po dvanáctileté Jenny, která beze stopy zmizela z letního tábora. Je jasné, že idylický kemp u jezera je plný tajemství. Vedoucí mlčí jako zařezaní a Jennyini rodiče nejsou dvakrát nadšení, že se soukromí vyšetřovatelé pletou policii pod nohy. Když ale Madison v místní knihovně najde zlověstný obrázek, který Jenny namalovala, události se konečně dají do pohybu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

Shadow Falls , 2021

Jane2016
05.08.2023 5 z 5

Pád do tmy, první díl ze série s vyšetřovatelkou Madison Harperovou. Kniha, od které jsem očekávala, že bude detektivka, ale nakonec se, pro mě, stala psychothrillerem!

Celý příběh se točí kolem velmi citlivého tématu zmizení dítěte, dvanáctileté Jenny. Jako čtenář se dozvídáme spoustu informací, jak z minulosti, tak ze současnosti, a myslím, že do první poloviny si nejeden z nás namyslel, jak to vlastně celé bylo, a kdo Jennu unesl. Ale můžu Vám říct, že by mě ani ve snu nenapadl takový konec, jaký kniha má! Nebudu lhát, závěr jsem četla s otevřenou pusou!

Pro mě byl příběh skvělý, rychle se četl, nenudila jsem se v žádné části a konec? Supermegaultlraboží! Za mě opravdu velmi povedený první díl série! Neskutečně moc se těším, jak bude toto dobrodružství s Harperovou pokračovat! Druhý díl Volání o pomoc už na mě čeká doma a já se nemůžu dočkat, kam tohle celé povede!

Ctenar1202
01.08.2023 4 z 5

Pád do tmy je její první kniha, kdy se seznamujeme s Madison Harperovou, která je bývalým detektivem a Nathanielem Monroem, který je soukromým vyšetřovatelem. Oba mají svou ne příliš hezkou minulost, oba se potýkají s problémy, ale setkají se u případu zmizení Jenny. Ta se ztratila z dětského tábora a Nate s Madison se společně pustí do pátrání. Podezřelých je velké množství a oni tak před sebou mají spousty práce. Navíc se jim do cesty motá policie, která prozatím nic moc nevypátrala.

Příběh vás od první stránky vtáhne. Má tempo, má logiku a navíc je příběh protknutý střípky z minulosti, což dotváří skvělou atmosféru. Do první poloviny jsem byla nadšená, ale pak přišel při vyšetřování menší zádrhel, který vám tu samozřejmě neprozradím. Ale už mi to ubralo na autentičnosti a začínající nelogičnosti. Příběh však dál příjemně plynul až do závěrečného dramatického konce, který mě teda lehce zklamal. Trochu překombinovaný konec je ale jen a pouze můj pocit a jiným čtenářům se může hodně líbit.

Vraha jsem odhalila přibližně za polovinou příběhu, ale do téměř samotného konce jsem byla napínaná, jestli jsem se opravdu trefila. Autorčinu prvotinu doporučuji všem, kteří mají rádi napětí a postupné odkrývání minulosti i s tím, že ne vše je takové, jak se na první pohled zdá. Příběh je až na pár výtek čtivý a postavy vyšetřovatelů mi jsou sympatičtí. Doufám, že si autorka laťku čtivosti udrží i v dalších knihách.

KočkomilkaJana
29.07.2023 5 z 5

Pád do tmy nemá žádná vyloženě hluchá místa či obtěžující a fantasticky neuvěřitelné okamžiky. Jen pár skutečností si žádalo povytažení obočí a otázku Jako vážně?. Dokonce se v poslední třetině knihy věnuje psychologickému vývoji traumatizovaných maličkých dětí. A to mne vede k jedinému černému puntíku, který u díla mám - jak to tedy bylo s tím bazénem?

iška
22.07.2023 4 z 5

Zajímavý začátek nové série. Byly momenty, kdy mi to přišlo lehce zmatené, no jsem zvědavá na pokračování. Tato vyšetřující trojka - Madison, Nate, Brody - by mohla být fajn.

ctenarkaEva
20.06.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, fandila jsem těmto soukromým detektivům, vypadají jako správná dvojka. Brody byl nejlepší. Příběh byl chvílemi natahovaný a chvílemi docela napínavý. Byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. Měla jsem nějaké tušení, ale nakonec bylo všechno jinak. Těším se na další díl.

hanap
09.05.2023 5 z 5

Mě se tato krimi líbila, dobrá zápletka, sympatický pár vyšetřovatelů, překvapivé rozuzlení.

janina66
03.05.2023 5 z 5

Úvodní kniha do nové série se mi moc líbila. Byla čtivá, i když první třetina taková pozvolná, seznamovací. Ale poslední část hodně napínavá. Nejlepší byl pes Brody a to jak si našel sám nového páníčka.
Moc se těším na pokračování.

Evule *
27.04.2023 5 z 5

Napínavý a čtivý příběh, když už jsem si myslela, že tuším, dopadlo vše trochu jinak... Brody sympaťák. Těším se na pokračovaní.

intelektuálka
26.04.2023 4 z 5

Zajímavý začátek nové série .... a jestlipak uhodnete ,kdo tu padá do tmy ?

Autorka vykresluje psychologické profily - dvojice Nate a Madison a jejich hledání spravedlnosti....

Jejich pátrání je proloženo zápisy z deníku - a postupně se propojí s dějem....

Kniha má pootevřený konec- a tuším,že již má navazující vyprávění,které si určitě přečtu.....a pro příznivce krimi doporučím.

P.S. A nejlepší vyšetřovatel byl Brody - věřím zvířecí intuici....

Petronela16
21.04.2023 1 z 5

Po 58 kapitole to nadobro vzdávam! Zdá sa mi, že dej strašne ale strašne stagnuje, nič sa nedeje, len rozhovory o všetkom a o ničom.... Nudí ma už len pohľad na knihu .Je mi to veľmi ľúto, lebo to vyzeralo zo začiatku nádejne, ale toto skutočne nejde ďalej.Takže :mne osobne sa kniha nepacila a po vzore jasminy idem aj ja pre inu knihu...sorry Wendy

AlenaF
20.04.2023

Sympatičtí vyšetřovatelé +policejní pes Brody. Co víc si přát, než další případy a další pokračování této série.

Makůvka
05.04.2023 5 z 5

Tak to vypadá na další zajímavou sérii, v které budu s radostí pokračovat. Příběh mě hned od první stránky zaujal a bavil a to nejen diky sympatickým vyšetřovatelům, kteří toho mají v osobním životě hodně naloženo a osud se s nimi nemazlil, ale i díky čtyřnohému pomocníkovi Brodymu.
Samotný děj se pozvolna rozjížděl a ke konci připomínal rychlou jízdu. Bylo to napínavé, svižné a nepřekombinované. Pátrání po zmizelé dívce dalo soukromému vyšetřovateli a jeho parťáčce zabrat, bylo plné zvratů, lží a né vše bylo tak, jak to vypadalo.
Další díl si určitě nenechám ujít, protože plno věcí nebylo vyřešeno a hodně otázek nebylo zodpovězeno.
Moc pěkný thriller, který můžu jen a jen doporučit.

jarmila7388
04.04.2023 4 z 5

Od začátku to bylo dost napínavé.fakt bomba.

lupo
07.03.2023 5 z 5

Za mne velice zajímavá zápletka, ač si na začátku myslíte, že to musela udělat ta daná osoba, na konci jste mile překvapení.

jasmína
26.02.2023 3 z 5

Potěšilo mě, nebo spíš uklidnilo, že nejsem jediná, komu tento styl nesedl.

167 stran přečteno, a bohužel jdu pro jinou knihu......

Nimunka
12.02.2023 5 z 5

Super čtení.

Olous1
08.01.2023 5 z 5

Tak opět skvělá dvojice vyšetřovatelů. Skvělá začínající série. Perfektní propracování, já jsem si to užila. A jako bonbónek pejsek Brody. Už se fakt těším na další díl, doufám, že brzo. Za mě určitě doporučuji,100%.

Peggy2711
16.12.2022 4 z 5

Pěkně si nás autorka povodila, každou chvíli to vypadalo na jiného viníka a jiný scénář událostí. Kniha se mi líbila, pořád se něco děje, rozvíjí se i soukromí hlavních hrdinů, o kterém se jistě dozvíme víc v dalších dílech. Konec hodně překvapivý. Dvojice vyšetřovatelů hodně originální a Brody super.

Agatha84
12.12.2022 1 z 5

Kapitoly jsou krátké, čtivé, příběh rychle ubývá. Problémem ovšem zůstává absence děje, bezduchost rozhovorů a celkově podivný nápad s výběrem hlavních vyšetřujících.
Moc dobře vím, že bývám hyperkritická a sama bych nedokázala napsat ani dost dobrou slohovou práci, nicméně pokud chci strávit čas s knihou, jistá očekávání prostě mám. A tady opět naplněna nebyla. Vše plyne jen po povrchu, občas mě hrozně štvou ty prostoduché dialogy a zcela tu chybí jakákoli chemie mezi zúčastněnými či samotná esence příběhu.
Bohužel, já už se s autorkou nepotkám.

alzbeta4340
02.12.2022 5 z 5

Originální dvojice soukromých vyšetřovatelů prověřuje zmizení malé dívky z letního tábora. Zdá se, jakoby ji doopravdy hledal jen málokdo. Do případu se také promítá soukromí obou detektivů. Jako bývalí vězni si odpykali svůj trest a oba dva hledají osoby, kvůli kterým byli nespravedlivě odsouzeni.
Případ ukončen, série pokračuje dál. Velmi doporučuji k přečtení.