Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339072/mid_kroky-vraha-a38-339072.jpeg 4 2148 565

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

Iva B.
05.02.2016 4 z 5

Příjemná detektivka na propršené odpoledne či víkend. Určitě můžu doporučit k přečtení.

hatuli
25.01.2016 5 z 5

Super, dobře se čte, skvěle napsané, určitě doporučuji.. St

cie
31.12.2015 5 z 5

Konečně dobrá detektivka od českého autora! Skvěle vykresleny postavy a i když zrovna nejde o život, tak se čtenář nenudí. Po dlouhé době jsem neuhádla vraha, takže za to velké plus

trudoš
28.12.2015 2 z 5

Začátek románu ještě šel, jenže pak Michaela Klevisová začala s vyžíváním se v citech a emocích veškerého hereckého ansáblu. Já uznávám, že psychologie postav je pro detektivku nepostradatelná, ale všeho moc škodí. Takže místo toho, abych si užil detekční práci české kriminálky, jsem sledoval několikatero vedlejších příběhů o vztazích mezi sousedy, manželi, přáteli a rodinou. Všechny se sice nějakým způsobem týkají zápletky, ale zároveň hází hlavní dějové linii klacky pod nohy a ta díky tomu ve své finální podobě působí dosti primitivně. A nezachrání to ani autorčina snaha celou dobu hrát na čtenáře boudu s tajemnou minulostí zavražděné, aby jej svedla z cesty.
Kroky vraha jsou jednoduchou detektivkou, která mi svým zpracováním připomínala seriály typu Ordinace v Růžové zahradě. Spousta jednoduchých postav, spousta vyhrocených vztahů, spousta nezáživných dialogů - a základ neslaný nemastný. Proti gustu žádný hever, ale v rámci pozitivní šeptandy jsem čekal propracovanější drama.

livana
12.11.2015 5 z 5

velice příjemné a hlavně napínavé čtení.

Ra-Amon
09.11.2015 5 z 5

Hezky napsaná česká detektivka, je to pro mě příjemné překvapení a už jdu shánět další díl ze série. Byť občas se autorka odklonila od vyšetřování a probírala osobní život hlavních postav, tak i přes to nenudila a četla se rychle a postavy byli dobře k zapamatování.

HDosoudilová
11.10.2015 4 z 5

Opět úchvatná kniha! Fakt klobouk dolů před touto autorkou:-) Byla to má třetí kniha od ní a opět jsem se nemohla od čtení odtrhnout. Stejně jako u jiného mého detektivního oblíbence má tato autorka skvěle vymyšlené zápletky a naprosto překvapující konce. Člověk si myslí, že ví, kdo je vrah ale na konci je naprosto překvapen. Rozhodně to nebyla poslední přečtená kniha od této autorky.

Tiffany
01.10.2015 4 z 5

I když jsem si cca od strany 100 myslela, že tuším motiv vraždy i to, kdo je vrah …, četla jsem dál a se zaujetím. Knížka má výborné tempo. Rozuzlení také výborné a nakonec jiné, než jsem se domnívala :). Byla to má první detektivka od autorky, předtím jsem četla „kočičí příběhy“. Psaní Michaely Klevisové se mi líbí . Není to překombinované, člověk se v ději neztrácí. Krásné popisy, kterých ale není závratně a nudně moc. Barvitá souvětí, metafory, tvarosloví… . I taková zajímavá psychologická sonda. Moc pěkné počtení.

Keddie
26.06.2015 5 z 5

Další dobře napsaná detektivka. Přiměřeně zamotaná, zajímavé rozuzlení.

Sarance
22.02.2015 5 z 5

Druhá kniha, kterou jsem od autorky četla, bavila mě, dobře rozehrané, jeden z mála českých současných autorů, ke kterým se budu ráda vracet.

vikaa
08.11.2014 4 z 5

Poslední dobou se mi začínají líbit detektivky českých autorek. Po Chalupové , která mě příjemně překvapila, jsem sáhla po knize Klevisové, která mě také rozhodně nezklamala. Knížka je napínavá od začátku do konce, není to typický krvák ani drasťárna - spíš psychologicky propracovaný příběh s kriminální zápletkou. Super, jenom mi bylo líto Julie - nějak jsem se s ní ztotožnila:-)

vlasta0703
21.10.2014

Krásná knížka, mohu jen doporučit :)

Boudika
22.03.2014 5 z 5

Kniha se mi líbila,měla spád a české prostředí. Zajímavá zápletka,napínavé pasáže,opravdu dokonce netušíte kdo je vrah a jaký měl motiv. Všem doporučuji!

Marie F.
19.02.2014 2 z 5

Nic moc

Ilona
01.02.2014 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka, kniha se těžko odkládá, pořád jsem měla pocit, že musím číst dál.
Po spoustě zahraničních thrillerů je jasně cítit domácí české prostředí. Styl autorky má spád, i když
má kniha několik dějových linií.
Velmi dobré čtení.

Lenka4
26.10.2013 4 z 5

Děj má spád a několik rovnocenných linií, které jsou vedeny přehledně a v návaznosti. Zdařilé vykreslení místa dějů. Zajímavé charaktery postav. Žádná nudná místa. Originální nápady. Bez drastických scén. Správná míra napětí. Spousta koček. Je to jedna z nejlepších současných českých detektivek, které jsem v poslední době četla.

mh.mail
26.08.2013 4 z 5

Když jsem v regálu knihkupectví hledal, jakou detektivku bych si koupil, zaměřil jsem se především na „zelenou“ edici Česká detektivka. Pak mi náhodou padla do oka tato kniha. Zjistil jsem, že je od mladé české autorky, stručný popis mě zaujal, tak bylo rozhodnuto.
Knížka je dobře napsaná, přečetl jsem ji se zájmem. Některé události se daly předvídat dlouho dopředu (oběť druhé vraždy), na odhalení jsem si však počkal až na samotný konec. Motiv konání pachatele byl jednoduchý, uvěřitelný, nic překombinovaného. Už mi trochu leze krkem Agáta Christie a jí podobní, u nichž je celý děj šíleně komplikovaný a málo pravděpodobný.
Protože detektivka na mě zapůsobila sympatickým dojmem, zakoupil jsem si další pokračování a doufám, že budu stejně příjemně překvapený jako v tomto případě.

Lentilka45
05.08.2013 4 z 5

Kniha plná napětí a nepředvídatelných situací. Autorka udržeje čtenáře v napětí do poslední chvíle, ani poslední stránka není ochuzena o překvapivé rozuzlení. Ačkoliv se jedná o detektivku, doporučuji přečíst i dívkám a ženám, kterým chybí dostatek sebevědomí a mylně se domnívají, že si lásku a náklonnost partnera mohou koupit penězi a pro svého vyvoleného jsou ochotny opakovaně překračovat morální hranice a ztrácet svoji důstojnost.

Kůstka
29.06.2013 5 z 5

Michaely Klevisové první kniha a já ji četla jako poslední.. :) Nedají se srovnávat, každá má v sobě ten typický překvapivý okamžik, kdy do sebe všechno najednou logicky zapadne a vše je vysvětleno. Spisovatelka vás vodí za nos po celou dobu a vy si říkáte, jak je to všechno jasný a o co, že to bude takhle! A ona prdlajs. :)) Samozřejmě, že se tahle česká detektivka nedá srovnat třeba s Deaverem, jenže proč to srovnávat, když je kniha čtivá a hodně dobře vymyšlená a zamotaná? Opravdu obdivuju tu promyšlenost příběhu, já bych na nic takového nepřišla, šílené množství postav, některé tam jsou sice trochu zbytečné, ale své místo tam taky mají, třeba Ludvík se svou novou ženou nebo paninka Jahodová :)

alnahu
30.11.2012 5 z 5

Četla jsem tuto knihu již dříve a také se mi velmi líbila-je opravdu napínává-moc pěkné počtení.