Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339072/mid_kroky-vraha-a38-339072.jpeg 4 2176 2176

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

Niraj
24.02.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od této české autorky a obě příjemné překvapení. Určitě omrknu její další a určitě i ty nedetektivní, protože její náklonnost ke kočkám mi je sympatická.

edith79
21.02.2017 4 z 5

Pěkná, zajímavá krimi od české autorky. Některé postavy a dějové linky mi nakonec připadaly trochu zbytečné, jenom pro natažení knihy, ale příběh byl napínavý a motiv vcelku neotřelý.

Jessica007
18.02.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od autorky. Super, moc se mi líbila. Líbí se mi jazyk, jakým je psaná, M. K. píše čtivě a moc hezky. Líbí se mi i psychologicky hezky prokreslené postavy. Navíc tato kniha je umístěna do mně blízkého prostředí. Znám to tam velice dobře, takže i to bylo moc příjemné a příjemné překvapení pro mě. Popis prostředí a míst se mi tedy také velice líbil. Detektivka se mi celkově líbila moc a od autorky si chci ještě něco přečíst.

petrarka72
17.02.2017 4 z 5

Vcelku slušná detektivka, stylově navazující na Proškovou a Kačírkovou (získala ocenění za nejlepší detektivku 2014). Dvě vraždy, které spolu souvisejí (nebo ne? - dívka v lesoparku a problematická milovnice koček a umění doma), velmi dobře vykreslené (zejména ženské) charaktery a sympatický detektiv Bergman.

Skripi
16.02.2017 2 z 5

Na detektívku príliš opisné. Čítal som už aj lepšie.
Niektorým to evidentne ale stačí a dávajú tomu 5 hviezd... :(

marketa8129
28.01.2017 4 z 5

Lehla jsem s chřipkou a potřebovala něco oddechového a zároveň i napínavého. Tak jsem se přesně trefila. Na prvotinu bezvadné, líbilo se mi i to, že příběh plyne z pohledu několika postav, nemá jednoho vypravěče. Mám i ostatní knížky od autorka a už se těším i na nové. Jen tu chřipku už příště nechci, číst budu i bez ní.

harena
27.12.2016 5 z 5

Tak prvotina české autorky? Jsem překvapená a nadšená, už si paní Klevisovou dávám do oblíbených spisovatelů a těším se, že si přečtu další pokračování příběhů se sympatickým inspektorem Bergmanem. Žádný drasťák, krev nestříká, klidné vyšetřování a zajímavé osudy lidí, kolem kterých se vyšetřování točí. Velice příjemná a čtivá detektivka a pro dnešní den, kdy venku fičí ledový vítr, jako stvořená.

lenka6504
05.12.2016 5 z 5

Tahle kniha se četla sama. Líbilo se mi vykreslení jednotlivých postav. Zápletka byla rozhodně uvěřitelná a děj napínavý. Do poslední chvíle jsem zkoušela tipnout kdo je vrah...a sekla jsem se :-) Těším se na další díl série.

Mišmiš
10.11.2016 5 z 5

Kniha se velmi dobře čtě. Žádné zbytečné popisování okolí apod. Postavy jsou zajímavé a různorodé.
Vrah byl pro mě překvapením, čekala jsem někoho jiného :-)
Už se těším na další tvorbu autorky :-)

26Mirka
09.10.2016 5 z 5

Moje první kniha od autorky a její prvotina :-) a byla jsem naprosto nadšená, knihu přečetla během neděle :-) a budu se moc těšit na další. Vraha jsem taky neuhodla :-), ale to vůbec nevadí. Perfektně napsaná detektivka. Za mě 5 hvězdiček :-).

Selinute
19.09.2016 5 z 5

Byla to opět příjemná změna číst výbornou detektivku z českého prostředí. Knížka má svěží tempo, dobře se čte a má skvěle vymyšlené zápletky. Vraha jsem neuhodla, i když jsem si přesvědčena o správnosti, jednoho vytipovala. Vážně pěkné... Ráda si zase někdy přečtu i další autorčinu knížku.

kikies
12.09.2016 3 z 5

Taková normální klidnější detektivka, zřejmě odpovídající českým poměrům. Nic děsivého, nic divokého, prostě vše takové normální. Knížka příjemná, ale ani nijak zvlášť výrazná. Postavy zajímavé, obal méně, děj plynulý, žádná závratná rychlost... na mě ve všech směrech až moc normální... nenadchne, neurazí, možná lepší půrměr, ale za chvíli zřejmě bohužel nebudu vědět, o čem to bylo.

Půca4
08.09.2016 4 z 5

Na českou autorku výrazně taková lepší detektivka. Přečetla jsem jí za víkend, krásně ubývala. Postav tak akorát, člověk se mezi nimi neztrácel. Takže za mě 4*

irefir
18.08.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, autorka postupně naznačovala několik " adeptů" na vraha, aby si čtenář mohl pěkně zapřemýšlet.
Po přečtení jsem si pomyslela, že mi ještě chybí naznačení pokračování osudů některých postav, ale aspoň si je můžu vymyslet podle svého:)

Evišťátko
16.08.2016 5 z 5

Ani tato kniha od autorky nebyla špatná, nicméně postrádala určitou úroveň napětí, která nechyběla v následujících románech.

nemeckovatereza
02.08.2016 5 z 5

Hodne prijemna zmena od severskych detektivek ;) tesim se na dalsi dily :) PS: taky jsem do konce netusila, kdo je vrah, tipovala jsem nekoho jineho PPS: moc se mi nelibi obal knizky, kdybych ji mela vybrat v knihkupectvi,tak po ni nesahnu ( evokuje spis zvlastni roman, i ostatni obaly jejich knizek se mi nezamlouvaji), ale ja nastesti dala na kladne reference zde a jsem rada ;)

senora
19.07.2016 3 z 5

Uznávám, že na českou detektivku je to velice dobré. Žádné rádoby podsvětí, zbohatlíci, prostě normální lidé z masa a kostí, přesto se nemůžu zbavit pocitu konstrukce v pozadí. Krásná rozehrávka, smršť a rychlé dovysvětlení. Ty vraždy jakoby tam byli navíc, všechno vlastně do sebe zaklapne, ale vlastně to není vůbec zajímavé. Zajímavé jsou spíš charaktery a osudy lidí vtažených do příběhu.

Tvefisto
15.07.2016 5 z 5

První detektivka, kterou jsem od autorky četla a byla jsem nadšená. Čte se opravdu sama a bylo fajn, že jsem až do samého konce netušila, kdo je vrah :)

genie
14.07.2016 4 z 5

Velmi dobrá česká detektivka se zajímavými charaktery, které mě bavily. Dějové linie věnované psychologii postav a jejich motivaci a protkávající průběh vyšetřování nebyly bůhvíjak rozvláčné, ani rušivé. Naopak - jakoby autorka znala míru a u žádné z postav nezabředávala do zbytečných detailů. Žádné dlouhé popisy, dobré dialogy. Dějově to rychle odsýpalo. Rovněž oceňuji, že rozuzlení (motiv) nebylo skandální, nýbrž velice "přízemní". Doufám, že další Bergmanovy případy budou stejně dobře napsané.

Dimas
06.07.2016 5 z 5