Kroky vraha

Kroky vraha https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339072/mid_kroky-vraha-a38-339072.jpeg 4 2176 2176

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

Baiba
29.12.2017 4 z 5

Hodnotím audio, které se velmi příjemně poslouchalo, i když příběh mě příliš neoslnil a občas mi přišel zbytečně tezovitý a konec mě taky moc nepřesvědčil. Ale kdo má rád klasické detektivky, kde se to nehemží psychopaty, bude spokojený. Nevím, jak by mě kniha oslovila, kdybych ji četla, ale jako audio byla fajn. (Není to sice zrovna literárněvědné označení, ale nic trefnějšího mě nenapadá :)).

Evina74
27.12.2017 5 z 5

Příjemný poslech audioknihy. Určitě zkusím i další příběhy o kriminalistovi Bergmanovi.

Prateri
17.12.2017 4 z 5

Zajímavý způsob detektivky. Do první poloviny knihy jsem to jako detektivku ani nevnímala, bylo to vyprávění o lidech z jedné ulice. V druhé půli aktivně nastupuje kriminální policie, napětí přibývá, důvod k vraždě nečekaný. Na prvotinu autorky je to slušný výkon.

Klarinecka
10.12.2017 3 z 5

Nebylo to spatne. Zacatek sliboval zajimave a velke veci, ale pak se to nejak zadrhlo. Bylo tam prekvapive hodne sahodlouhych uvah jednotlivych postav, ale i presto mi jednotlive postavy prisly takove nedokreslene, ja nevim. O kazdem jsme vedeli neco, ale vlastne nic zajimaveho. A o hlavnim hrdinovi - vysetrovateli jsem se nedozvedela prakticky nic, krome toho, ze ma autak obaleny igelitem. Celkove za tri, doufam, ze dalsi knizka bude lepsi, kdyz tohle byla prvotina.

haski
10.12.2017

Příjemná oddychovka, poklidná, žádný drasťák. Ještě, že už jsem četla její novější knihy, je vidět, že se stále zlepšuje.

Adelajda_4
05.12.2017 5 z 5

To byla pecka! Moc jsem si od toho neslibovala, ale byla jsem velmi příjemně překvapená! Kniha má spád, příběh je velmi zajímavý a díky tomu, že je z pražského prostředí, tak čtenáři i poměrně blízký a velmi mě zaujalo, jak měla autorka vše promyšlené do posledního detailu. Jsem zvědavá na další díl.

ivanaci
19.11.2017 3 z 5

Četla jsem tuto jako poslední a přijde mi nejslabší...je to prvotina a je dobré, že další jsou lepší a lepší.

85098211
09.11.2017 4 z 5

Moje druhá kniha (po Ostrově šedých mnichů, který se mi ale líbil o něco málo víc) od autorky ani tentokrát nezklamala. Detektivní příběh se odehrává v Praze, je tedy i svým prostředím českému čtenáři blízký. A inspektora Bergmana si nejde neoblíbit ;-). Kniha má spád, případ jako takový je reálný a rozuzlení nečekané. Za sebe se určitě na další autorčinu detektivku budu moc těšit!

VladiKlaisner
09.11.2017 4 z 5

Poměrně nenáročná oddychovka, na prvotinu od M.Klevisové ale celkem dobrá.
Autorka zde rozvíjí příběh hned s několika možnými liniemi a nechává tak čtenáře v roli detektiva zamyslet se nad tím kdo je vrahem.

haWranka
31.10.2017 4 z 5

Výborná kniha! Autorka mě opravdu průběhem překvapila. Moc se mi líbilo, že bylo hned několik možností, jak to všechno mohlo být, a prakticky do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jak to bylo doopravdy.

asteion73
27.10.2017 3 z 5

Sympatická detektivka z českých luhů a hájů se zajímavou zápletkou. Určitě si přečtu i nějakou další knihu od této autorky.

Calinda
25.10.2017 3 z 5

Četla jsem na dovolené, nenáročná detektivka.

Welinie
16.10.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale trochu míň než Zlodějka příběhů. Určitě ale zkusím další od autorky.

jankaander
12.10.2017 5 z 5

Prostě mě Klevisová baví.....

pavčape
11.10.2017 3 z 5

Takový průměr. Počkám si na další případ Josefa Bergmana a uvidím

konicekbily
07.10.2017 5 z 5

Moc hezká detektivka, nic jí nechybí! Autorka to má promyšlené, je to provázané. Možná tu máme novou a velice dobrou autorku klasické detektivní literatry.

denib
30.09.2017 5 z 5

Dobrá detektivka. Našla jsem v ní mrtvoly, překvapení, zamotané vztahy a sympaťáka detektiva, se kterým bych ovšem pro jeho šetrnost nevydržela ani hodinu :-) Celé auto v igelitu? Vážně blázen. Ale kdyby mě někdo zavraždil, tak ať to vyšetřuje on :-) Za mě dobré, pohodové čtení.

Lucek
14.09.2017 5 z 5

No fajn, konečně kvalitní česká detektivka!

Danago
12.09.2017 5 z 5

Jako autorčina prvotina je kniha opravdu naprosto skvělá. Příběh je dokonale propracovaný, hlavní postavy jsou precizně vykresleny. Prostředí Prahy je v knize krásně zapracováno. Česká autorka, s knížkou z českého prostředí se může směle přirovnat k zahraničním detektivkám. Je pravda, že je to hodně psychologická detektivka, ale to jí na přítažlivosti, podle mě, ještě přidává. Asi zde budou cílovou skupinou spíše ženy. Já jsem knihu poslouchala jako audio a měla jsem problémy ji přerušovat a dokonce jsem se několikrát o pár vět vracela. Jako audiokniha je velice dobře zpracovaná . DOPORUČUJI !

Toňula
05.09.2017 4 z 5

Vzhledem k tomu, že se jedná o autorčinu prvotinu, jsem byla mile překvapena propracovaností příběhu, vykreslením postav i prostředí, zajímavou zápletkou. Zkrátka ve finále opravdu zdařilá detektivka.