Kroky vraha

Kroky vraha
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339072/mid_kroky-vraha-a38-339072.jpeg 4 2194 2194

Josef Bergman série

V pražském lesoparku byla v noci uškrcena mladá žena. Novinářka Julie Kellerová je zřejmě poslední, kdo s ní před vraždou mluvil. Oběť se navíc nápadně podobala její dceři Kláře. Byla to náhoda nebo měl vrah spadeno na někoho jiného? Sympatický inspektor Josef Bergman rozkrývá složitý hlavolam a odhaluje tajemství zahalující minulost.... celý text

munka
22.02.2018 4 z 5

Začiatok knihy ma trochu prekvapil. Stala sa vražda a dej sa však točil okolo opisu života jednotlivých postáv a neriešil samotné vyšetrovanie. Potom som tomu prišla na chuť a kniha sa mi páčila. Bergman mi bol od začiatku sympatický a čakala som, že dostane viacej priestoru, ale asi to tak malo byť. Určite si ešte prečítam nejakú knihu s s tejto série.

Modrina
21.02.2018 4 z 5

Trošku jsem se nemohla začíst, ale to mohla mít na svědomí choroba, se kterou jsem ulehla. Ale pak mě přítomné osoby začaly zajímat, ač musím souhlasit s názorem, že žádná z nich nebyla nijak sympatická. Trochu mi drhlo opakující se schéma - velmi nepohodoví rodiče a tudíž nestandardně se chovající dítě. Velká výtka taky patří vydavateli eknihy, tahle se fakt hodně nepovedla. Každopádně se na další knížku s panem Bergmanem těším.

martina.bella
15.02.2018 5 z 5

Velmi dobrá česká detektivka. Zdaleka v ní nejde jen o zločin a policejní pátrání, má hlubší rovinu. Je zajímavé, jak autorka pracuje s časem, chvíli vypráví v přítomnosti, jindy jsme v retrospektivě. Dobře je popsaný narušený vztah mezi matkou a dcerou nebo život a myšlení ženy, která se vymanila ze vztahu s dominantním, psychicky narušeným manželem. Je to psané tak, že se do postav vcítíte a věříte jim. Musím říct, že vývoj jednotlivých osudů mě nakonec zajímal možná i víc než vyšetřování vražd. Též se mi líbila atmosféra staré vilové čtvrti. To je obecně u této autorky typické, jak sugestivně popisuje atmosféru místa.

i.stefany
15.02.2018 5 z 5

Moc povedené čtení od paní Klevisové. Jednoduše napsaná detektivka s reálným námětem, děj je příjemně zamotaný, postavy a jejich povahy uvěřitelné a dialogy jako vystřižené ze života. Každá kapitola končí zamyšlením a žene vás dál k rozřešení případu. Knihu jsem si moc užila a těším se na další.

Ajrad1981
12.02.2018 3 z 5

Je to takové klidné čtení, na pohodu. Víc než vyšetřování se v knize popisuje dění okolo jednotlivých osob. Josef Bergman je tak trochu na pozadí, přestože je to vlastně hlavní postava. A soukromý život jakoby ani neměl, trochu nezvyklé, většinou se o hlavním vyšetřovateli i něco dozvíme, tady je to jen to, že má sestru, co sleduje seriály.

katy87
10.02.2018 3 z 5

Překvapivě velice dobré. Trochu jednodušeji napsáno, ale velice dobře se to četlo, zápletka také dobrá. Těším se na další knihy této autorky!

Chesterton
06.02.2018 5 z 5

Právě jsem přečetla asi po dvou letech podruhé. Motivoval mě komentář Sarka45:) a moje kladné vzpomínky na knihu. Musím souhlasit s tím, že žádná z postav není moc sympatická. I s tím, že způsob, jakým autorka píše je velice "jednoduchý", blížící se středoškolskému slohu. O to víc postupně překvapí. Zároveň mi na druhý pokus více vystoupilo výchovné hodnocení zejména manželských a vztahových problémů a neuspořádaností, ze kterých postupně vystoupí jakási "zbytečná" druhá vražda. Pro mě dost neočekávané finále jsem si hodně užila (absolutně jsem si nepamatovala a jen lehce tušila, kam autorka směřuje:)
I na druhý pokus parádní kniha, která si cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku právem zaslouží.

Eicherik
03.02.2018 5 z 5

Knihu jsem si přečetl na doporučení a velmi mě potěšila. Příběh je velmi čtivý a postava novinářky Julie mi byla velmi sympatická. Navíc mi bylo blízké místo děje, protože lokalitu Baba, v které se podstatná část příběhu odehrává znám.

bgott
01.02.2018 3 z 5

Na detektivku to bylo do poloviny takové nijaké, rozvláčné, plno "vaty". Druhá polovina už přece jen nabrala spád, takže celkově průměr.

kokosek
26.01.2018 4 z 5

Na českou detektivku dost dobrý. Sice hodně koček, a to i dvounohých, ale kdo by se zlobil. Kočky má přece každý rád. Rozhodně jako první díl série, dobrá reklama na pokračování.

DejnaDee
24.01.2018 4 z 5

První knížka od této autorky. Ze začátku jsem si sice trochu zvykala na autorčin styl, více se rozvíjelo popisování postav a jejich životů než vyšetřování vražd, ale časem jsem si zvykla a musím přiznat, že se mi kniha líbila.

Chesterton
23.01.2018 5 z 5

Znám to, že audio knize uškodí, mám toto s Petrem Olivou. Jsem opačný případ, autorku jsem si oblíbila od první knihy. Agatha Christie to není, ale na příspěvku sarka45 je vidět nakolik jsou knihy o emocích:o)
Pro mne mají knihy paní Klevisové pohodovou atmosféru a proto jsem si je oblíbila. Přiznám se, že absolutně nejsem milovnice koček a přesto mi přístup autorky byl sympatický. Dejte jí v psané podobě ještě šanci. Poklidné vyprávění o obyčejných lidech je přesné!

sarka45
23.01.2018 3 z 5

Tak nějak nesdílím nadšení z této knihy. Klasická česká detektivka. Tato oblast není tak úplně můj šálek kávy, možná proto ten nedostatek nadšení. Jazykově je asi dobrá, bohatá. Možná až příliš. Občas mi to připomínalo Štěpánka z "básníků", který dokázal rozvinout každý výraz. Přišlo mi to jako školní sloh, kdy se autorka snaží vyčerpat všechny možnosti. Žádnou z postav jsem si neoblíbila, chovali se a mysleli divně - no asi ze života. Také nesdílím autorčino nadšení z koček, které z detektivky čišelo ze všech stran. :-) . Ovšem úplně nejhorší pro mě bylo, že jsem detektivku poslouchala jako audioknihu a Kristýna Kociánová, která ji načetla, mi vůbec neseděla. Bylo to pro mě takové ukňourané, uvzdychané, paní Kociánová patrně neví nic o přízvuku na předložce či první slabice slova a tečku na konci věty neudělala snad nikdy. Po takových pánech jako je pan Mrkvička, Rimský, Procházka a spol. to pro mě bylo prostě utrpení. Bohužel tady té detektivce ta audio podoba podle mého názoru uškodila a pokud se k autorce někdy vrátím, tak jedině k četbě. Takže za mě průměr - nenadchne, neurazí.

Knižní střípky
18.01.2018 3 z 5

Solidní detektivka z českého prostředí. Vím, že jsem ji četla již kdysi dávno, když vyšla poprvé a nyní jsem se k ní vrátila v podobě audioknihy, abych si osvěžila první Bergmanův případ, než se pustím do dalších dílů, které vyšly v posledních letech. Autorčin styl mi vyhovuje, ráda si přečtu všechny díly. Nečekejte žádnou mega akci, ale poklidné vyprávění o obyčejných lidech, kterým do života vstoupí vražda.

bigben
15.01.2018 5 z 5

Jsem byla tak zvědavá, jsem knihu přečetla za jeden večer:-)

Radana44
14.01.2018 3 z 5

Dobrá česká detektivka.Lehoučké čtivo

ilčidlo
14.01.2018

Hezky se mi četla, taková pohodová detektivka a ten závěr byl pro mně překvapením

Ronkar
09.01.2018

Knížku jsem nedočetl. Autorka má zajímavý styl, píše pěkně, ale já u detektivky očekávám především atmosféru, napětí a zvraty. Nic z toho se mi v první třetině nedostalo. Styl byl příliš větvený, roztahaný a nepůsobil, že někam vede. Za klad považuji vykreslení charakterů a barvitost vyjadřování. Chování některých postav mi ale připadalo divné, přehnané, naivní... zkrátka neuvěřitelné.

ddkk
07.01.2018 3 z 5

Nic světoborného sice tato detektivka nepředstavuje, na mne je nadbytečně rozvláčná bez příslušného napětí, ale jako prvotina špatná určitě není. Těžko také předpokládat, že do českého prostředí bude zasazen triller skandinávského střihu, už jen proto, že naše společnost je asi opravdu skeptičtější bez úchylných sekt, klima je mírnější a slunce a tmy je tu tak akorát...Pokračování série s Bergmanem je lepší :-)

Tereza299
06.01.2018 4 z 5

Klevisová se mi příjemně čte. Kroky vraha pro mě bylo hezkou oddychovkou, i když je pravda, že některé části byly příliš zdlouhavé, některé postavy a příběhy okolo nich byly k ději téměř nepodstatné, nebo až příliš rozvinuté.
Trochu mě zamrzelo, že ke konci knihy nebylo věnováno alespoň pár krátkých vět, jak to s jednotlivými postavami dopadlo.